כפר סבא

כנס בנושא טלטול ילדים במסגרות חינוכיות

ביום רביעי הקרוב (3.4.19) יערך במרכז הרפואי מאיר בכפר סבא , כנס בנושא טלטול פעוטות במסגרות חינוכיות

כתב לוקאל 31/03/2019
הדס יחיעם
צילום באדיבות דוברות המרכז הרפואי מאיר

ביום רביעי הקרוב (3.4) ייערך במרכז הרפואי מאיר כנס רב מקצועי שיעסוק בנושא טלטול תינוקות במעונות ובגנים פרטיים. הכנס הינו פרי עבודה מאומצת של רופאי מיון ילדים שנתקלים מדי שנה ב-10-20 מקרים של ילדים מתחת לגיל שנתיים שנפגעו בגן. 

לכנס מוזמנים צוותים רב מקצועיים העוסקים בילדים בגיל הרך ממשרד הרווחה, משרד התמ"ת, משרד החינוך, משרד הבריאות, בכירים מויצו ונעמת, ארגוני גני ילדים, אנשי אקדמיה בכירים העוסקים בתחום וכן רופאים ומשפטנים.

ד"ר הדס יחיעם, רופאה לרפואה דחופה ילדים שיזמה והובילה את הכנס: "מכיוון שטלטול תינוקות הוא צורה של פגיעה בפעוטות עד גיל שנתיים ונובעת פעמים רבות מחוסר ידע וחוסר משאבים. המשמעות היא שניתן למנוע סוג כזה של התעללות. מכאן נובעת החשיבות הגדולה להטמעת ידע על התופעה בקרב צוותים המטפלים בילדים. זה הרציונל שהוביל אותנו לערוך את הכנס. תוך כדי ארגון הכנס הבנתי כי רוב הארגונים העוסקים בתחום עמלים על עיצוב תוכניות מניעה. זו הפעם הראשונה שבה ישבו בחדר אחד משפטנים, רופאים, אנשי חינוך, אקדמיה רווחה וכלכלה במטרה לעבוד יחד כדי למנוע את התופעה. התעללות בילדים היא מחלה שאיתורה והטיפול בה מחייב עבודת צוות. אין דיספלינה שיכולה לקחת על כתפיה את הטיפול בתופעה לבדה. זה האתגר הגדול בטיפול בנושא וזו גם מטרת הכנס – גיבוש שפה אחידה וסימון יעד משותף לכל העוסקים בדבר"

בחלקו הראשון של היום יתקיימו הרצאות שיישאו צוות רפואי מבית חולים לילדים מקולומבוס, אוהיו שמגיעים לארץ במסגרת הסכם ערים תאומות. מדובר בצוות שחבריו עסקו בשנים האחרונות בהטמעת תוכניות מניעה להתעללות בילדים. הצוות ישתף את הידע והנסיון שצברו. בחלקו השני של היום יתכנסו 3 פאנלים שמטרתם להתאים את התוכנית למבנה מערכת החינוך לגיל הרך בישראל.

הפאנל הראשון יעסוק בהטמעת התוכנית באמצעות חקיקה. את הפאנל תנחה היועצת המשפטית למועצה לשלום הילד, עו"ד כרמית פולק כהן. דוברי הפאנל ידונו בחוק הפעוטונים ובמספר נקודות נוספות הקשורות לנושא.

הפאנל השני יעסוק בנושא הטעמת שינויים באמצעות אקדמיה. תנחה את הפאנל ד"ר תרצה יואלס מאוניברסיטת חיפה יחד עם ד"ר חנה צור מהאוניברסיטה העברית ושני נציגים מהמשלחת האמריקאית. מטרתו לדון בצורך בסטנדרטיזציה של השכלת מובילי הפעוטונים והטמעת הכשרות בנושא התעללות בילדים.

הפאנל השלישי יעסוק בהטמעת שינויים במסגרת הקיים בשטח ומטרתו להבין את המערכת כפי שהיא מתנהגת כיום בארץ ולהציע רעיונות להטמעת ידע במסגרת המגבלות והאפשרויות הקיימות. את הפאנל מנחה יערה שילה ממיסדי הקואליציה לחינוך מלידה.

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
מגוונים מדליקים את חנוכה
יצירה ירוקה
תופסי הגלים -  אמנות הגלישה הישראלית
"תופסי הגלים" - אמנות הגלישה הישראלית
עשו מצווה
אישום: תקף וחתך את אשתו במשך שעות
ילד נפל בחוף בבת ים - ונהרג
 יום שני ברציפות, אזעקות בצפון
יום שני ברציפות, אזעקות בצפון
שני הרוגים בתאונה סמוך למחלף חורשים