כפר סבא

סרטון "המחבלים בכפר סבא" התברר כפייק ניוז

הסרטון, שעורר מהומה לאחר שנראו בו מחבלים חודרים דרך מנהרה שנחפרה מקלקיליה לשכונות במזרח כפר סבא, הופק על ידי תנועת הימין 'רגבים' לקראת הבחירות ולא מדובר באירוע אמת

מיכאל פרוסמושקין 05/04/2019
צילום מתוך הסרטון

תנועת רגבים: אנחנו עומדים מאחורי 'סרטון המחבלים' בכפר סבא

הסרטון שעורר מהומה בו נראו מחבלים חודרים דרך מנהרה שנחפרה מקלקיליה לשכונות במזרח כפר סבא - הופק על ידי תנועת הימין 'רגבים' לקראת הבחירות: "שלא נתעורר למנהרות אמיתיות ומדינה פלסטינית על כביש 6", אמרו בתנועה.

סרטון שנשלח לפנות בוקר (חמישי) לקבוצות ווטסאפ וברשתות החברתיות ודימה חדירת מחבלים דרך מנהרה שנחפרה מקלקיליה לכפר סבא מתחת לכביש 6, עורר מהומה וסימני שאלה לאורך היום, אך הערב מתברר כי מדובר בסרטון ערוך היטב שהפיקה תנועת רגבים לקראת הבחירות, הקורא להצביע "נגד מדינה פלסטינית על כביש 6".

בסרטון שנראה כתיעוד אותנטי מחמ"ל תצפית צבאי, נראית חוליית מחבלים חמושים המזנקים מפתח מנהרה במרחק של מאתיים מטרים בלבד משכונות יוספטל וקפלן בכפר סבא ובסמיכות לכביש 6, ומתקרבים במהירות אל בתי השכונה.

"התצפית" מדווחת לחמ"ל שמזניק כלי טיס צבאי, שנמנע מהפגזת החוליה בשל קרבתה לבתי העיר, ואלו נמלטים בחזרה אל המנהרה.

בסרטון שהתפרסם ברשתות החברתיות נשתלו סימנים כי הוא מבוים, והערב פרסמה תנועת רגבים סרטון נוסף המסביר כי "סרטון המחבלים" פורסם על ידה לקראת הבחירות הקרובות.

תנועת רגבים, מהארגונים הבולטים ביותר במפת הארגונים החוץ פרלמנטריים, פועלת בסוגיות של שמירת אדמות המדינה ונאבקת במספר חזיתות בתכניות הרשות הפלסטינית להקמת מדינה פלסטינית בשטחי C.

"תנועת רגבים מתנצלת בפני מי שנבהל מהסרטון הזה, אבל בינינו, עדיף להיבהל מקצת 'פייק ניוז' מאשר להתעורר למציאות אמיתית של מנהרות מתחת לכביש 6. בבחירות הקרובות מצביעים נגד מדינה פלסטינית", נאמר בהודעת הארגון.

מאיר דויטש, מנכ"ל הארגון מוסיף כי "המנהרות מעזה והטרור המתמשך שממרר את חיי תושבי הדרום, מבהירים היטב לכל בר דעת, כי אם תוקם מדינה פלסטינית על כביש 6, עזה תהיה רק הפרומו לסרט המפחיד באמת - מנהרות בכפר סבא וקטיושות בתל אביב ונתב"ג".

את הסרטון המלא ניתן לראות בפייסבוק של קול הכפר. 

עוד בכפר סבא
מיכאל פרוסמושקין 10/10/2019
מיכאל פרוסמושקין 10/10/2019
מיכאל פרוסמושקין 07/10/2019
מיכאל פרוסמושקין 04/10/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
מחפשים את המטמון ביקב הרי גליל
מאמצים בחנוכה
מרדף משטרתי הסתיים בפצוע ירי
מרדף משטרתי הסתיים בפצוע ירי
הולכת רגל נפגעה מרכב בתל אביב
הולכת רגל נפגעה מרכב בתל אביב
זקוקים לעזרה
שוב לא שקט
רעננה משפרת את חזות פני העיר
רעננה משפרת את חזות פני העיר
יום התנדבות בגינה
שותלים ונהנים עם החברים מבית אנוש