כפר סבא

דורה כפר סבא סיימה במקום הראשון

טורניר הכדורשת הבינלאומי שהתקיים באילת, אורגן על ידי איגוד הכדורשת הישראלי ונערך בהשתתפות 160 קבוצות ו-2,000 שחקניות

כתב לוקאל 31/03/2019
דורה כפר סבא סיימה במקום הראשון
צילום: ליאב פלד

קבוצת הנשים בכדורשת של דורה כפר-סבא סיימה במקום הראשון וזכתה במדליית הזהב בטורניר הכדורשת הבינלאומי שננעל באילת ונערך ביוזמת איגוד הכדורשת הישראלי.

בטורניר השתתפו 160 קבוצות מישראל וגם קבוצה אורחת מרומניה והמשחקים נערכו ב-13 אולמות כדורשת ברחבי העיר, ב-19 מסלולים לפי רמות והישגי הקבוצות במהלך העונה.

במסלול על שיחקו 8 קבוצות ליגת על כאשר למשחק הגמר העפילו מכבי ונוס חיפה וקבוצת דורה כפר סבא., שניצחה 0:2 וזכתה בתואר היוקרתי לעיני כ-1,000 צופים שמילאו את אולם הספורט באילת.

קבוצת דורה כפר סבא מובילה גם את ליגת העל. הקבוצה, בהדרכת המאמנת שירז סאגה-ליאם, לשעבר שחקנית הפועל כפר-סבא בכדורעף, כוללת את אדווה שוורץ-אוסד, אורנה יונגמן, אירית אברהם הנדלר, ילי רווה סיוון, לילא דונא, לירון שכנאי, קרן בנצור וקפטנית הקבוצה, רונית גורן.

יש לציין כי על אף הגידול החד מדי שנה במספר הספורטאיות והקבוצות המשתתפות בתחרות הבינלאומית ובליגות השונות של איגוד הכדורשת הישראלי, טרם הוסדר תקצובן של אלפי ספורטאיות הכדורשת בישראל. לאחרונה פנה האיגוד למשרד הספורט במכתב התראה בנושא בטענה כי מדובר באפליה מגדרית אסורה בחלוקת תקציבי הספורט.

יו"ר איגוד הכדורשת מיכל סיון: "ענף הכדורשת בישראל תפס תאוצה בשנים האחרונות, אלפי נשים בכל רחבי הארץ מדן ועד אילת משחקות בליגות של האיגוד הישראלי לכדורשת. כל שנה, בחודש מרץ , מקיים האיגוד טורניר בינלאומי באילת, בשיתוף עם עיריית אילת ומכבי ישראל. סוד ההצלחה של הטורניר בהיותו שילוב מנצח של ספורט ופעילות חברתית של נשים מלאות עוצמה".

הטורניר הבינלאומי לכדורשת נערך זו השנה השמינית באילת והשתתפו בו שחקניות (בטווח הגילאים 30 -50) מהארץ ומהעולם ב-4 ימי משחקים ובמקביל נוהלו גם במשחקי כדורשת בחופים.

אודות איגוד הכדורשת הישראלי:

איגוד הכדורשת הישראלי פועל לקידום ספורט הכדורשת בישראל. האיגוד מפעיל ליגות כדורשת בפריסה ארצית, קובע את חוקת הכדורשת, מכשיר מאמני כדורשת, מקיים טורנירים בכדורשת, מפיק אירועי ספורט ועוד. האיגוד מפעיל פורמטים מגוונים של ליגות המתאימות לכל רמת משחק, מקבוצות של שחקניות מתחילות עד מתקדמות, לנשים בכל גיל ומכל מקום, לרבות ילדות ונערות. האיגוד פועל להנגשת משחק הכדורשת לכל אישה, בכל ישוב בישראל.

עוד בכפר סבא
זאב גולדשמיט 22/08/2019
זאב גולדשמיט 20/08/2019
המפגש בלשכת ראש העירייה. לקדם את ענף הכדורעף
זאב גולדשמיט 14/08/2019
אשר אלקובי (מימין), שאול מיטלברג (משמאל) ודני הרוש עם נשיא המדינה. כבוד למועדון
זאב גולדשמיט 08/08/2019
דפנה כהן, הפיזיוטרפיסטית היחידה בליגת העל
זאב גולדשמיט 06/08/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
פ"ת תציין את חודש המודעות לסרטן השד
שער הבית ממנו נתלש דגל הגאווה
דגל הגאווה נתלש משער כניסה לבית של חבר הקהילה ברעננה
מזכיר הקלפי איים לפסול את הצבעת וינטראוב
מזכיר הקלפי איים לפסול את הצבעת וינטראוב
הולכת רגל נפצעה בתאונה בהרצליה
חדש ברעננה - מועדון שחמט לילדים ולמבוגרים
'מפגש הפרשים'
ברכות לזוכה הגדול בבחירות
הולך רגל נהרג בכביש 6
הולך רגל נהרג בכביש 6
חשד: מכר אלכוהול לקטינים בחנות בגדים
חשד: מכר אלכוהול לקטינים בחנות בגדים