כפר סבא

הפגנת הורים בישיבת המועצה

יו"ר הנהגת ההורים העירונית בכ"ס, סיגל קוצ'מן: "כל המהלך הזה נעשה ללא שיתוף ההורים". מנכ"ל העירייה איתי צחר: "אנחנו עומדים על 95.5% שיבוצים שתואמים את רצונות ההורים"

זאב שרגא 23/05/2019
מוחים בישיבת המועצה
צילום: פרטי

ביום רביעי שעבר התכנסו עשרות הורים וילדים במקביל לישיבת המועצה החודשית וביקשו למחות נוכח כוונת העירייה לסגירתם של כ – 10 גני ילדים, כפי שפורסם על ידה בשבוע שעבר והוגדר כאיחוד הכרחי, נוכח מיעוט בנרשמים לגנים המדוברים. העירייה לא פרסמה רשימה של הגנים המיועדים להיות חלק מהשינוי ואילו ההורים, חלקם קיבלו הודעות רשמיות בנושא, ביקשו להסיר את סימני השאלה הגדולים ולהיות שותפים להליך קבלת ההחלטות בנושא.

 נציגי ההורים קיבלו את זכות הדיבור בישיבה אותה ניהל סגן ומ"מ ראש העירייה, עו"ד איתן צנעני. "חלק מההורים בגן שלנו קיבלו הודעה שסוגרים את הגן וכשפנינו עם השאלה לגננת, הסייעת התחילה לבכות כי לא הודיעו לה שסוגרים את הגן והגננת אמרה שהודיעו לה רק יום לפני כן ואמרו לה לא להגיד לנו כלום," אמרה אחת האימהות בישיבה, "כתבנו מייל שכל בקשתנו הייתה שתשבו איתנו, תסבירו לנו מה השיקולים ואל תגידו לנו לטובת הילדים. אומרים לנו שהכל נעשה בשיתוף ועד הורי הגנים העירוני ואנחנו יודעים שלא. לא ייתכן שבכפר סבא מספר הילדים בגנים יעמוד על 30-35."

 יו"ר הנהגת הורים עירונית סיגל קוצ'מן, קיבלה את זכות הדיבור ואמרה: "כל המהלך הזה נעשה ללא שיתוף ההורים. אם זה היה בשיתוף ההורים היה לנו מה להעיר בנושא. אף אחד לא דיבר איתנו".

מנכ"ל העירייה איתי צחר התייחס לדברים: "מתוך 5,250 ילדים שהוריהם בחרו עבורם עדיפות, כ – 5000 קיבלו את אחת העדיפויות שהם בחרו וכרגע אנחנו מתמודדים עם 250 שיבוצים אחרונים שקולם נשמע היטב. אנחנו עומדים על 95.5% שיבוצים שתואמים את רצונות ההורים. בגן דוכיפת ביקשו 2 הורים לרשום את ילדיהם, בגן חרצית 5 הורים, גן סול 7 הורים וכן כינור 15 הורים," הוסיף צחר והדגיש, "נכון לרגע זה אין אף החלטה סגורה וחלוטה על סגירת גנים."

 ההורים הזועמים התפרצו לדבריו של צחר והסבירו כי הנתונים המועברים על ידו אינם נכונים ואילו צחר התייחס גם לאופן בו חלק מהגננות קיבלו לכאורה הודעה על סגירת הגנים ממפקחות משרד החינוך: "זו תקלה חמורה, חלק מהמפקחות עדכנו חלק מהגננות ואילו הן עדכנו חלק מההורים," אמר צחר שהדגיש כי השיקולים לסגירת הגנים הם שיקול פדגוגי, לצד שיקול נכון של משאבי העירייה.

 חברת המועצה ומחזיקת תיק החינוך, ד"ר אסנת ספורטה: "היה פה ניסיון לא ראוי לחבל במערכת יחסים מצוינת בין הדרג המקצועי ובין הנהגת ההורים של גני הילדים. אנחנו עובדים מתחילת השנה בצורה הדוקה יחד עם הנהגת ההורים של גני הילדים על תהליך הרישום, מה שפורסם ביממה האחרונה פורסם לאחר הטעיה של גורמים עם אינטרסים פוליטיים."

 דבריה של ספורטה הסעירו את ההורים שצעקו לעברה, "אנחנו לא פוליטיקאים", אולם ספורטה התעקשה כי ההליך בוצע בשיתוף ועד הורי הגנים.

 בתחילת השבוע התקיים מפגש עבודה בנושא החינוך, בו לקחו חלק ראש העירייה רפי סער, צוות אגף החינוך, נציגי משרד החינוך, מפקחות, מנהלות בתי הספר היסודיים בעיר ונציגי הנהגת ההורים. סרטון המתעד את המפגש פורסם על ידי העירייה בדף הפיסיבוק שלה, אולם הוסר לאחר זמן קצר, כנראה בהמשך לתגובות הורים ששמעו את דבריו של ראש העירייה רפי סער, בהתייחסו להתנהלות ההורים המוחים בישיבת המועצה, כמו גם ברחבי הרשת.

 "אם הייתי מגיע ביום רביעי זה לא היה ככה," אמר סער בסרטון, "כל ההתנהלות הזאת שאנשים תפסו מיקרופון, חלקם ממניעים פוליטיים – יש קבוצה מצומצמת מאוד בעיר הזאת שלא קיבלה את הבחירות, הם יצטרכו לחיות עם זה ב- 15 השנים הבאות, אני לא הולך לאף מקום. אז יתייבשו 5, 10, 15 שנים, סבבה, אבל אם אנחנו עושים מהפכות כולם ביחד. מי שלא איתי, אתם תראו לאט לאט אנשים שייעלמו, לא ישבו בפורומים, לא יישבו בקבוצות – לא מפריעים, עובדים ביחד, יש לנו מטרה אחת."

 חברת המועצה הדר לביא התייחסה ואמרה: "אם לדעת ראש העיר שלנו דמוקרטיה היא סתימת פיות - המצב חמור ביותר. כולנו רוצים עיר טובה יותר, אבל תושבים פה לא יוותרו ולא צריכים להתבקש לוותר על זכות הביטוי שלהם".

מעיריית כפר סבא נמסר בתגובה: "ראש העיר רפי סער ממוקד אך ורק בעשייה למען הציבור ואינו עוסק בנושאים שאינם קשורים לכך. בהזדמנות זו מזמין את כל השותפים- תושבים ופעילי ציבור לקחת יחד חלק בעשייה למען הקהילה הכפר סבאית בעיר. כל שאר הנושאים הינם חסרי חשיבות."

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
בחוף אשקלון מתכוננים לחורף
הרשימה הדתית המאוחדת השיקה את קמפיין הבחירות שלה
ט"ו בשבט חג החקלאות
פרס חינוך מחוזי לביה"ס המנחיל בר"ג
פאר יגרמן. ליעל את המענה לתושבים
שקט מצלמים
הדמיית פרויקט יורו בראש העין של חברת יורו ישראל
בכמה נמכר פנטהאוז בראש העין?
בין הנקרות ביום וגם בלילה
בוטל פרויקט פינוי בינוי ברחוב יצחק אלחנן