כפר סבא

כופר באשמה

הנהג הנאשם בהריגת צעירה בתאונה בכפ"ס כופר במיוחס לו , שנה לאחר שהצעירה נופר מועלם – רווח נהרגה בתאונה בכפ"ס וארבעה מחבריה נפצעו, הנהג הפוגע ברכבם, שהואשם כי נהג תחת השפעת אלכוהול וסמים וחצה את הצומת ברמזור אדום – הכחיש את המיוחס לו

מיכאל פרוסמושקין 11/04/2019
זירת התאונה הקטלנית
צילום באדיבות משטרת ישראל

שנה לאחר הריגתה של נופר מועלם-רווח (23) מכפר סבא בתאונת דרכים קשה בצומת נווה ימין ופציעתם של ארבעת חבריה, הנהג הפוגע - שהואשם בהריגה, בגרימת חבלה ובנהיגה תחת השפעת סמים ואלכוהול - כפר, רגע לפני תחילת הליך ההוכחות במשפטו, במיוחס לו.

על פי כתב האישום, שהוגש לבית המשפט המחוזי בלוד, ב – 21 במרץ 2018, סמוך לחצות, נהג הנאשם, בן 59 מבת ים, בכביש 55, מצפון לדרום, לכיוון הצומת בין כביש 55 ודרך הפועל. לטענת הפרקליטות, הנאשם, נהג ברכב כשהוא שיכור, כאשר בגופו נמצא באותה העת אלכוהול וחומר הפעיל בסם הקנאביס.

אותה עת נסעו ברכב יונדאי חמישה צעירים אשר חזרו מבילוי במסעדה. כאשר התקרבה נהגת הרכב, אחת מחברותיה של מועלם-רווח, לצומת, היא עצרה בנתיב השמאלי לפנייה לדרך הפועל והמתינה לאור ירוק ברמזור. כאשר התחלף הרמזור, החלה הנהגת בפנייה. אך אז, התקרב הנאשם לצומת  מהכיוון הנגדי, כשהאור ברמזור שבכיוון נסיעתו היה אדום כבר למשך 29 שניות.

במרכז הצומת התנגש הנאשם בעוצמה רבה ברכב היונדאי בו נסעו מועלם-רווח וחבריה. כתוצאה מכך, נהדף הרכב של הצעירים, פגע בעמוד שילוט ונעצר. בתאונה נפצעה מועלם – רווח באורח אנוש. חרף ניסיונות החייאה, היא מתה מפצעיו בחלוף זמן קצר. נופר נישאה פחות משנה לפני התאונה וכארבעה חודשים לפני שאיבדה את חייה - ילדה בת.

חבריה של מעולם נפצעו בדרגות פציעה שונות כתוצאה מהתאונה, כשאחת מהן היתה במצב קשה והיתר במצבים קלים יותר – כשכולם סבלו משברים. גם הנהג הנאשם עצמו פונה לבית חולים והשתחרר למחרת.

לאחר בחינת התיק, הגישה הפרקליטות כתב אישום נגד הנהג בגין הריגה , נהיגה בשכרות וחבלה חמורה. כתב האישום מתבסס על דוח של בוחן תנועה שחקר את הזירה, צילומי מצלמות אבטחה אשר תיעדו את רגע התאונה ואת כך שהנאשם נכנס לצומת כשהרמזור האדום דלק כבר 29 שניות. עוד בתיק החקירה עדויות של עדי ראיה, בדיקות מעבדה שבוצעו לנאשם ומהן עלה כי בגופו נמצאו סמים ולאלכוהול.

הוא מצידו, כך לטענת הפרקליטות, טען שחצה את הצומת ברמזור ירוק, הכחיש שימוש בסמים וטען  בחקירתו הראשונה כי לא שתה אלכוהול מזה כעשור,  אך בהמשך ציין כי שתה אלכוהול יום קודם לכן.

מבקשת הפרקליטות להאריך את פסילת רישיונו עד תום ההליכים עולה כי בעברו עבר תעבורתי מכביד ביותר, הכולל הרשעות שחלקן משנת 2017. בין היתר בעברו: נהיגה תחת השפעת סמים/אלכוהול, אי ציות לרמזור אדום, נהיגה במהירות מופרזת ועוד. בגין חלק מעבירותיו ריצה מאסר בפועל. כמו כן, באמתחתו הרשעות בעבירות סמים, אלימות, נשק, מרמה ורכוש שבגינן ריצה מאסרים ממושכים.

בהסכמת סנגורו של הנאשם רישיונו של הנהג נפסל עד תום המשפט. בקרוב אמורים להתחיל הדיונים המהותיים במשפט, כשלפני מספר שבועות הגיש סנגורו מסמך בו כופר בסעיפי האישום המרכזיים שמיוחסים לו. למעשה, הדברים היחידים שהוא מודה בהם זה עצם נסיעתו ברכב והתוצאות שנגרמו בעקבות התאונה. לגבי שאר פרטי כתב האישום הוא כופר לחלוטין.

"לא היה אלכוהול, לא היו סמים ולא היה אור אדום", כך אמר ביום חמישי האחרון סנגורו של הנאשם, עו"ד דוד גולן, בבית המשפט. לידי העיתון הגיעו חלק מדבריו של הנהג הנאשם, אב לשלושה, בחקירתו במשטרה זמן קצר לאחר התאונה: "אני לא שותה אלכוהול כבר 10 שנים. הייתי אלכוהוליסט ועברתי גמילה ב – 2007, ומאז אני לא שותה. עצרתי ברמזור אדום. ברגע שהיה לי רמזור ירוק אני נסעתי וברמזור השני היה אדום. כשהתקרבתי לרמזור השני, ראיתי שתי מכוניות שעצרו לפניה שמאלה, המשכתי בנסיעה רצופה ואז ראיתי אוטו שעוקף את שני הרכבים מצד ימין שלהם ונכנס בי במהירות טיל. אני לא הייתי במהירות ואני נסעתי בירוק".

בתום דיון קצר, שהתקיים בבית המשפט המחוזי מרכז, נקבעו מועדי הדיונים במסגרתם יושמעו הראיות שיש כנגד הנאשם. במקביל, לבקשת סנגורו, הורתה השופטת דנה מרשק מרום לפרקליטות ולהגנה להודיע תוך מספר ימים האם יש טעם להפנות את התיק להליך גישור.

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
ביה"ד של ההתאחדות לכדורגל זיכה את דני בונדר, תמיר כהן והפועל רעננה
למדן פורש מהמרוץ לראשות העירייה, חובר לבלקין
למדן פורש מהמרוץ לראשות העירייה, חובר לבלקין
לעצור את הגירוש של אם ושני ילדיה המתגוררים בהרצליה
חשד: עסקו בזיוף שטרות
מבלים את הקיץ בצפון
התחלת יישום חוק העזר להפעלת מרכולים בימי שבת
מפגש אימהות-בנות באנקורי רעננה
חיזוק נשי ברעננה
מרכז יזמות חדש נחנך בקריית ים