כפר סבא

אירוע בטיחותי חמור סמוך לתחנת הרכבת בכפ"ס

רכבת נוסעים נכנסה למסילה בה התבצעו עבודות תשתית ופגעה בבלוני גז ששימשו לריתוך. הגז דלף, אך המיכלים לא התפוצצו. ועדת בדיקה הוקמה ברכבת: "אירוע חמור. רואים אותו בחומרה"

מיכאל פרוסמושקין 06/05/2019
אירוע בטיחותי חמור סמוך לתחנת הרכבת בכפ
צילום: מיכאל פרוסמושקין

רכבת נוסעים, שהייתה בדרכה מתל אביב לרעננה,  נכנסה ביום ראשון בלילה למסילה לא נכונה בסמוך לתחנת הרכבת בכפר סבא ופגעה בבלוני גז.

האירוע התרחש סמוך לחצות,  קצת לפני הכניסה לתחנת הרכבת נורדאו, נכנסה הרכבת ובה כמה עשרות נוסעים למסילה לא נכונה בה התבצעו עבודות תשתית ופגעה בבלוני גז ששימשו לריתוך. עם קבלת הדיווח על אירוע חריג על מסילת הרכבת, הוזעקו למקום ארבעה צוותי כיבוי מתחנה אזורית השרון בפיקודו של מפקד המשמרת גבי בוקובזה. בסופו של דבר לא היה צורך בפעילות של הכבאים.

מרכבת ישראל נמסר כי מנכ"ל הרכבת בפועל הנחה "על מינויה של ועדת בדיקה, אשר תבדוק אירוע חמור של "כמעט ונפגע" אשר התרחש אמש בסמוך לחצות, במסגרתו הוכנסה, ככל הנראה בשל טעות אנוש, רכבת נוסעים למסילה עליה התבצעו עבודות תשתית, בסמוך לתחנת כפר סבא נורדאו".

עוד נמסר כי "בשל הכניסה למסילה, פונו במהירות, על ידי משגיחי הבטיחות שהיו במקום, העובדים שהיו עליה, ואחד מהם נחבל ברגלו כתוצאה מהפינוי המזורז.  בנוסף, פגעה הרכבת במספר מיכלי גז ששימשו לריתוך, ואלה החלו לדלוף גז אך בשום שלב לא התפוצצו".

ברכבת ציינו כי "פקח הרכבת פינה את 25 הנוסעים שהיו על הרכבת חזרה לתחנת כפ"ס נורדאו, ואלה קיבלו מענה ממוניות שהוזמנו לתחנה. לאחר מכן חזר הפקח וביצע סריקה ברכבת, ולאחריה פונה לבדיקות רפואיות, בשל חשש לשאיפת גז. למקום הגיע חוקר תאונות ומנהלים בכירים, אשר החלו לאסוף את ממצאי הבדיקה, ואלו יועברו לועדה אותה מינה המנכ"ל. עוד הנחה מנכ"ל הרכבת בפועל, על קיום כנסי בטיחות בימים הקרובים בכל החטיבות התפעוליות, לריענון הנחיות הבטיחות".

בחברה הוסיפו כי "רכבת ישראל רואה את האירוע בחומרה, תחקור אותו לעומק, ותסיק את המסקנות הנדרשות ממנו".

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
אלכסנדר (סשה) פייגין. התחלתי להתאמן ולמדתי את הכל לבד
"זה לא קל להיות כאן בלי משפחה"
פעוט נפל מחלון דירה בת"א
למה צריך גינת כלבים נוספת?
דניאל מרקוביץ ואביעד גווילי בעת קבלת הפרס המדען הצעיר המצטיין
תלמיד אמי"ת מדעי כפר בתיה ייצג את ישראל בתחרות הבינלאומית של אינטל למפתחים צעירים
הקיץ של אביב
השקעת נדלן של משרדים בשווקים משניים
השקעת נדל"ן של משרדים בשווקים משניים
ביטול שבוע לימודים מקוצר
סיור שישי בעתיקה בעיר העתיקה בבאר שבע
סיור בוטיק בעיר העתיקה בב"ש