כפר סבא

שוב: חשד להצתה במתחם השוק בכפר סבא

שנתיים בלבד חלפו מאז ששריפה גדולה, שפרצה בעקבות הצתה, כילתה לחלוטין בסטה במתחם השוק וגרמה לנזק אדיר למרכז הצעירים, שוב פרצה במהלך החג שריפה בחלק החיצוני של אותה בסטה. פעילות מהירה של הכבאים מנעה התפשטות האש לעסק ואל מרכז הצעירים בקומה העליונה

מיכאל פרוסמושקין 26/04/2019
שנתיים אחרי, שוב שריפה במתחם השוק (צילומים: כב"ה השרון, מיכאל פרוסמושקין)

 

כשנתיים לאחר ההצתה הגדולה במתחם השוק בכפר סבא, שוב הלילה (בין חמישי לשישי) פרצה שריפה במקום  - וגם כעת, בהתבסס על בדיקה ראשונית, עולה חשד להצתה.

קצת לפני חצות התקבל דיווח על שריפה במתחם השוק ברחוב המסיידים. עם קבלת הדיווח הוזעקו למקום שלושה צוותי כיבוי מתחנה אזורית השרון, כוחות משטרה ומנהל אגף ביטחון בעירייה - שי זייד. לוחמי האש, בפיקודו של מפקד המשמרת רשף רועי אוחיון,  ביצעו במקום פעולות כיבוי מהירות ומנעו נזקים חמורים יותר.   

"עם הגעתנו למקום, הבחנתי כי הבסטה בחלקו המערבי של השוק בוערת כליל", סיפר לאתר "לוקאל" רשף אוחיון. "ביצענו פעולות כיבוי מהירות וכך גם מנענו את התפשטות הדליקה לכיוון הקירוי של משרדי חצר השוק ומרכז הצעירים שבקומה השנייה. פרצנו אל מתחם חצר השוק  על מנת לוודא שאין בעירה פנימית ובהמשך פעלנו לאוורור מרכז הצעירים במתחם העליון. עקב פעולות כיבוי מהירות האירוע היה אירוע נקודתי של הבסטה ולא מעבר לכך".

במקביל לחקירה של חוקר דליקות, המשטרה בודקת צילומי מצלמות אבטחה אשר מוצבות במתחם השוק ובסביבתו. כבר כעת, מבדיקה ראשונית עולה כי נוכח העובדה כי אין חשמל בחלק החיצוני וכוחות שהגיעו למקום חשו ריח חריג של חומרי בעירה מאיצים, עולה חשד ראשוני כי מדובר בהצתה. חקירה מעמיקה של נסיבות פרוץ הדליקה נמשכת.

כתוצאה מהשריפה נגרמו נזקים משמעותיים לחלק החיצוני של הבסטה, לדוכנים, לסחורה שהיתה עליהם ולפרגולה ששימשה לקירוי החלק החיצוני של הבסטה. כמוכן, נזקי פיח נגרמו לקיר החיצוני של מבנה מתחם השוק. יחד עם זאת, פעילות מהירה של הכבאים מנעה התפשטות האש לבית העסק עצמו, לחצר השוק ולמרכז הצעירים בקומה העליונה.  

עם אור ראשון, אזרחים רבים שחלפו במקום, בין היתר בדרכם אל בתי הכנסת ובחזרה,  נדהמו לראות שוב את נזקי השריפה במתחם השוק הפופולארי.

בשנים האחרונות אירעו במתחם השוק כחמש הצתות, בחלקן פרצה האש באותה בסטה שעלתה באש הלילה. המקרה האחרון אירע, כזכור, בלילה של ה – 1 באפריל 2017 פרצה שריפה גדולה באותה בסטה במתחם השוק. אז התפשטה האש במהירות גם אל מרכז הצעירים ולמעשה כילתה אותו ימים ספורים לפני שהמקום אמור היה להתחיל לפעול. חלקו של גג המבנה קרב בזמנו ונזקים קלים יותר נגרמו לחנות ירקות סמוכה. רק בחלוף חודשים ארוכים שוקם המקום ומרכז הצעירים החל את פעילותו.

לפני כשנה נעצרו מספר חשודים, חלקם מוכרים למשטרה, בסחיטות והצתות, כשבין היתר נבדק חשד לקשר שלהם להצתה במתחם השוק. אולם בסופו של דבר איש מהם לא הואשם בכך.

 

 


 

עוד בכפר סבא
מיכאל פרוסמושקין 10/10/2019
מיכאל פרוסמושקין 10/10/2019
מיכאל פרוסמושקין 07/10/2019
מיכאל פרוסמושקין 04/10/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
ראשונים בבגרויות
ברעננה דואגים לאזרחים הוותיקים
ברשות הכינרת ממשיכים לקוות
תקיפה הדדית
סיום החופש הגדול באושילנד כפר סבא
בראשית: דנה אינטרנשיונל: התערוכה
"בראשית": דנה אינטרנשיונל
המתעמלת ליזה גליידיוק
המתעמלת ליזה גליידיוק מעפולה זכתה באליפות ישראל
ההורים שלכם סובלים מבריחת שתן?
ההורים שלכם סובלים מבריחת שתן? כך תקלו עליהם