כפר סבא

למה לגזום שיח מטופח שעושה צל על המדרכה?

דיירי הבניין ברחוב ביאליק מקבלים דו"חות מהעירייה, שדורשת מהם לגזום שיח. לטענת הדיירים השיח הגבוה מטופח, אינו מפריע לאיש ומצל על המדרכה הקופחת

זאב שרגא 16/05/2019
שיח ההיביסקוס המפואר, למה לגזום?
צילום: זאב שרגא

השבוע הגענו לסיור ברחוב ביאליק, נוכח תלונות של דיירי הבניין, המספרים כי הם מקבלים דוחות מהעירייה, שדורשת מהם לגזום מעין "פרגולה" טבעית, כמו שמכנה אותה נציגת הוועד, שרה כהן, מתנשאת לגובה של למעלה משני מטרים ולמעשה, לא רק שאינה מפריעה לאיש אלה מסייעת בהטלת צל על המדרכה.

 "גדלה פה בעצם "פרגולה" טבעית של צמח ההיביסקוס שאנחנו מטפחים מזה למעלה מ-25 שנים. מאז ומתמיד נתקלנו בחוסר הבנה של פקחי העירייה שרושמים לנו מעת לעת דוחות ומבקשים שנכרות את השיח," אומרת נציגת וועד הבניין, שרה כהן, ומציגה דו"חות שקיבלו הדיירים מהעירייה, 320 שקלים כל אחד. הדו"חות לא שולמו והתושבים כבר צברו ריבית פיגורים כשסכום התשלום עומד על 960 שקלים.

 "הגנן שלנו מטפל בפרגולה הזאת באופן קבוע, גוזם וגוזם, היא כל כך יפה, עושה צל גדול על המדרכה כשהשמש קופחת," אומרת כהן, "פנינו לעירייה כמה וכמה פעמים, ניסינו להסביר שהשיח לא מפריע לאיש בגובה 2.5 מטר, שהוא יפה לעין ומוסיף לסביבה, אבל מבקשים מאיתנו פשוט לגזום אותו."

 חבר המועצה פנחס כהנא, לשעבר יו"ר משמר האילנות בכפר סבא ומי שפעל רבות בנושא צל במרחב הציבורי, התייחס לסוגיה הספציפית ואמר: "העיריה חייבת להפעיל שיקול דעת. במקרה זה מקבלים צל, המקום מטופח ומוסיף מאד לאיכות החיים העירונית".

 מעיריית כפר סבא נמסר בתגובה: "מדובר בצמחיה פולשת שהפריעה למעבר תקין של הולכי הרגל לגן הציבורי שנמצא בצמוד לבניין. גורמי המקצוע בעיריית כפר סבא פנו מספר פעמים לוועד הבניין, נפגשו עם נציג הבניין ורק לאחר שניתנו התראות רבות הוחלט לתת דוחות".

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
"בואו להשתלב במשרות המובילות במשק"
15 פצועים בתאונה בצפון
דר מיכאל הלברטל
ד"ר מיכאל הלברטל מונה לתפקיד מנכ"ל הקריה הרפואית רמב"ם
עיריית כפר סבא , קיבלה אורכה של חצי שנה
עיריית כפר סבא קיבלה אורכה של חצי שנה לצורך עמדתה לתוכנית המתאר לעיר
מה מפריע למנוחתם של תושבי רחוב דרך רמתיים בהוד השרון?
מה מפריע למנוחתם של תושבי רחוב דרך רמתיים בהוד השרון?
פועל נפצע בתאונת עבודה בכפר סבא
פועל נפצע בתאונת עבודה בכפר סבא
נער קפץ לנהר, פגע בחברו וטבע למוות
זכו בפרס הקליטה המיטבית