כפר סבא

אישום: אנס מאושפזת בבית חולים

עובד כוח עזר בבית חולים הואשם כי ביצע מעשים מיניים במאושפזת סיעודית בעת שקילח אותה במקלחת. בית חולים: "האיש פוטר מיידית"

מיכאל פרוסמושקין 18/04/2019
אישום: אנס מאושפזת בבית חולים
iclipart

עובד כוח עזר בבית חולים "מאיר" בכפר סבא הואשם לפני ימים אחדים באונס של מאושפזת סיעודית. 

על פי כתב האישום, שהוגש לבית המשפט המחוזי בלוד, ב – 4 בספטמבר 2017, שובץ הנאשם, בן ה – 35 בזמנו, לעבודה במחלקת עצבים בבית החולים. במסגרת עבודתו, בין היתר, נדרש הנאשם להעניק עזרה ראשונה ולקלח חולים בבית החולים באמצעות ספוג ותוך שימוש בכפפות.

מהחקירה עולה כי באותו יום, בשעה שש בבוקר, נדרש הנאשם לקלח מאושפזת, אשר סבלה מפרקינסון ומחלת גושה לאחר שעשתה צרכיה על עצמה. ע"פ הנטען, הנאשם הכניס אותה לחדר המקלחת, הושיב אותה בכיסא מקלחת בעל חור במושב ונעל את דלת המקלחת. בהמשך, כך נטען, לאחר שהפשיט אותה מבגדיה, החל ברחצתה ללא כפפות וללא ספוג המיועד לרחצה – וזאת בניגוד לנהלים. יש לציין כי קיימת הנחיה כי שגבר לא יקלח אישה אלא אם נוצר אילוץ יוצא דופן.

תוך כדי הרחיצה, על פי הפרקליטות, נגע במקומות אינטימיים בגופה וביצע בה עבירות מין באמצעות אצבעותיו. בשלב מסוים, הסתכלה האישה על תג העובד שנשא עליו הנאשם וניסתה לאחוז בו. או אז, הרחיק את ידה בכוח וכתוצאה מכך, כפי שטוענת הפרקליטות, היא החליקה לאחור בכיסא. לאחר מכן, על פי הפרקליטות, הוא המשיך לבצע בה עבירות מין עם אצבעותיו. לאחר מכן ייבש את גופה, הלביש אותה והוציא אותה מחדר המקלחת.

באוקטובר 2017 נעצר החשוד, אך בהמשך שוחרר. כעת הגישה נגדו הפרקליטות כתב אישום בגין אונס. התשתית הראייתית נגדו מתבססת על הודאתו של הנאשם במיוחס לו במהלך שימוע הפיטורין בבית החולים ועדותה של המתלוננת.

לצד כתב האישום, הוגשה בקשה להטיל על הנאשם שורת תנאים מגבילים, ובהם: איסור המשך עיסוק בכל עבודה שיש בה טיפול בנשים בכלל וטיפול סיעודי בפרט. כמו כן, נאסר עליו לצאת מן הארץ וליצור קשר עם המתלוננת.

הפרקליטות ביקשה גם לגבות עדות מוקדמת מהמתלוננת נוכח החשש כי מצבה הרפואי יחמיר ודבר עלול למנוע בהמשך את עדותה.

מבית החולים נמסר: "כאשר המאושפזת שיתפה אותנו במקרה מיד הופעלה הוועדה למניעת הטרדה מינית, כל הגורמים הרלוונטיים נכנסו לפעולה, נערכה בדיקה יסודית ובעקבותיה התקיים שימוע והאיש פוטר מיידית. עדכון מפורט הועבר למשטרה ישראל. אין ולא תהיה סובלנות כלשהי להתנהגות כזו".

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
מלון חדש יוקם בירושלים
פרוייקט רובע 1 בירושלים
החל שלב הבנייה של פרויקט רובע 1 בירושלים
ריזוטו
העצמה פוליטית לנשים
"נבדקת – בוחרת לדאוג לעצמי"
כבוד מקומי באליפות אירופה בסקי
נחיתת חירום בשדהת בהרצליה
נחיתת חירום בשדה"ת בהרצליה
מקימי- אופנה לאישה הצנועה