כפר סבא

ילדי גני היול"א יזכו בפעילויות העשרה וחוגים

מדובר על יוזמה משותפת של עיריית כפר סבא וועד הורי הגנים

כתב לוקאל 10/04/2019
ילדי גני היול
iclipart

עיריית כפר סבא, בהובלת החברה לתרבות ופנאי, ובשיתוף ועד הורי גני הילדים תפעיל בכל גני היול"א ובצהרוני גני החינוך המיוחד 13 שיעורי חוג ו- 3 הפעלות נוספות. זאת במסגרת הסבסוד שניתן ממשרד החינוך עבור תכנית בית-הספר של החגים.

בתכנית העשרה פדגוגית ראשונה מסוגה בעיר בתחומי עניין מגוונים שהותאמה במיוחד לילדי הגן והיא תתווסף לפעילויות הקיימות בגנים. החוג יהיה באחד מהתחומים הבאים: דרמה, מדע או שחמט. בנוסף על החוג תתקיימנה גם 3 הפעלות באומנות או במדעים. מדובר בכמות כוללת של למעלה מ-2000 הפעלות שיקבלו ילדי הגנים בעיר.

מיד עם פניית ההורים לעירייה, בדקו הגורמים המקצועיים את הנושא אל מול משרד החינוך, שאישר את המהלך. לאחר מכן, החל שיח פורה, שבסיומו הוחלט כי יופעלו 13 חוגים נוספים ו- 3 הפעלות במגוון רחב של תחומים, ביניהם: אמנות, מדעים, דרמה, מדע, שחמט ועוד. יש להדגיש כי מאחר ומדובר על פעם ראשונה הוחלט כי יבוצע שימוש ההחזר הכספי מפעילות חופשת חנוכה בלבד, ואילו ההחזר הכספי שמגיע להורים בגין הפעילות בחופשת פסח יועבר אליהם במלואו.

תכנית "ניצנים בחגים" היא תכנית ממשלתית מפוקחת של משרד החינוך, ובבסיסה מדובר על סבסוד ימי פעילות בגנים במהלך חופשות משרד החינוך. התכנית מגדירה, כי ילדי הגנים הקצרים מקבלים סבסוד בצורה של תשלום מוזל על פעילות ניצנים בחגים, ואילו בעבור ילדי גני היול"א הרשות מקבלת החזר ממשרד החינוך, כאשר בהסכמה ובאישור ועד הורי הגנים העירוני ניתן להשתמש בו לפעילות העשרה. הואיל והשנה זוהי שנה ראשונה לפעילות זו, הוחלט, כאמור, לצאת בתוכנית העשרה לגנים על חשבון סבסוד ימי הפעילות של חופשת החנוכה, ואת סבסוד חופשת הפסח להעביר להורים. חשוב לציין שהסבסוד מחושב לפי ימי נוכחות בפועל של הילדים – 26 ₪ עבור כל יום נוכחות (ועד החזר מירבי של 130₪).

מנכ"ל החברה לתרבות ופנאי, יאיר משיח: "פעילות זו מתווספת לתכניות הייחודיות שאנו מקיימים כדוגמת הקונצרטים בגני הילדים ותוכניות פדגוגיות ייחודיות נוספות לילדי העיר. אני מברך על שיתוף הפעולה עם הנהגת ההורים, ומודה לכל עובדי העירייה והחברה לתרבות ופנאי על עבודתם ותרומתם להצלחת קייטנות הפסח. מאחל לכולם חג שמח".

מיו"ר ועד הורי גני הילדים העירוני, שרון שיינין נמסר: "אנחנו מברכים על התחלת התוכנית ורואים בה כמבשרת הדרך לשנים הבאות. קיבלנו הזדמנות פז להשיג כמה דברים במקביל: גם חוג נוסף לילדים במחיר נמוך לילד יחסית למה שהיה משולם במסגרות פרטיות, גם חשיפה לחוגים ייחודיים והכל במימון משרד החינוך. אנו רוצים להודות לעיריית כפר-סבא ולחברה העירונית לתרבות ופנאי על שיתוף הפעולה הפורה ועל העבודה המאומצת להעלאת הפרויקט לאוויר בזמן כה קצר".

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
חשד: עקץ אלפי שקלים מקשיש
כפר סבא מצדיעה ללוחמי המחתרות
רשת האופנה מקימי באירוע השקה
עידן השילוב: מרכז בין-תחומי חדש בטכניון
מרכז בין-תחומי חדש בטכניון
סוכל ניסיון הברחת אלפי פאקטים של סיגריות
סוכל ניסיון הברחת אלפי סיגריות
בהמשך לבקשת הורים: דיון נוסף בנושא סגירת גני הילדים בכפ"ס
פלישה לקרקע מעכבת בניית מאות יח"ד
שכנות טובה ברעננה
שכנות טובה ברעננה