כפר סבא

שלושה כפר סבאים יכהנו בכנסת הבאה

הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי, מנהלת אגף החינוך לשעבר, אורלי פרומן,(שניהם מרשימת "כחול לבן") ושרן השכל (הליכוד), יכהנו כחברי כנסת מן המניין בכנסת הבאה

זאב שרגא 11/04/2019
הרמטכ
צילום מתוך דף הפייסבוק

אחרי שנרגענו מסערת הבחירות והתוצאות שהגיעו בליל יום רביעי, אין גאים על הצטרפותם של עוד שניים מתושבי העיר לעשייה הציבורית בכנסת ישראל ולצידה של ח"כ שרן השכל יכהנו בכנסת גם הרמטכ"ל לשעבר, גבי אשכנזי ולשעבר מנהלת אגף החינוך בעיריית כפר סבא, ד"ר אורלי פורמן.

 השכל כזכור לא עברה חיים קלים ונלחמה על כל קול במהלך הפריימריז בליכוד שהתקיימו לפני כחודשיים. היא הגיעה למקום ה – 22, הוצבה במקום ה- 29 ברשימה ולאחר התוצאות המרשימות של מפלגת הליכוד אין ספק שאבן נגולה מעל ליבה והיא תמשיך בעשייתה הציבורי בכנסת.

 השכל מכהנת כיו"ר השדולה לרפורמה באונר"א ובין השאר פעלה בקדנציה האחרונה בקידום נושאים כמו עצירת זיהום מי הים, הנחלים ומי התהום על ידי הרשות הפלסטינית. כמו כן תומכת באי הפללה של צרכני קנאביס ובשוק חופשי, כמפתח לשגשוג חברתי וכלכלי של מדינת ישראל. השכל תומכת בשוויון זכויות מלא לקהילה הלהט"בית והתנגדה לחוק המרכולים.

תושב העיר, הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי, שמוקם כמספר ארבע ברשימת "כחול לבן" לכנסת, ייכהן גם הוא כחבר כנסת מן המניין בכנסת הבאה. אשכנזי כיהן כרמטכ"ל ה-19 של צה"ל בין פברואר 2007 לפברואר 2011 ובתפקיד זה הוביל את צה"ל בין היתר במבצע 'חורף חם', במבצע 'עופרת יצוקה' ובתקיפת הכור הגרעיני בסוריה. טרם כהונתו כרמטכ"ל שימש כמנכ"ל משרד הביטחון, וכן מילא שורה של תפקידים בכירים בצבא, בהם מפקד גדוד 51 של גולני, קצין אג"ם מפקדת קצין חי"ר וצנחנים ראשי, מפקד עוצבת חירם, מפקד חטיבת גולני, מפקד עוצבת נתיב האש, מפקד יחידת הקישור ללבנון, ראש חטיבת המבצעים במטכ"ל, עוזר ראש אג"ם, מפקד פיקוד הצפון, סגן הרמטכ"ל ובשיא כהונתו הצבאית כאמור, כרמטכ"ל של צה"ל.

 מנהלת אגף החינוך לשעבר בעיריית כפר סבא, ד"ר אורלי פרומן, גם היא תושבת כפר סבא, תכהן גם כן בכנסת הבאה מטעם מפלגת "כחול לבן", זאת לאחר שהודיעה על הצטרפותה לרשימתו של הרמטכ"ל לשעבר, בוגי יעלון (תל"ם). לאחר האיחוד בין המפלגות שובצה ד"ר פורמן במקום ה – 31 ברשימת כחול לבן וכאמור, נכנסה לכנסת.

 ד"ר פרומן, בעברה מנכ"לית משרד החינוך, בעלת B.scבמתמטיקה ומדעי המחשב מטעם אוניברסיטת בן גוריון בנגב וכן תואר M.sc בתקשורת מטעם אוניברסיטת קלארק בארה"ב.

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
השחרור: בין כאב לתקווה
"השחרור: בין כאב לתקווה"
סכסוך שכנים הסתיים בירי
כמעט תאונה אווירית בין שני מטוסים שהמריאו מהרצליה
גבר טבע בחוף ים בהרצליה
גבר טבע בחוף ים בהרצליה
ב(ע)ין השורות
ב(ע)ין השורות
חיים ברוידא
הנחיות לתושבי רעננה בל"ג בעומר
תמונות הזוכים ותמונות מהתחרות
רעיונות חדשים לחדשנות עירונית
נטע אלחימסטר חוגגת במילאנו
נטע אלחימסטר חוגגת עם הוגו בוס