כפר סבא

חינוך חובק עולם

מודל חטיבת אילן רמון בכפר סבא יועתק לסין

כתב לוקאל 26/05/2019
ראש עיריית כפר סבא עם המשלחת מסין
צילום באדיבות עיריית כפר סבא

ראש עיריית כפר סבא, רפי סער, אירח משלחת מהעיר ג'ינאן, העיר התאומה של כפר סבא בסין, שהגיעה השבוע לעיר כדי לקדם אמנה בתחום החינוך ולהעמיק את שיתופי הפעולה. אחד הנושאים הנידונים: הקמת חטיבה תאומה בסין לחטיבה ע"ש אילן רמון.

ראש העיר כפר סבא, רפי סער, אירח בלשכתו משלחת מקדימה מהעיר התאומה ג'ינאן שבסין שהגיעה השבוע לכפר סבא, במטרה לקדם אמנה משותפת בתחום החינוך, כמו גם שיתופי פעולה בתחום בין שתי הערים. במפגש נכחו גם: סגני ראש העיר: דני הרוש ועילאי הרסגור-הנדין, חברת מועצת העיר ומחזיקת תיק קשרי החוץ- פליאה קטנר, מנכ"ל העירייה- איתי צחר, מנכ"ל החברה לתרבות הפנאי- יאיר משיח וחברי המשלחת.

חברי המשלחת, המונה שלושה נציגים מסין, הגיעו לביקור של יומיים, במהלכו נפגשו עם נציגי אגף החינוך בעיריית כפר סבא, נציגי אגף ההנדסה ונציגי החברה הכלכלית של העיר. ביקור זה התקיים לקראת ביקורו של ראש העיר ג'ינאן בכפר סבא, שיתקיים ב-17 ביוני, אז יגיעו לכפר סבא שישה נציגים מהעיר התאומה בסין.

מטרת שני הביקורים היא כאמור לקדם שיתוף פעולה תלת שנתי בין שתי הערים, כמו גם קידום שיתופי פעולה במישור העסקי-מסחרי. מטרה נוספת של הביקור המקדים, כמו גם ביקור ההמשך בחודש יוני הקרוב, הוא מציאת והקמת חטיבה תאומה בסין לחטיבה ע"ש אילן רמון בכפר סבא.

העיר ג'ינאן היא עיר הבירה של מחוז שאנדונג בסין, בה מתגוררים כ -7 מיליון תושבים, והיא העיר התאומה של כפר-סבא משנת 2009. בעשור האחרון הפכה סין למעצמה כלכלית חובקת עולם, והקשר ההולך ומתחזק בין ישראל לסין ברמה הלאומית מתבטא בהיקף השקעות ושיתופי פעולה עסקיים שמתעצם משנה לשנה. כך גם הקשר בין כפר סבא וג'ינאן.

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
הפארק האקולוגי. עדיין אין הצללה
מחסור בצל בפארק האגם בהוד"ש
פרס התסריט הטוב ביותר
סרט עם סוף טוב
צעירה איבדה את הכרתה בתחנת רכבת
פסטיבל מוזות בשוהם
הורים, אתם אחראים
צעיר נפצע מדקירות מראשון לציון
בת הכפר ואיש היהלומים
בת הכפר ואיש היהלומים
זיהום נחל צין
קנסות כבדים בפרשת זיהום נחל צין