כפר סבא

עו"ד יובל לוי לא יכהן כמ"מ יו"ר וועדת המשנה לתכנון ובניה

בהמשך לפניותיו בנושא של חבר המועצה יוסי סדבון, הודיע היועמ"ש לעירייה כי במידת הצורך, תמנה הוועדה מחליף ליו"ר, הלא הוא ראש העירייה רפי סער

זאב שרגא 30/04/2019
חבר המועצה יוסי סדבון, לא מוותר בקלות
צילום: דניאלה קונטיני

חבר המועצה יוסי סדבון רושם לזכותו ניצחון ראשון אל מול הנהלת העירייה, עת מגיעה לסיומה סאגת מינויו של חבר הקואליציה, עו"ד יובל לוי, לתפקיד מ"מ יו"ר וועדת המשנה לתכנון ובניה. כזכור, מיד עם ההודעה על המינוי הודיע סדבון כי הוא אינו עומד בתנאי החוק וכי רק סגן ראש עירייה יכול לכהן בתפקיד. סדבון הסתייג מהמינוי אולם היועץ המשפטי לעירייה, עו"ד אלון בן זקן, התייחס לדברים ואישר את המינוי לכאורה.

 סדבון לא וויתר ופנה אל היועץ המשפטי לממשלה, ממנו קיבל חוות דעת מפורטת התואמת את עמדתו לפיה ניתן למנות לתפקיד אך ורק סגן ראש עירייה מכהן. עם חוות דעת זו פנה שוב אל היועמ"ש לעירייה וזה הודיע השבוע במילותיו שלו כי המינוי מבוטל, "בהמשך לתשובת הפרקליטות ולאחר למידתה, הריני להשיבך כי ועדת המשנה תפעל על פי עמדה זו וככל שיהיה צורך במינוי מ"מ לצורך ניהול ישיבה זו או אחרת, ממנה ייעדר ראש העיר, תמנה הוועדה, אד הוק, את אחד מסגני ראש העיר."

 "עמדת היועץ המשפטי של עיריית כפר סבא מאמצת את עמדתי שהתקבלה על ידי היועץ המשפטי לממשלה (ייעוץ וחקיקה) לאחר פנייתי אליו בעקבות החלטת מליאת הוועדה לתכנון ובנייה," אמר סדבון, "עמדתו של עו"ד אלון בן זקן, יועמ"ש העירייה, אפשרה למנות למרות

התנגדותי המנומקת חבר ועדה שאינו סגן ראש עיר, כממלא מקומו של ראש העיר בהעדרו בוועדת המשנה לתכנון ובנייה. החלטת מליאת הוועדה לתכנון ובנייה למנות את חבר המועצה עו"ד יובל לוי כממלא מקומו של יו"ר הוועדה בהעדרו אינה תקפה יותר."

חבר המועצה עו"ד יובל לוי מסר בתגובה: "אכבד את הנחיית עמדת היועץ המשפטי לעירייה. אמשיך לשרת בהתנדבות את תושבי כפר סבא במועצת העיר ובוועדות השונות. כל זאת בכפוף לחוק".

תגובת העירייה תפורסם מיד עם קבלתה במערכת.

 


עוד בכפר סבא
זאב גולדשמיט 18/09/2019
זאב גולדשמיט 12/09/2019
זאב גולדשמיט 09/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
שלטים של הליכוד הושחתו ברעננה
שלטים של "הליכוד" הושחתו ברעננה
בתי הספר התאומים
"התביישתי כתושבת רעננה"
עצורים בפרשת מרמה והונאת קשישים
עצורים בפרשת מרמה והונאת קשישים
יוסי לב
עושים כבוד למוזיקה העברית
אביעד פלד (באמצע). להיות תמיד מקום ראשון
לקפוץ הכי גבוה
זוכרים את מעין
זוכרים את מעין
צעיר נעצר עם כקילוגרם מריחואנה