כפר סבא

"נכנס לבית הספר כאילו הייתה זו זירת קרב איגרוף"

לאחר שגרם לבהלה רבה, כתב אישום הוגש נגד הגבר שנכנס לתיכון "גלילי", השתולל ותקף. הוא נעצר לאחר מרדף ותוך שימוש בטייזר וגז פלפל. בחקירתו התקשה להסביר את מעשיו

מיכאל פרוסמושקין 13/05/2019
תיכון גלילי כפר סבא
צילום: מיכאל פרוסמושקין

כתב אישום הוגש לפני ימים אחדים נגד תושב כפר סבא (40) שהשתולל ותקף בתיכון "גלילי" לפני כשבועיים.

על פי כתב האישום, ב - 2 במאי בעת ששער הבית ספר היה פתוח בסיום יום הלימודים,הגיע הנאשם אל המקום ונכנס בריצה פנימה. או אז, יצא המאבטח מהעמדה שלו וניגש אל הנאשם.  מיד לאחר מכן, כך על פי כתב האישום, החל הנאשם לתקוף את המאבטח באגרופים וסטירות לראשו. בתגובה לכך ניסה המאבטח להתגונן והרים את ידיו מעלה תוך שהוא שב ושואל את הנאשם מה קרה. לאחר מכן, כפי שעולה מהחקירה, נכנס הנאשם אל חצר בית הספר, בעוד המאבטח מנסה למנוע את כניסתו. שם המשיך לתקוף את המאבטח באגרופים וסטירות לראשו תוך שהוא משתולל בחצר המוסד החינוכי.

בשלב זה הגיע למקום רכז השכבה ומי שאחראי על האבטחה בבית ספר. בעוד הוא מנסה למנוע מהנאשם להמשיך ולהכות את המאבטח, נתן הנאשם סטירה גם לרכז השכבה.על פי כתב האישום, למקום הגיע בשלב זה סטודנט להוראה אשר ניסה אף הוא למנוע מהנאשם את מעשיו. בתגובה נתן לו הנאשם סטירה בפניו.

בכל אותה עת נכחו במקום תלמידים רבים. אחד מהם השליך לעבר הנאשם פח מפלסטיק על מנת שיחדל ממעשיו אולם הדבר לא הועיל, בעוד תלמיד אחר בעט בנאשם. לאחר שהנאשם הוצא מחוץ לבית הספר, המאבטח הלך אחריו, כשאז שוב תקף אותו הנאשם כשנתן לו סטירה בפניו

למקום הוזעקו צוותי השיטור העירוני ומשטרה אשר איתרו את הנאשם ברחוב רמז כשהוא עירום, לאחר שהשליך את בגדיו בעת בריחתו. אחד השוטרים קרא לו לעצור, אך הנאשם המשיך בבריחתו.בעקבות כך הפעיל נגדו השוטר מכשיר טייזר. מכתב האישום עולה כי הנאשם נכנס למכולת סמוכה, שם הסתתר תוך שהוא משליך חפצים לעבר השוטר, כשבשלב מסוים ניסה להשליך סיר לעברו של השוטר שבעקבות כך השתמש בגז פלפל כנגד הנאשם. בסופו של דבר נעצר האיש והובא לחקירה.

מהחקירה עלה כי טרם התרחשות האירוע, הוכרז הנאשם כנעדר והוא מוכר כמי ששרוי בדיכאון ומשתמש באלכוהול וסמים. לטענת התביעה, בחקירתו התקשה להסביר מדוע הגיע לבית הספר, אך מסרטונים מהמקום עולה כי הוא נכנס לבית הספר כאילו היתה זו זירת קרב איגרוף, כהגדרת התביעה. עוד אומרים בתביעה כי המאבטח לא עשה שימש בגז פלפל נוכח הימצאות של תלמידים רבים במקום.

לאחר הגשת כתב האישום בגין עבירות של תקיפה, הסגת גבול, התנהגות פרועה במקום ציבורי והפרעה לשוטר. בית המשפט האריך את מעצרו עד להחלטה אחרת בתנאי אשפוז במרכז לבריאות הנפש.

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
רו"ח הואשם במרמה והונאה
כחמישה עשר באב
"לא רק חג האהבה"
מציינים את יום האפילפסיה הבין לאומי- היום הסגול בסורוקה רגע לפני היציאה לפעילות החוויתית לילדים ובני משפחותיהם
צובעים את העולם בסגול
"כימי-קל"
ראשוני: גופת אישה נמצאה בהוד השרון
גופת אישה נמצאה בהוד השרון
לא בדרכי נועם
אירועי חודש הענווה מעוררים סערה ציבורית
סופגניות בציפוי גנאש