כפר סבא

בוטל הרכב ועדת מועצת החינוך

זאת בהמשך להצעתה של מחזיקת תיק החינוך, ד"ר אסנת ספורטה, שביקשה להעביר את הסוגיה לפתחה של ועדת החינוך

זאב שרגא 11/04/2019
ד
צילום: יח"צ

בישיבת מועצת העיר שהתקיימה ביום רביעי שעבר ביקשו חברי המועצה הדר לביא, פנחס כהנא ואמיר סילבר ("כפר סבא מתקדמת") לקבל מענה לשאילתה שעסקה בנושא תכנית החינוך האסטרטגית של כפר סבא וביקשו לדעת מה סטטוס הצגת התכנית האסטרטגית בחינוך והאם תוקם מועצת חינוך ומה תפקידה מול ועדת החינוך?

 מנכ"ל העירייה איתי צחר השיב לשאילתה ואמר כי, "התכנית האסטרטגית תיבחן בשיתוף הגורמים המקצועיים, מחזיקת תיק החינוך ונציגות ההורים, מיד עם כניסתו של אורי ארבל גנץ לתפקיד מנהל אגף החינוך, ובמידת הצורך תעודכן".

לגבי מועצת החינוך השיב צחר, "כזכור, בישיבתה של מועצת העיר מיום 2.1.2019 הודיע ראש העיר על הקמתה של מועצת חינוך. המשנה לראש העיר ומחזיקת תיק החינוך, בצוותא עם מנהל האגף, מיד לכשייכנס לתפקידו, ישקדו על גיבוש מתווה פעילותה, אחריותה ותפקידיה של מועצת החינוך, ויביאו את אלה לדיון מקדים בוועדת החינוך כבסיס להתייחסותה של מועצת העיר."

מחזיקת תיק החינוך, ד"ר אוסנת ספורטה, ביקשה להתייחס לנושא הקמת מועצת החינוך וביקשה להעביר הצעת החלטה משלה, לפיה ועדת החינוך היא שתחליט בישיבתה בקרובה מי יהיו חברי מועצת החינוך שיובאו לאישור חברי המועצה.  

 חברי המועצה אישרו פה אחד את ההצעה וביטלו את הרכב מועצת החינוך שנקבע זה מכבר, עד לדיון בנושא בוועדת החינוך העירונית.
  חבר המועצה אמיר סילבר התייחס להחלטה: "מזה חצי שנה שאני מנסה להבין מהי מועצת חינוך, שהרי ועדת חינוך קיימת והיא בעלת מעמד סטטוטורי ונציגים בה כל אנשי המקצוע, הורים ונציגי ציבור נוספים. לצערי גם היום לא הצלחתי להבין, אך יחד עם זאת אני שמח שחברת המועצה ד"ר אסנת ספורטה ביקשה במפתיע לבטל את מועצת החינוך עד אשר כל השאלות יובהרו. הנושא יעבור לוועדת החינוך העירונית לדיון, להסבר מפורט ותכנון מסודר מהם הנושאים וכיצד תיראה אותה מועצת חינוך".

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
הפוליטיקה של רעננה
הפוליטיקה של רעננה
פרס גליקמן למצוינות בטיפול בזקן לעיריית חולון
תלונה: חולדות בגן הילדים
כנס Y השלישי לצעירים באילת
הולכת רגל נפצעה בתאונה בהרצליה
בני נוער ניסו להצית מגרש ספורט
שלט חוצות הוצת בהרצליה
שלט חוצות הוצת בהרצליה
רכש חדש להפועל כפס
רכש חדש להפועל כפ"ס