כפר סבא

האם מוסדות החינוך ערוכים למתקפת טילים?

חברי סיעת 'כפר סבא מתקדמת' מבקשים לבדוק את היערכות העירייה למוגנות על מוסדות החינוך בעיר. העירייה בתגובה: "עיריית כפר סבא ערוכה היטב לכל תרחיש בטחוני ונמצאת בקשר ישיר עם גורמי פיקוד העורף"

זאב שרגא 27/03/2019
חברת המועצה הדר לביא
צילום: פרטי

השבוע חשנו כולנו את רגעי האימה עת אזעקת אמת קרעה את השקט ברחובות ערי השרון נוכח שיגור של טיל מרצועת עזה למרכז הארץ. הדי הפיצוץ נשמעו למרחוק ובדקות הראשונות אף עלה החשש כי מדובר בנפילה בתוך תחומי העיר, מה שהגביר את הפחדים בקרב התושבים שבמהלך היום כולו תהו בנוגע למוכנות העיריות השונות במרחב, הן בפתיחת מקלטים והן בהגנה במוסדות החינוך העירוניים.

 חברי סיעת 'כפר סבא מתקדמת', הדר לביא, פינחס כהנא ואמיר סילבר, פנו עוד באותו היום להנהלת העירייה בשאילתה תחת הכותרת "מרחבים מוגנים במוסדות חינוך", בה ביקשו לעמוד על רמת המוכנות של העירייה כאמור, בכל הקשור לביטחון התלמידים בשעת חירום. "היום התעוררנו לקול אזעקה ופגיעה ישירה בבית, רק מספר קילומטרים ספורים מביתנו כאן בכפר סבא," כתבו השלושה, "קיימת חשיבות מכרעת במציאות בה אנו חיים למוכנות למקרים דומים אשר סבירים להישנות. מוכנות זו חשובה באופן פרטי ובייחוד חשובה במוסדות החינוך בעירנו."

 "מוסדות החינוך בסמכות עירונית כוללים כמובן את גני הילדים, בתי הספר היסודיים, חטיבות הביניים והתיכונים. נשמח להבין מהי תוכנית פינוי לעת חירום במוסדות החינוך השונים. במסגרת תכנית זו נשמח לקבל רשימת מוסדות החינוך אשר בהם קיימים מרחבים מוגנים מספקים לכל התלמידים ואנשי הצוות, רשימת מוסדות החינוך בהם קיימים מרחבים מוגנים חלקיים בלבד או לא קיימים מרחבים מוגנים. עבור הרשימה שנייה נשמח לקבל את תכנית הפינוי ומיקום המקלט הייעודי עבורם." עוד ביקשו השלושה לדעת האם בכוונת העיריה לשפר את המענה במוסדות בהם אין מרחבים מוגנים ומתי?

 "כבר זמן רב שאין מרחבים מוגנים בכעשרה גנים בעיר, כמו גם מרחבים מוגנים לא ראויים בגנים אחרים, קטנים מדי או מלאים בציוד," אומרת לביא, "תושבי העיר אומרים בצורה ברורה כי נושא בטחון במיוחד בקרב ילדים רכים הוא ראשון במעלה ומצפים למצוא פתרון נכון וארוך טווח."

 מהעירייה נמסר בתגובה כי, "עיריית כפר סבא ערוכה היטב לכל תרחיש בטחוני ונמצאת בקשר ישיר עם גורמי פיקוד העורף מאז אירוע הירי אל אזור השרון. צר לנו כי בשעה שעובדי העירייה עוסקים באחריות בפעילות להגברת הביטחון יש מי שזורע בהלה מיותרת בקרב תושבי העיר ומפרסם פרסומים שגויים ולא אחראיים. ולגופו של עניין, כפי שעדכנו את הורי ילדי הגנים, אנו פועלים על פי הנחיות פיקוד העורף ובאם תהיה הנחייה המחייבת קירבה מידית לממ"דים ישובצו ילדי הגנים במבנים חליפיים בעלי מיגון מתאים. יש להדגיש כי בשאר מוסדות החינוך קיימים מרחבים מוגנים. אנו עומדים לרשות התושבים ולטיפול בכל פנייה שתועבר אלינו בכל עת."

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
משפט בן חמו: בקרוב ייקבע מי ישב על כס השיפוט
פעוטה חולצה מרכב
אלכסנדר (סשה) פייגין. התחלתי להתאמן ולמדתי את הכל לבד
"זה לא קל להיות כאן בלי משפחה"
מתחם הכושר החדיש
בכפר סבא שומרים על כושר
פסטיבל מחול כרמיאל חוגג 70 לישראל
פרסום ראשון: מרפאת קופח כללית ברחוב הרשות בסכנת סגירה
פרסום ראשון: מרפאת קופ"ח 'כללית' ברחוב הרשות בסכנת סגירה
גני הילדים בבת ים חגגו את יום העצמאות
גני הילדים בבת ים חגגו את יום העצמאות
כאן שביתה
כאן שביתה