כפר סבא

גללי כלבים ברחובות, כיצד מונעים את התופעה?

חברי סיעת כפר סבא מתקדמת פנו לעירייה לקבלת נתונים אודות אכיפת החוק לאיסוף גללי כלבים ומבקשים לדעת האם עירייה תשקול להעלות את גובה הקנס?

זאב שרגא 28/03/2019
התושבים מתבקשים לאסוף את הגללים
צילום: אילוסטרציה

בשנים האחרונות ניכר כי משפחות רבות מאמצות אל חיקן כלבי בית כחלק בלתי נפרד מבני המשפחה, אולם ניכר כי רבים ממגדלי הכלבים כלל לא מצייתים לחוק ואינם אוספים את הצרכים אחריהם, מה שהופך את ההליכה הרגלית ברחבי העיר כולה למשימה לא נעימה.

 חברי סיעת 'כפר סבא מתקדמת', הדר לביא, פנחס כהנא ואמיר סילבר, העבירו שאילתה לישיבת המועצה הקרובה, בה ביקשו לעמוד על הנתונים הקשורים לאכיפת החוק בנושא: "בכפר סבא יש מספר רב של כלבים שבעליהם אינם נוהגים לאסוף אחריהם את צרכיהם. הליכה במדרכות בעיר הפכה למשחק שבו הולכי הרגל נאלצים לנתר מצד אל צד ולקוות שלא ידרכו על גללים," כתבו השלושה שביקשו לדעת כמה דוחות ניתנו לבעלי כלבים על אי איסוף גללים בשנת 2018? והאם העירייה מתכוונת להגביר את האכיפה? אם כן, באילו אמצעים העירייה מתכוונת ליישם על מנת לשפר את האכיפה – מצלמות או פקחים נוספים.

 עוד הוסיפו כי, "לאחרונה התבשרנו על מכונת ניקוי בקיטור שמיועדת לניקיון של כבישי העיר. האם ומתי העירייה מתכוונת להשתמש בניקיון בקיטור על מדרכות העיר? בתל אביב ובבת ים אישרה ועדת החוקה חוק ומשפט של הכנסת העלאת הקנס על אי איסוף גללים מ־475 שקלים ל־730 שקלים. האם העירייה תשקול פניה לכנסת בבקשה להעלות את הקנס הנהוג בכפר סבא?"

 מהעירייה נמסר בתגובה כי, "עיריית כפר סבא הכפילה בשנה האחרונה את המשאבים המיועדים לשמירה על איכות חיי התושבים ובין השאר מבצעת אכיפה בנושא טיפול בגללי כלבים לצד פעולות הסברה ומניעה מקיפות בקרב התושבים בעלי הכלבים. בשנת 2018 נרשמו כ- 600 דוחות בגין עבירות הקשורות בכלבים, כשגובה הקנס עמד על 730 ₪ שהינו מרתיע בהחלט. יש להדגיש כי, לרווחת התושבים בעלי הכלבים קיימות כ- 12 גינות כלבים ומתוכננת הקמתן של גינות נוספות. כמו כן כ-90 מתקני שקי קקי פזורים ברחבי העיר. אנו מבקשים מהציבור לשמור על הוראות החוק ובכך ולהימנע מאי נעימות ומקבלת דוחות. בהתייחס לניקיון רחובות העיר באמצעות קיטור, בכל בוקר עמלים הצוותים העירוניים על ניקיון הרחובות והצירים המרכזיים."

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
והדרת פני זקן
רוכב אופנוע נהרג בכביש 92
אילן כהן חובר לגינזבורג, ימונה לסגן ללא שכר
בחולון שומרים על הסביבה
יוגה צחוק – הטרנד החדש לאירועים
גבר כבן 50 נהרג מפגיעת מלגזה
פועל כבן 50 נהרג מפגיעת מלגזה בנתיבות
מי אמר גינה ולא קיבל?
מי אמר גינה ולא קיבל?
נעצר חשוד בירי