כפר סבא

תוכנית "מהיר לעיר" תצא לפועל בכפר סבא?

ועדת התחבורה העירונית בכפר סבא תתכנס לראשונה. הישיבה תשודר בשידור חי באינטרנט

זאב שרגא 19/03/2019
עילאי הרסגור-הנדין
צילום: ליאור פילשטיינר

היום בערב (שלישי , 19.3.19, 19:00) תתכנס לראשונה ועדת התחבורה העירונית החדשה. הוועדה, שהוקמה ביוזמתו של סגן ראש העירייה ומחזיק תיק התחבורה, עילאי הרסגור-הנדין, צפויה לאפשר לראשונה לנציגי הציבור ולתושבי העיר להשתתף בדיונים על הנושאים העקרוניים במדיניות התחבורה והחלטות להן יהיו השלכות על מספר גדול מתושבי העיר. הוועדה החדשה תיקח למעשה חלק מסמכויותיה של ועדת התנועה הישנה, שתהפוך לוועדת משנה ותעסוק מעתה בנושאים נקודתיים ובעלי אופי טכני, כמו מיקום מעברי חציה, שינויים גאומטריים בצמתים, אישור זכאות לחניות נכים וכו'. כמו כן, תפעל לצד ועדת התחבורה גם ועדת הבטיחות בדרכים, בה יהיה פיקוח על נושא הבטיחות בכבישים, במדרכות ובשבילי האופניים.

את הישיבה החגיגית צפוי לפתוח ראש העירייה, רפי סער, שיברך וישא דברים לגבי התחבורה בכפר סבא. לאחר מכן יקבלו חברי הוועדה סקירה לגבי תוכנית "מהיר לעיר" מפי נציגי חברת "נתיבי אילון" האחראית על הפרויקט מטעם משרד התחבורה, שבסיומה יביעו את דעתם ואת הערותיהם. זאת כחלק משיתוף הציבור וכצעד ראשון בשורה של פעולות שיבוצעו בימים הקרובים, בהן מהלך רחב של שיתוף סוחרי רחוב ויצמן והכנסת צרכיהם והערותיהם לתוך תוכנית העבודה. לאחר מכן יערך דיון לגבי התוכניות העתידיות לפיתוח רחוב תל חי. 

הישיבה תשודר בשידור חי בפייסבוק. תושבים המעוניינים לשאול שאלות לגבי התוכנית יוכלו לעשות זאת באמצעות הפייסבוק תוך כדי הישיבה, בכפוף למספר השאלות ומגבלות הזמן.

כמו כן, כבר בישיבה הבאה של הוועדה יערך דיון בתוואי קווי האוטובוס העתידיים בכפר סבא. זאת במטרה להחליף את הקווים הקיימים, כחלק מ"מהיר לעיר" ולהחליפם בקווים מהירים יותר, בעלי תדירות גבוהה הרבה יותר ותוך כיסוי מיטבי של חלקי העיר.

עילאי הרסגור-הנדין: "ראש העירייה ואני הולכים כאן על מהלך של שקיפות ושיתוף. רק כך נוכל לטפל באתגרי התחבורה הגדולים בכפר סבא, שבה נשברים שיאי בעלות על מכוניות ופקקים. תוכנית 'מהיר לעיר' היא נדבך חשוב במדיניות. באמצעותה נוכל להפעיל תחבורה ציבורית יעילה הרבה יותר מזו אשר קיימת כיום, נשקם את רחוב ויצמן ונסלול שבילי אופניים מרכזיים, בהם שביל לכל אורכו של רחוב ויצמן. בישיבה הקרובה נפתח את התוכנית להערות הציבור. נעשה זאת תוך הקשבה לצרכים השונים ומתוך רצון להפוך אותה לאופטימלית ומוצלחת."

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
מימין: המרואיינים צביה שקולניק, עופר פנחסוב, הרב יצחק פרץ והתלמיד יובל בניאן
אומרים שהיה פה שמח
נצמדים לקרקע
נצמדים לקרקע
גן לאומי חדש יוקם בעמק המעיינות
האם ראש עיריית רעננה לשעבר, איתן גינזבורג, יכהן בכנסת ישראל?
לוח הצגות ומופעים לשבוע הקרוב
לוח הצגות ומופעים לשבוע הקרוב
ראשוני: גופת אישה נמצאה בהוד השרון
גופת אישה נמצאה בהוד השרון
חליל הקסם
"חליל הקסם"
שיק הדר