כפר סבא

סחטו ותקפו שיפוצניק מכפר סבא

שלושה צעירים הואשמו כי נקטו באלימות כלפי שיפוצניק שהועסק על ידי אחד מהם לצורך שיפוץ בית עסק. המניע: מחלוקת כספית

מיכאל פרוסמושקין 02/05/2019
סחטו ותקפו שיפוצניק מכפר סבא
צילום אילוסטרציה iclip art

שלושה תושבי לוד, בשנות ה - 30 לחייהם, הואשמו לאחרונה בתקיפה ובסחיטה, כל אחד על פי חלקו, של תושב כפר סבא.

על פי כתב האישום, במהלך פברואר 2017 הועסק הקורבן ע"י אחד הנאשמים ושותפו לצורך שיפוץ בבית עסק שבבעלותם במודיעין.  במסגרת החוזה, סוכם כי בתמורה ל - 175 אלף שקל המתלונן יבצע עבודות שיפוץ מגוונות. השיפוץ החל במרץ 2017 והסתיים בחודש מאי אותה שנה.

מכתב האישום עולה כי לאחר שסברו מזמיני השיפוץ כי המתלונן לא עמד בתנאי החוזה וכי חייב להם כסף, ביטלו את הצ'ק שהועבר לו על סך כ- 25 אלף שקלים. הוא מצידו סבר כי מילא אחר דרישות החוזה במלואו ודרש את שכרו בתמורה לכך.

מהחקירה עולה כי ב - 11 בספטמבר 2017, התקשר אלמוני למתלונן ודרש ממנו בשמם של מזמיני השיפוץ כי ישלם את הכסף תוך שלושה ימים, תוך שאיים עליו במהלך השיחה. למחרת, פנה אחד ממזמיני השיפוץ אל אחרים וקשר עימם קשר על מנת לתקוף את המתלונן במטרה לגבות את הכסף.

ב - 14 בספטמבר אותה שנה, בשעת ערב, הגיעו שלושת הנאשמים לכתובת מגוריו של המתלונן בכפר סבא, התקשרו אליו וביקשו ממנו לצאת מהבית באמתלה שהם זקוקים לשיחת ייעוץ בנושא שיפוצים. אולם, המתלונן דחה את ההצעה בשל חשדו בהם.

לטענת הפרקליטות, מספר דקות לאחר מכן, יצא המתלונן מביתו ברכבו. או אז, ניגש אחד הנאשמים אליו ושאל לשמו. לאחר שהאחרון השיב בחיוב, פתח אותו נאשם את דלת רכבו וגרר את המתלונן מחוץ לרכבו והחל לתקוף אותו.

בהמשך, יצאו שני הנאשמים האחרים - בהם מזמין השיפוץ - מהרכב והחלו להכות ולחבוט במתלונן. במהלך התקיפה, אחד הנאשמים הכה במתלונן בפניו וכתוצאה מכך הוא נפל על הרצפה. בעוד המתלונן על הרצפה, תקפו אותו שני הנאשמים בידיהם ובבעיטות, תוך כדי שאחד מהם מפציר בו "לסיים את הסכסוך". בהמשך, גררו הנאשמים את המתלונן לכיוון רכבם במטרה להכניסו אליו, ותוך כדי המשיכו להכותו.

נוכח צעקותיו של המתלונן, יצאו שכנים מבתיהם, ובעקבות כך הנאשמים עזבו את המקום. כתוצאה מהתקיפה המתלונן נחבל במקומות שונים בגופו ובפניו, וכן נפל לו כתר מהשן.

למחרת, על פי הפרקליטות, התקשר אלמוני למתלונן ואמר לו כי כעת לאחר שעירב את המשטרה בסכסוך, הוא לא מעוניין בהחזרת הכסף אלא מטרתו היא "לז**ן אותו במכות".

בתום החקירה, הגישה הפרקליטות כתבי אישום נגד שלושת המעורבים, בגין סחיטה בכוח, איומים ותקיפה הגורמת חבלה של ממש.

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
המקרר החברתי בדרך לרעננה
המקרר החברתי בדרך לרעננה
"אנחנו נהיה הפתעת הבחירות ברעננה"
במהלך חודש אוגוסט הופעלו בקייטנות גני הילדים בכפר סבא מעל 900 פעילויות שונות, ב-23 ימי הפעילות שהתקיימו ב-150 גנים ברחבי העיר. הפעילויות התקיימו במסגרת תוכנית יולי שמח - תוכנית העשרה תרבותית המתקיימ
יולי שמח בקייטנות בכפר סבא
נכנס למים לחלץ אדם אחר - וטבע למוות
נכנס למים לחלץ אדם אחר - וטבע למוות
פלאדג לניקוי רהיטי עץ בניחוח לבנדר
זה הזמן לחדש ולהבריק את רהיטי הבית והגן
אפריים זבלטובר וליאור גפן. להקל על שורדי השואה
אפריים זבלטובר, ניצול שואה , נהנה מהשירות החדש בעירייה
עשרות הורים ותלמידים הפגינו נגד העירייה
עשרות הורים ותלמידים הפגינו נגד העירייה
לא שוכחים