כפר סבא

חשד: השתלטו על אדמות מדינה, הקימו מטמנות פסולת פיראטיות וגרפו עשרות מיליונים

המשטרה פשטה על מספר מקומות במרכז הארץ, ובין היתר על מתחם בסמוך לבית עלמין בכפר סבא שבו השתלטה לכאורה משפחה מקומית על שטח השייך לעירייה בגודל של כ -26 דונם

מיכאל פרוסמושקין 04/03/2019
תחנת הפסולת הפיראטית בכפר סבא
צילום: פרטי

חקירה סמויה וממושכת של המשטרה הרימה מסך מעל תעשייה שגלגלה מאות עשרות מיליוני שקלים תוך השתלטות על אדמות מדינה בשפלה ושרון, הפיכתן למטמנות פיראטיות מזהמות  וביצוע עבירות הלבנת הון והעלמת הכנסות.  

פעילות מבצעית וחקירה סמויה רחבת היקף של צוות חקירה מיוחד בתחום העבירות המשפיעות על איכות הסביבה, הביאו לחשיפת חשדות חמורים לפעילות עבריינית ויומיומית של שפיכת פסולת בניין באופן בלתי חוקי ובשטחים ציבוריים בשרון ובשפלה.

במהלך החודשים האחרונים התבצעה פעילות סמויה ממושכת של איסוף ראיות ותצפיות בליווי של הפרקליטות האזרחית והפלילית, יחידת מס הכנסה ת"א מרשות המיסים, המשרד לאיכות הסביבה ורשות מקרקעי ישראל.

הבוקר, עם המעבר לפעילות גלויה נכנסו מאות שוטרים למתחמים בהם על פי החשד מתבצעות העבירות, באתרים בלתי חוקיים בכפר סבא, פתח תקווה, רמלה ולוד.

על פי החשד  באתרים אלו מתבצעות לאורך שנים שפיכת פסולת בניין שמגיעה מאתרי בנייה ותחנות מעבר לא חוקיות. פסולת זו גורמת לפגיעה קשה בסביבה, במאגרי מי התהום ובניקוז הנחלים, דבר המהווה סכנה ממשית לשלום הציבור.

בנוסף, על פי החשד שימשו אתרים אלו להלבנת הון ועבירות מס נוספות אשר הניבו לחשודים רווחים של מיליוני שקלים.

בכפר סבא השתלטה לכאורה משפחה מקומית על שטח השייך לעירייה בגודל של כ -26 דונם, בסמוך לבית העלמין המקומי.  במהלך הפעילות בעיר נעצרה אישה ותשעה בני אדם נוספים עוכבו לחקירה.

בפתח תקווה השתלטו לכאורה החשודים על קרקעות בבעלות פרטית בסמוך לכביש 483, מדובר בקרקעות בשטח של כ- 100 דונם.

ברמלה שפכו לכאורה החשודים פסולת בשטח הממוקם בשכונת ג'ואריש ונמצא בבעלות רשות מקרקעי ישראל.

בלוד שפכו לכאורה החשודים פסולת באמצעות משאיות בנחל איילון הסמוך למושב זיתן ולעיר לוד.

הבוקר, תפסו שוטרי משטרת ישראל, לוחמי מג"ב, פקחי איכות הסביבה, יחידות רשות המיסים וגורמי מקצוע נוספים, 24 משאיות, 6 רכבי ציוד מכני הנדסי , 5 נגררים ורכבים פרטיים בשווי מיליוני שקלים, בכל האתרים.

שבעה חשודים נעצרו ו  - 41 חשודים עוכבו לחקירה, בחשד לעבירות פינוי ושפיכת פסולת, השלכת חומר למקור מים, ניהול עסק ללא רישיון ועבירות מס.

עוד בכפר סבא
מיכאל פרוסמושקין 22/10/2019
מיכאל פרוסמושקין 10/10/2019
מיכאל פרוסמושקין 10/10/2019
מיכאל פרוסמושקין 07/10/2019
מיכאל פרוסמושקין 04/10/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
3D Kids - תערוכת התלת-מימד
3D Kids - תערוכת התלת-מימד
בצפת עושים כבוד לאזרחים הוותיקים
רונה רמון הלכה לעולמה בגיל 54
מפגשים חווייתיים לוותיקי הוד השרון
מפגשים חווייתיים לוותיקי הוד השרון
"בר ניסן" שופץ ושודרג
: עוז מאלאך - מנהל תכנית מודיעין-סגולות ומנהל ה-IT של כפר הנוער ימין אורד; יניב בן-נון, סמנכל פיתוח עסקי iProsis, ועמית ברקאי, מייסד ומנכל iProsis
SAP ו- iProsis יסייעו להכשיר נוער במצוקה לתפקידים טכנולוגיים בצה"ל ובחברות הייטק
כפר סבא נוסעת בקארפול
האם יבנו 12 אלף יח"ד בצפון העיר?