כפר סבא

כמה ארנונה תשלמו השנה בכפר סבא?

מועצת העיר אישרה את צו הארנונה לשנת 2019

כתב לוקאל 12/03/2019
ראש עיריית כפר סבא , רפי סער
צילום: אלן שיבר

בשורה לתושבי כפר סבאשיעור הארנונה לא יעלה למעט השיעור האוטומטי שעומד על 0.32%.

מועצת העיר כפר סבא החליטה בישיבה שהתקיימה השבוע לא להעלות את שיעור הארנונה לתושבים. מדובר על בשורה של ממש שכן בערים רבות בישראל הועלה שיעור הארנונה באופן משמעותי. עם זאת, אושר עדכון אוטומטי בלבד של גובה הארנונה בשיעור של 0.32%. אישור זה מיטיב עם התושבים משום שהוא אינו מייקר את תשלום הארנונה לשנת הכספים 2019.

יש להדגיש כי בימים אלה נמצאת עיריית כפר סבא בשיאם של דיוני התקציב העירוני לשנת 2019, שלאחר מכן יעלה לאישור ועדת הכספים ומועצת העיר. טיוטת התקציב נידונה בימים אלו תוך התמודדות עם כלל האתגרים והמשימות הרבות העומדות לפתחה של העירייה. גיבוש תקציב הינו מלאכה מורכבת המחייבת אחריות רבה, בחינה לעומק של הנתונים ותכנון קפדני. וזאת במטרה להביא לתקציב איכותי ומיטבי.

חשוב להדגיש כי עיריית כפר סבא מתמודדת עם אתגרים תקציביים רבים ביניהם: שינויים דמוגרפיים בעיר, עומס מלוות, פיתוח מוסדות ציבור ומוסדות חינוך, תכניות פיתוח ורבים נוספים. למרות זאת, החליטה שלא להעלות את שיעור הארנונה לרווחת התושבים, זאת לצד שמירה על שירות מיטבי בכלל תחומי החיים.  

על פי החוק, ארנונה היא מס שנתי המוטל על התושבים והעסקים המחזיקים בנכסים בתחומי העיר, ובאמצעותה מבצעת העירייה את משימותיה ופעילויותיה היומיומיות. כמו כן, באמצעותה מקבלים תושבי העיר מגוון רחב של שירותים עירוניים, ביניהם: פיתוח המרחב הציבורי, אירועי תרבות ופנאי, ניקיון העיר ורבים נוספים. מתוקף חוק ההסדרים, בכל שנה דנה מועצת העיר בצו הארנונה ובשינויים הצפויים בו ביחס לאותה שנת כספים. פרט לגובה תשלום הארנונה הצו כולל בין השאר: סוגי הנכסים, שימושים, אזורים, מועדים לתשלום הארנונה ואישור ההנחות הניתנות לזכאים.

ראש העיר, רפי סער: "עיריית כפר סבא פועלת כעת בגובה התקציב של שנת 2018, ומדובר במשימה של ממש. בפנינו ניצבים אתגרים רבים ומשמעותיים ויעדים רבים לביצוע, שבהם אנו דנים כעת בכובד ראש על מנת להביא לתקציב מיטבי לתושבים ולעיר. למרות זאת ולמרות האתגרים התקציביים, החלטתי שלא להעלות את הארנונה לשנת הכספים הנוכחית ואני מברך על החלטת המועצה לאשר זאת. עיריית כפר סבא בראשותי תמשיך לפעול בנחישות למען התושבים ולרווחתם".

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
 מכשיר MRI מתקדם  הוצב במאיר
מכשיר MRI מתקדם הוצב ב"מאיר"
מתואמות ביניהן
תאונה ימית קשה באילת
מבצע עיקור וסירוס חתולי הקהילה
הוד השרון מחבקת את בעלי החיים במבצע עיקור וסירוס חתולי הקהילה
הותמ"ל אישרה את תכנית 'קרית שחקים' בהרצליה
חשד: נהג "טס" ב - 173 קמ"ש
'ימים של קולנוע'
חשד: סחט באיומים אמו של שותפו לתיק פלילי