כפר סבא

פרויקט "מחוסגן"

27 גני ילדים פרטיים בכפר סבא ו-7 גנים בהוד השרון הצטרפו לפרויקט "מחוסגן" , הרשמתם של ילדים לגן תתאפשר רק בהצגת פנקס חיסונים

זאב שרגא 02/05/2019
צילום אילוסטרציה iclip art

מיזם ״מחוסגן״ הוא פרי שיתוף פעולה בין דר׳ מאיר עזרא אליה, מתמחה על בטיפול נמרץ בילוד, לבין יוזמי הגן המחוסן הראשון בישראל, איתי ברשדסקי, בעלי "פשוט גן" וד"ר ליאור אונגר, מתמחה בניורוכירורגיה, אל שלושתם הצטרפה סתו אברהמי כמנכ"לית היוזמה, ויחד ייסדו את מחוסגן שמטרתו אחת – בקרה על הליך החיסונים המיועדים לפעוטות וילדים וקבלת ילדים לגנים, רק לאחר הצגת פנקס חיסונים.

״בעשר השנים בהן אני מנהל את גן הילדים ״פשוט גן - לגדול בבית״ ברמת השרון, נשאלתי לא אחת ״האם ילדי הגן מחוסנים?" אומר איתי ברשדסקי, הבעלים של גן "פשוט גן" ויוזם הגן המחוסן. "התשובות היו פשוטות 'אינני יודע, אינני יכול לדעת ומה זה בכלל משנה, הרי כל מי שמחסן את ילדיו לא צריך לדאוג'.

 "בעקבות ההד התקשורתי סביב עניין החיסונים ומפגש מקרי עם רופאה, הבנתי כי חובתי, כמנהל גן, האמון על חייהם ובריאותם של 130 ילדים מגיל לידה ועד גיל 4, היא להבטיח כי לא יחלו במחלות אשר ניתן למנוע באמצעות חיסון. לאחר התייעצות עם ד"ר ליאור אונגר ועם 11 הורים - רופאים מהגן - החלטתי להתנות את הרישום לגן בהצגת פנקס חיסונים מעודכן בכל חיסוני החובה בהתאם לגיל הילדים. מיד לאחר מכן השקתי את מיזם ״הגן המחוסן״ וקראתי לעוד גנים להצטרף ליוזמה. יוזמת מחוסגן נוצרה בספטמבר 2018, ותוך פחות מחודשיים נרשמו אליה כ-260 גני ילדים וישובים ברחבי הארץ, 100 מתנדבים ובניהם רופאים, סטאג׳רים, סטודנטים לרפואה, אחיות, ואנשים נפלאים נוספים."

 עם חשיפת רשימת הגנים המלאה מצאנו כי בכפר סבא יפעלו בשנה הקרובה 27 גני ילדים פרטיים במסגרת "מחוסגן"; 'גן אורנים', 'הגן של נעמה', 'בייבי של גן', 'פרפר נחמד', 'המקום שבלב', 'גן דרור', 'קטנטנים', 'ילדות קסומה', 'הגן של קותי', 'הממלכה של זוהר', 'ליטל מיזן', 'הגן של שני ואלינור', 'שניניגן', 'אגדת הגן', 'משפחתון אסנת', 'מיץ פטל', 'המשפחתון של רוני', 'הבית של פיסטוק', 'חיבוקאלה', 'הגן של איילה', 'גן ילדוד'ס', 'גן דקלה', 'הגן של אביטל וירדנה', 'קרן שמש', 'הבית הקסום', 'הגן של מיכלי' ו'הגן בקאנטרי'.


בהוד השרון יפעלו בשנה הקרובה שבעה גני ילדים פרטיים במסגרת "מחוסגן";  "גן בשדה", "הבית של ליאור", "הגן של סיגל", "גן דרור" "משפחתון נשיקות", "גני שובבני" ו" הגן של נעמה".

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
מבני נוער מונגשים
כפר סבא עיר נגישה
גבר הולך לאיבוד
צעירה במצב קשה כתוצאה מתאונת אופניים
מטופלי ומתנדבי האגודה למלחמה בסרטן במגדל העמק
המחווה המרגשת של ראש העיר
חוצים את המיליארד שקלים
עוגת מלכים ספרדית
הולך רגל נפצע קשה בתאונה בכביש 1
הולך רגל נפצע קשה בתאונה בכביש 1
דורה כפר סבא סיימה במקום הראשון
דורה כפר סבא סיימה במקום הראשון