כפר סבא

11 ילדי "גן כרכום" בחינוך המיוחד עתידים לעבור לגן חדש

ההורים דורשים מעיריית כפר סבא להשאיר את המצב על כנו ולא לפגוע ביציבות הגן. העירייה בתגובה: "חשוב להדגיש כי טרם התקבלה כל החלטה בנושא איחוד גני ילדים"

זאב שרגא 27/05/2019
11 ילדי
צילום אילוסטרציה iclip art

במסגרת השינויים שעתידה העירייה לערוך בגני הילדים בעיר, בין השאר איחוד של כ – 10 גני ילדים, עליו הודיעה לפני כשבועיים, הופתעו הורי "גן כרכום" בשכונה הירוקה 80 עת גילו כי 11 ילדי הגן, ילדי החינוך המיוחד, עתידים לעבור בשנה הבאה לגן אחר, בשכונה 60, זאת נוכח הצורך לשבץ את ילדי השכונה בגן רגיל.

 "ביום שני שעבר קיבלנו הודעה בבוקר, שבערב מתקיימת פגישה בעירייה אודות הגנים שעתידים להיסגר, מעכשיו לעכשיו," אומרת אחת האימהות בגן, "הבהירו לנו שבעקבות השינויים עתידים להעביר את ילדי הגן משכונה 80 לשכונה 60 ועשינו כל מאמץ בכדי להגיע לפגישה ולהציג את החשיבות של היציבות בעבור הילדים האלה. לא ייתכן שברגע שיש ליקוי בתכנון של העירייה, מיד בוחרים את החלשים בחברה, כי מדובר "רק" ב-11 ילדים, אל מול 30 ויותר, שעתידים להיות משובצים במבנה הגן במקומם. הילדים יצטרכו בשנה הבאה להתמודד גם עם גננת שחוזרת משנת שבתון, גננת חדשה מבחינתם וגם עם מבנה חדש והדברים "הקטנים" האלה מבחינתם הם עולם ומלואו."

 "במהלך הפגישה אמרו לנו שבעצם לא התקבלה החלטה רשמית, אבל הבנו מהורים בשכונה שכבר הודיעו להם שהם משובצים למבנה של גן כרכום שייקרא "גן מליסה", אז אם יצאו כבר שיחות להורים, למה בכלל בוצעה הפגישה? כדי להציג שקיפות כאילו שיתפו אותנו מבעוד מועד בזמן שההחלטה כבר התקבלה?"  ההורים מדגישים כי המרחק אל הגן כלל אינו הבעיה, אלא הנזק שייווצר לילדים שנמצאים בתוך תהליך ובשיתוף פעולה מלא עם הגן הסמוך, על מנת לסייע בהשתלבותם בחינוך הרגיל בכיתה א'.

 בפורום "השכונות הירוקות – כפ"ס" התפרסם פוסט בנושא תחת הכותרת "משפט שלמה" גרסת השכונות הירוקות 2019, שם התנהל דיון ער ומכבד בין תושבי השכונה, אודות הסוגיה במחלוקת. "פנו אל ועד השכונה הורי גן ילדים לחינוך מיוחד הפועל במבנה גן מול קניון הירוקה. בגן 11 ילדים שנדדו משכונת עלייה לגן החדש בתחילת השנה. 7 מהם מהשכונות הירוקות והשאר לא. הם התרגלו לבית שלהם, משתפים פעולה עם הגננת והגן הסמוך להם ונחמד להם מאד. אבל, לא מפסיקים להביא ילדים בשכונה (זה משובח !) ומה לעשות, לכ -30 ילדים משכונת 80 צריך לפתוח גן חדש. אין מבנים פנויים בשכונת 80 והאמת? אין צורך כי בסמוך לרחל המשוררת בכניסה לשכונת 60 מתפנה מבנה של גן. אז מה נכון לעשות? מי יקבל את מבנה הגן מול קניון הירוקה? ילדי החינוך המיוחד שכבר פועלים בו או ילדי 80? האם נכון להזיז 11 ילדים שנמצאים בגן חינוך מיוחד מביתם הקט והמוכר ומשותפות קיימת עם גן סמוך למבנה חדש בשישים או נכון להקצות את המבנה בשישים ל30 ילדים משכונת 80 שלא יוכלו להגיע אליו ברגל ובכך להקשות עליהם ועל הוריהם?"

 מעיריית כפר סבא נמסר בתגובה: "בימים אלה, נמצאת בעיצומה המלאכה המורכבת של שיבוצי הילדים בגנים העירוניים לקראת השנה הבאה ועיריית כפר סבא עושה את מירב המאמצים בכדי שהילדים ישובצו לגנים לשביעות רצון ההורים. חשוב להדגיש כי טרם התקבלה כל החלטה בנושא איחוד גני ילדים. במהלך השבוע הנוכחי והשבוע הבא יתקיימו פגישות בין גורמי המקצוע בעירייה והורי גני הילדים בהם היה מיעוט נרשמים, על מנת לשמוע את דבריהם. רק לאחר שיתוף ההורים והיוועצות עם הנהגת ההורים יגובשו מסקנות ותתקבל החלטה בנושא."

זאב שרגא      zeevshraga1978@gmail.com

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
עיריית רעננה בדרך לאישור התקציב
עיריית רעננה בדרך לאישור התקציב
הותרו לפרסום שמות החיילים שנרצחו בפיגוע בצומת אסף
מתכוננים לשנה"ל תש"פ
תפריט בריא בקפיטריות בבתיה"ס
עץ החיים של נדב
עץ החיים של נדב
מתכון לגלילות חציל ממולאות בגבינת עיזים
הובא למנוחות יגאל טישמן שנהרג בתאונת אומגה בהונדורס
מקלות שניצל אפויים