כפר סבא

בשל ליקויים: קבלני בנייה יפצו זוג ששכר דירה חדשה

שתי חברות קבלניות חויבו לשלם עשרות אלפי שקלים לבני זוג ששכרו דירה חדשה בכפר סבא – וזאת בשל ליקויים בה אשר הסבו נזקים שונים עד למצב בו הזוג נאלץ לעזוב את הדירה

מיכאל פרוסמושקין 11/04/2019
קבלני בנייה יפצו זוג ששכר דירה חדשה
iclipart

בית משפט חייב לפני ימים אחדים שתי חברות קבלניות - נווה גד בניין ופיתוח בע"מ ושיכון ובינוי נדל"ן (השקעות ביזום) בע"מ - לשלם עשרות אלפי שקלים לבני זוג ששכרו דירה בכפר סבא נוכח נזקי רכוש לתכולת בית שניזוקה בגין עובש ורטיבות שהתגלו בדירה.

בנובמבר 2015 שכרו בני הזוג דירת גן בת חמישה חדרים בקומת הקרקע של מבנה מגורים משותף ברחוב אנג'ל בכפר סבא. הדירה נמסרה להם כדירה חדשה מקבלן. בכתב התביעה, שהוגש ביולי 2017 לבית משפט השלום בכפ"ס באמצעות עו"ד נעמי שלף סלומון, נטען כי במהלך החודשים הראשונים ובפרט החל מינואר 2016 התגלה עובש חמור, רטיבות בקירות, נזילות, תפרחות ועלה ריח חריף מקירות הדירה אשר התפשט על כלל הרהיטים בבית, על הביגוד, על הארונות, על הצעצועים באופן שלא אפשר מגורים בדירה.

לאחר כחודשיים, בתחילת חודש מרץ 2016 , עזבו בני הזוג את הדירה לאחר שהיא לא הייתה ראויה למגורי אדם. בני הזוג, הורים לשלושה ילדים, תיארו את הסבל שחוו בגידול ילדים קטנים בדירה כזו ועגמת הנפש שעברו הם וילדיהם -  ובכלל זאת מחלות, חוסר יכולת לישון בחדרים, הוצאת הבגדים מהארונות ובלאי של תכולת הבית.

התביעה על סך כ – 150 אלף שקל הוגשה כנגד בעלי הדירה וכנגד שתי חברות קבלניות מהן נרכשה הדירה. בכתב ההגנה עתרו בעלי הדירה למחוק את התביעה כנגדם שכן מדובר בדירה חדשה באחריות הקבלנים. מנגד, החברות הקבלניות הכחישו מצידם מכל וכל קיומם של הנזקים וטענו כי התובעים מנסים להתעשר על חשבונן.

בסופו של דבר פסקה השופטת חגית בולמש כי שתי החברות הקבלניות מהן נרכשה הדירה, ורק הן, ישלמו לבני הזוג מעל 120 אלף שקל כפיצוי על ציוד שניזוק, עוגמת הנפש, הפסד ימי עבודה, ימי מחלה, עלות הובלה, ניקוי יבש, עלות שכ"ט מומחים, עלות חוות דעת, וכן על החזר הוצאות משפט. 

 כמו כן, פסקה השופטת לטובת בני הזוג עוד 12% מסכום התביעה כפי שנפסק בגין התמשכות ההליכים, הכחשת הנזק והטחת טענות מצד החברות הקבלניות כלפי התובעים. בנוסף, החברות שנתבעו יישאו באגרת בית המשפט הן של התובעים והן של בעלי הדירה שנתבעו, וכן בשכר טרחה עבור מומחים שהעידו.

בשם שתי החברות הקבלניות שנתבעו נמסר: "החברות תלמדנה את פסק הדין ותשקולנה את עמדתן ביחס להמשך ההליכים".


עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
חשד: התבלבל בהילוך והתנגש בחנות
שיתוף פעולה ראשון מסוגו
מנוי בילוי
חכ ניר ברקת בביקור ברעננה
ח"כ ניר ברקת הגיע לביקור ברעננה
תחנות היסעים חדשות ברחבי ב"ש
שרית חדד
שרית חדד שרה זוהר ארגוב
ירידה בחשיפה לחומרי הדברה רעילים
חומרי הדברה בפירות וירקות?
עלייה בנסיונות להברחת בשר משטחי הרשות
עלייה בנסיונות להברחת בשר מהרשות
נחקרו בעלי חברת טלמרקטינג בראשל"צ