כפר סבא

רחוב ויצמן יצבע כחול לבן

בשורה לבעלי העסקים ולתושבים - 60 חניות כחול לבן חדשות ברחוב ויצמן

כתב לוקאל 10/03/2019
רחוב ויצמן יצבע כחול לבן
iclipart

החניות יביאו לתחלופה גבוהה של כלי רכב באזור ויאפשרו לציבור התושבים וללקוחות העסקים למצוא מקום חנייה בקלות, בנוחות ובמהירות.

בשורה לבעלי העסקים ולתושבים, 60 חניות כחול לבן חדשות יסומנו ברחוב ויצמן. במסגרת זו, יבוטלו כעשרה סימוני אדום לבן מול בית יתיר, ובמקומם יסומנו חניות אלה בכחול לבן. כמו כן, יסומנו עוד כ- 50 חניות נוספות בכחול לבן במיקומים שנבחנו לאורך רחוב ויצמן בקטע המערבי לרחובות כצנלסון וסוקולוב. החניות יביאו לתחלופה גבוהה של כלי רכב באזור ויאפשרו לציבור התושבים וללקוחות העסקים למצוא מקום חנייה בקלות, בנוחות ובמהירות. זאת על מנת לאפשר הקלה משמעותית עבור העסקים והתושבים במרכז העיר עד לביצוע הרפורמות בתחבורה הציבורית וסלילת שבילי האופניים. בהמשך יתבצעו שינויים דומים גם בצד המזרחי של רחוב ויצמן.

הסדר החנייה בחניות החדשות יתבצע באופן זהה לחניות מסוג זה לאורך ויצמן. החנייה בתשלום תתבצע בימים ראשון עד חמישי בין השעות 7:00- 19:00 ובימי שישי וערבי חג בין השעות 7:00- 13:00. עבור תושבי כפר סבא שלוש שעות החנייה הראשונות יהיו בחינם.  

עד כה החניות המדוברות לא היו מסומנות, דבר שהוביל לתפיסתן על ידי בעלי רכבים ועובדי העסקים ברחוב ויצמן לשעות ארוכות ואף לאורך ימים שלמים. מסיבה זו, התקשו תושבים רבים במציאת מקום חנייה לאורך ביקורם ברחוב ויצמן ואף נמנעו מלהגיע לאזור. כעת סימון כחול הלבן יפנה מקומות חנייה רבים, יאפשר לתושבים לבצע את קניותיהם בנחת ויטיב עם בעלי העסקים. זאת כסנונית ראשונה מתוך תכנית רחבת היקף בתחום התחבורה והחנייה שיזמו ראש העיר, רפי סער, וסגנו עילאי הרסגור-הנדין.

כפי שהציג ראש העיר בתכנית העבודה שלו במהלך הקמפיין, נושא התחבורה והחנייה בכפר סבא יבואו לידי ביטוי באופן משמעותי במדיניותו. זאת לצד מטרתו לחזק את העסקים בכפר סבא בכלל ובמרכז העיר בפרט. בימים אלה ראש העיר מוביל יחד עם סגנו וגורמי המקצוע, תכנית מקיפה ורחבת היקף שבוחנת נושאים רבים בתחום זה, ביניהם: יצירת מקומות חנייה חדשים, בחינת חניות בהן ניתן לבטל סימוני אדום לבן, סקירת שטחים לטובת הקמת חניונים חדשים ורבים נוספים. יש לציין כי תכנית זו תיתן מענה לכלל אזורי העיר, והיא תפנה תחילה למרכז העיר ולאזורי התעשייה.

ראש העיר, רפי סער: "אחד הנושאים המשמעותיים ביותר בשנים האחרונות בכפר סבא הוא הנושא התחבורתי. אין ספק כי הזמן שאנו מבזבזים מידי יום על מציאת מקומות חנייה, הוא זמן יקר שאין לו מחיר. לכן, על מנת להיטיב עם תושבינו, אנחנו מובילים מדיניות חדשה ורחבת היקף בתחום התחבורה והחנייה זאת לצד מטרתי לחזק את העסקים. הסדרת מקומות חנייה אלה בסימון כחול לבן וביטול של סימוני אדום לבן, תסייע לתושבים במציאת חנייה בקלות ובנוחות ותמשוך תושבים רבים מהשכונות לבצע את קניותיהם בלב העיר. בכך ניטיב גם עם בעלי העסקים ונחזק את מרכז העיר שלנו".

סגן ראש העיר ומחזיק תיק התחבורה, עילאי הרסגור הנדין: "על מנת לאפשר לציבור להתנייד בקלות במרכז העיר ולהחיות את רחוב ויצמן עד להתחלת התהליך של 'מהיר לעיר' שיגיע בהמשך, החלטנו על ביצוע רפורמות בחניה, שיאפשרו ליותר תושבים למצוא מקום חניה פנוי במרכז העיר. אין סיבה לכך שמקומות חניה חיוניים יתפסו על ידי רכב אחד למשך יום שלם. אסור לשכוח שהפתרון היחיד לטווח ארוך הוא מערכת תחבורה ציבורית יעילה בצרוף רשת שבילי אופניים. לכן במקביל אנו מקדמים פתרונות חשובים אלה לטווח הבינוני והארוך."


עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
מתכוננים לעוד שנת בצורת
הרוגה ושלושה פצועים בתאונה באשקלון
פועל נפצע בתאונת עבודה ברמת השרון
נעצר חשוד בסדרת גניבות של טלפונים
"סתם נטפלים אליו"
עוד הואשם בעבירות זיוף ומרמה
עו"ד הואשם בעבירות זיוף ומרמה
כדורגל ברהט
הספורטאים המצטיינים של רהט
מהחתונה לשטיח האדום