כפר סבא

אישום: סחר בסמים ואיים על קטין

תושב כפר סבא הואשם כי הפעיל קטין שיסחר עבורו בסמים, בעשרות הזדמנויות לכאורה, ואיים עליו כי יפגע בו אם לא ימכור עבורו את הסמים ודרש ממנו סכום כסף בשווי עשרות אלפי שקלים

מיכאל פרוסמושקין 02/04/2019
תיעוד לסחר בסמים (צילום: משטרה)

 צעיר, בן 18, מכפר סבא הואשם היום (יום שלישי) בסחר בסמים תוך הפעלת קטין ובאיומים עליו. 
 
במהלך השבועות האחרונים התנהלה חקירה במחלק הנוער של משטרת כפר סבא פרשיית מכירת סמים לקטינים. החקירה החלה בפעילות משטרתית נגד מכירת נפצים וצעצועים מסוכנים במהלכה בוצע חיפוש ביום 17.3.19 בדירת אחר ברח' דניאל בכפ"ס. במהלך החיפוש ביקשו השוטרים מאישה שעבדה בדירה כמטפלת להזדהות ובתגובה האישה הפנתה את השוטרים לדירתה. עם כניסת השוטרים לדירה, הריחו ריח חזק של סמים והבחינו בבנה (קטין בן 17) שהציג בפניהם את הסמים שבחדרו ובהם ארבע שקיות של סמים מסוג קנאביס במשקל של כ-368 גרם.

מחקירת המשטרה עולה כי, הקטין סחר עפ"י החשד בסמים, בעשרות הזדמנויות שונות, במהלכן מכר סמים לבגירים ולקטינים באזור השרון. הקטין שוחרר בתנאים מגבילים ובהם מעצר בית למשך 5 ימים.

עוד עלה ממהלך החקירה כי הקטין הופעל ע"י צעיר, בן 18,  בכדי שזה ימכור עבורו את הסמים ותודרך ע"י החשוד כיצד למכור אותם, כיצד לערוך סרט עם הסמים, מתי לצאת למכירה וכמה סמים לקחת איתו. החשוד נהג לדבר עם הקונים, לתאם איתם עסקאות סמים ולאחר מכן להתקשר לקטין בכדי שימסור להם את הסמים ויקבל תמורה שבהמשך העביר אותה לחשוד.

עוד התברר מחקירת המשטרה כי החשוד איים על הקטין שיפגע בו אם לא ימכור עבורו את הסמים ודרש ממנו סכום כסף בשווי עשרות אלפי שקלים בעבור כל אותן מכירות סמים שהקטין לא הספיק לבצע, כולל ריבית בשווי אלפי שקלים וכן בעבור הלוואה שלווה לקטין. 

באחת השיחות של החשוד לקטין הוא נשמע אומר: "בוא תקשיב בספר תורה נודר לך נדר שאם הכסף של הבן אדם לא מגיע היום אחי אתה מת מה זה בבעייתית אחושרמוטה...תקשיב אתה חייב ארגז של כסף אחי באמא שלי אני...לנתניה, יש את הכתובת שהבאת לי אתמול אני אבוא לשם עכשיו אני רוצה את הכסף שלי שם...תארגן לא מעניין אותי מאיפה".

ובשיחה נוספת פירט החשוד לקטין את הסכום אשר לשיטתו חייב לו: "תעשה אחי 16..תעשה אחי עוד 8 שאתה זוכר שהיה לפני, שאמרתי לך פה יש לכם 8...עוד 18 אחי...זהו תוסיף 37 אחי על ה-600 על ה-500 שהיה שם...זהו אחי אני לא בא אחי לעקוץ אותך, כמה זה יצא תגיד לי".

החשוד נעצר ביום 21.3.19 ומעצרו הוארך מעת לעת בבימ"ש השלום בפ"ת. ביום ראשון 31.3.19 הוגשה נגדו הצהרת תובע ובדיון שהתקיים בעניינו היום הוגש נגדו כתב אישום המכיל 3 אישומים בעבירות של *סחר בסמים, אספקת סמים ואיומים. יחד עם כתב האישום הוגשה נגדו גם בקשת מעצר עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.

עוד בכפר סבא
מיכאל פרוסמושקין 10/10/2019
מיכאל פרוסמושקין 10/10/2019
מיכאל פרוסמושקין 07/10/2019
מיכאל פרוסמושקין 04/10/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
גבר כבן 50 נהרג מפגיעת מלגזה
פועל כבן 50 נהרג מפגיעת מלגזה בנתיבות
חגיגות יום העצמאות ברעננה
עשרות בני נוער טופלו במהלך יום העצמאות
או בוי
או בוי
שומרת על איתנות כלכלית
שומרת על איתנות כלכלית
עיריית כפר סבא הודיעה על סגירתם הצפויה של 10 גני ילדים
זה לא כל כך נעים לראות גן סגור
הולך רגל נהרג בכביש 20
אותרו הנעדרים בכנרת
כל מה שצריך לדעת לפני שטסים למוסקבה
מוסקבה? לא מה שחשבתם