כפר סבא

חניון מטרופולין החדש בכפר סבא - הוא חניון זמני

כך עולה בהמשך להצעה לסדר של חברי המועצה הדר לביא, פנחס כהנא ואמיר סילבר לאחר הסדרת צומת הכניסה לאזה"ת כ"ס 50 החניון יועבר לשם

זאב שרגא 07/04/2019
חניון מטרופולין החדש בכפר סבא  - הוא חניון זמני
iclipart

לפני כשבועיים חשפנו בגיליון "קול הכפר" את פנייתו של חבר המועצה פנחס כהנא לעירייה, בבקשה לקבלת חומרים הקשורים להקמתו של חניון האוטובוסים של מטרופולין על שטח חניון הרכבים בסמוך לבית העלמין החדש במזרח כפר סבא. כזכור, כהנא קיבל לידיו פרוטוקול מדיון ב"וועדת תנועה" בה אושרה הקמתו של החניון, דיון שהתקיים טרם כניסתו לתפקיד של מחזיק תיק התחבורה ולכאורה בראשותו של חבר המועצה לשעבר עמירם מילר.

בישיבת המועצה שהתקיימה ביום רביעי שעבר ביקשו חברי המועצה הדר לביא, פינחס כהנא ואמיר סילבר להעביר הצעה לסדר בנושא, כשהם מעבירים מסמך יוצא דופן בייחודייתו, כעשרה דפים המפרטים את הליקויים לכאורה, בהקמתו של החניון. "בראשית חודש מרץ פורסם באמצעי התקשורת כי עיריית כפר סבא, באמצעות החברה הכלכלית, החלה בעבודות הקמה והכשרה לחניון אוטובוסים חדש עבור חברת התחבורה הציבורית "מטרופולין", כתבו השלושה בהצעתם לסדר, "לאחר בדיקת האירוע נוכחנו לדעת כי הקרקע עליה מתעתדת הקמת החניון, חלק מחלקה 36 בגוש 7534, היא קרקע אשר מיועדת לחניון בתי הקברות "מנוחה נכונה" ו"פרדס חיים"."

 "לאור העובדות כי אין תכנית על הקרקע לחניון אוטובוסים, אין היתכנות תחבורתית למספר רב של אוטובוסים הנדרשים לעשות פנייה שמאלה לשטח וממילא קיים שטח סמוך לחניון אוטובוסים, אנו מציעים לבטל לאלתר פעולות הקמת חניון באוטובוסים, להקים את חניון בית הקברות המיועד ולהעביר הקמת חניון האוטובוסים לקרקע הייעודית." בהצעתם מפרטים השלושה כאמור נושאים כמו אי-זמינות תכנונית של הקרקע, אי-הסדרה תחבורתית, ניצול לא יעיל של כספי ציבור ועוד. "להכשרת חניון זה אין הצדקה תכנונית, אין הצדקה תחבורתית ואין הצדקה ציבורית, סכמו בהצעתם. 

 מנכ"ל העירייה איתי צחר השיב כי כל המסמכים שדרש כהנא התקבלו על ידו וציין כי הנתונים שעלו בהצעה לסדר לא כולם נכונים. עוד ציין כי מדובר בחניון זמני ולאחר הסדרת הצומת לאזור התעשייה כס 50, יתקבל האישור לחניון הקבע של מטרופולין שעתיד לקום שם ואילו אז באי בתי העלמין ייהנו מתשתיות החניה עליהן עובדים היום לצורך חניון אוטובוסים זמני לחברת מטרופולין. "המיקום הנוכחי נכתב במכרז שהוציאה מדינת ישראל ומשרד התחבורה והם ממנים את העבודות במקום," הוסיף צחר, "לאור חשיבות התחבורה הציבורית כחלק משיפור המערך, אנחנו לא סבורים שצריך לחכות להסדרת הצומת וכשתוסדר הצומת החניון יועבר לכס 50."

בסיום הדיון הסירו חברי הקואליציה את ההצעה מסדר היום.

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
"יש לנו רק כדור ארץ אחד"
ראש עיריית כפר סבא עם המשלחת מסין
חינוך חובק עולם
אישום: פרצו לביתה של קשישה וגנבו תכשיטים
הפוליטיקה של רעננה
הפוליטיקה של רעננה
חוזרת לשורשים
יערות הנגב נתונים לוונדליזם מוגבר
יערות הנגב נתונים לוונדליזם מוגבר
מזדהים עם הדרום
בת ים נותנת מכל הלב
בת ים נותנת מכל הלב