כפר סבא

תלמידות חטיבות הביניים בכ"ס ביקרו בחברת צ'ק פוינט

מדובר במפגש כחלק מפרויקט "נערות לשליחות במדע" שיזם צוות אשכול הפיס בשיתוף בתי הספר ונועדה לעודד בחירה במקצועות טכנולוגיים ומדעיים

כתב לוקאל 10/04/2019
תלמידות חטיבות הביניים בכ
צילום באדיבות דוברות עיריית כפר סבא

תלמידות חטיבות הביניים בכפר סבא ביקרו בחברת צ'ק פוינט בתל אביב כחלק מפרויקט "נערות לשליחות במדע" שהוא יוזמה רחבה של אשכול הפיס בשיתוף בתי הספר שנועדה לעודד בחירה במקצועות טכנולוגיים ומדעיים בהמשך לימודיהן. במסגרת מיזם רחב זה הנערות נפגשות ליום למידה שכולל: פיתוח וחיזוק מסוגלות אישית, מפגשים עם נשים מעוררות השראה וחיזוק מיומנויות המאה ה- 21.

במסגרת פרויקט זה נפגשות התלמידות בכל חודש למפגש למידה, וכבר ביקרו בחברת "סאן דיסק" ובאמדוקס. השבוע נפגשו הנערות עם עובדות חברת צ'ק פוינט בתל אביב. מדובר על חברת ישראלית העוסקת בפיתוח תוכנה לאבטחת מידע מחשובי, במכשירים סלולאריים ובשירותי הענן. במהלך היום השתתפו התלמידות בסיור בחברת ההיי טק, נפגשו עם מתכנתות ומנהלות צוותים שמעו את סיפוריהן ולמדו על עבודתן. ולסיום, פגשו התלמידות את גיל שויד, מייסד ומנכ"ל החברה לשיחה אישית ומלמדת.

חשוב לציין כי כלל המפגשים מתבצעים במקומות הטבעיים של הנשים מעוררות ההשראה עמן נפגשות התלמידות. זאת מתוך ההנחה כי יום למידה כזה מחוץ לכותלי הכיתה בית הספר היא סביבה אותנטית שתופעות העולם והחיים מתקיימות בה באופן אמיתי. למידה בלתי פורמאלית המאפשרת אינטרקציה חברתית חזקה , התלמידים ללמידה נמצאת אצל הלומד.

מנהלת אשכול הפיס, רויטל נאמן יהל: "האירוע נחל הצלחה גדולה. קידום המקצועות המדעיים בקרב נערות צעירות חשוב מאוד שכן יש לעודד הגדלת אחוז הנשים המועסק במקצועות אלה. המסר של כל הנשים אותן פגשנו היה מאוד קוהרנטי: תגשימי את עצמך, עשי מה שאת רוצה, אל תתני לרעשי רקע להפריע לך, עולם ההי טק פותח לך המון דלתות להגשים יכולות, חלומות, אפשרויות. ואלה המסרים העיקריים אותם אנו שואפים להנחיל לתלמידות".

עוד בכפר סבא
כתב לוקאל 09/09/2019
זאב גולדשמיט 22/08/2019
פרלמנט הילדים
כתב לוקאל 16/07/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
ליל המדענים
מאות שתילי קנאביס
צעיר מכפ"ס הואשם במעורבות ברשת זנות ומעבדות סמים
ניצחונות על האפס
ניצחונות על האפס
פרויקט "רכבת שורק" יוצאת לדרך
מרמלה לכפר סבא
להיות דתייה בכנפיים של קרמבו
להיות דתייה ב'כנפיים של קרמבו'
"עכשיו זה התור שלי"
הכניסה לרחוב חברון. שני תמרורים מטעים
תמרורים סותרים ברחוב חברון בהרצליה