כפר סבא

"אל תוותרו על החלומות שלכם"

זה המסר של ליאון עיואן (18) תלמידת כיתה יב' בתיכון גלילי בכפר סבא, המכהנת כיו"ר מועצת הנוער העירונית

זאב שרגא 07/05/2019
ליאון עיואן
צילום: פרטי

ליאון עיואן (18) תלמידת כיתה יב' בתיכון גלילי בכפר סבא, מכהנת כיו"ר מועצת הנוער העירונית, הפועלת במסגרת אגף נוער, צעירים וקהילה בעיריית כפר סבא.

 האם תמיד היית מעורבת חברתית?

"מאז שאני קטנה אני אוהבת להיות בסביבה של אנשים, אין דבר כזה לבד. אני תמיד חייבת לעשות, לפעול, ולא משנה באיזה תחום, אם זה ביסודי לקשט את בית הספר, בחטיבה במועצת השכבה ועכשיו בתיכון, בהנהגת השכבה וגם במועצת הנוער העירונית."

מהן הפעולות העיקריות שלך בתפקיד יו"ר מועצת הנוער העירונית?

"בתפקיד אני בעצם אחראית לנהל את כל המליאות שיש לנו, האירועים, לפקח שהכל מתקתק במועצה וגם מסביב למועצה. השנה, כל התוכנית השנתית שלנו בנויה על קבלת האחר, שוויון, דימוי עצמי ולצד זה גם עובדים על דיבור מול קהל ודברים שיכולים לקדם את הנוער. בחודש הבא יש לנו אירוע שנקרא "יום חילופי שלטון" שבו הנוער נפגש ליום שלם עם גורמים שונים מהעירייה ומציגים להם פרויקטים שעבדנו ובנינו לבד מתחילת השנה. בנוסף, יש לנו אירועים במהלך כל השנה עם שורדי שואה, עם גימלאים והשנה אפילו עשינו שיתוף פעולה ראשון עם  תנועת 'כנפיים של קרמבו'"

 מה התפקיד נתן לך או שינה בך?

"וואו המון, באמת. אני חושבת שהתהליך של השינוי שלי במועצה התחיל כבר מכיתה י׳, הייתי ילדה מאוד ביישנית, לא אהבתי לדבר יותר מדיי מול אנשים והיה לי קשה להיפתח לאנשים. איך שהגעתי למועצה כבר הכל התחיל להשתנות, קיבלתי הרבה יותר ביטחון ונפתחתי לדברים חדשים ושונים. היום אני נואמת בכל אירוע שלנו ומדברת מול אנשים בלי בעיה."

האם יש לך שאיפות לעסוק בפעילות חברתית או פוליטית גם בעתיד?

" ברור שכן, יש איזה חלום לשבת בכנסת ולהיות במקום עם השפעה שאני אוכל לעזור בו לאנשים, אולי אפילו שרת החינוך, אבל יש עוד קצת זמן לחשוב על זה."

מסר שהיית רוצה להעביר לקוראים הצעירים?

"הדבר הכי טוב שאני יכולה להגיד לכם זה פשוט להיות אתם. תעשו מה שאתם רוצים, בלי לפחד מה יגידו ואיך יסתכלו על זה וכמובן שאל תוותרו על החלומות שלכם."

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
מצלמות האבטחה חשפו התעללות בקשיש
מכוונת לצמרת
צעירה טבעה למוות באזור חוף פלמחים ; חברתה במצב אנוש
בתואר הראשון קיבלתי את כל הכלים התאורטיים האפשריים
"בתואר הראשון קיבלתי את כל הכלים התאורטיים האפשריים"
כפס מקדמת מדיניות מזון עירונית
כפ"ס מקדמת מדיניות מזון עירונית
"אפיקים לצעירים"
5 טיפים לניהול המשרד באופן יעיל
זוכרים את אלי ולד