כפר סבא

חודש הגאווה בכפר סבא

אירועי חודש הגאווה בכפר סבא ייפתחו במצעד הגאווה שיתקיים ביום שישי במרכז העיר

זאב שרגא 29/05/2019
מצעד הגאווה אשתקד
צילום: 'איגי' - ארגון נוער גאה

בשנה שעברה התקיים לראשונה בכפר סבא מצעד הגאווה, תחת אבטחה כבדה של כוחות המשטרה ואחרי מאמץ גדול של חברי הקהילה, שנאלצו להגיש עתירה לבית המשפט לקיומו של האירוע. השנה כך נראה, הנהלת העירייה החדשה מחבקת את הקהילה הגאה באירועי "חודש הגאווה והסובלנות" שיתקיימו במהלך חודש יוני.

 אירועי החודש יפתחו באירוע חגיגי שיתקיים ביום שישי (31.5) החל מהשעה 11:00 במדרחוב ירושלים, בהנחייתו של רשף לוי. באירוע יופיעוDJדניאל מריומה ויעלה מופע דראג "שובית אפיוראס". יש לציין כי האירוע מיועד לכל המשפחה ויתקיימו גם הופעות של להקות צעירות, יוקמו דוכני הסברה ודוכני מזון וכן יתקיימו הפעלות לילדים. בשעה 12:30 יצא מהמדרחוב מצעד הגאווה של השרון, בהובלת פורום גאווה בכפר סבא.

 חברת מועצת העיר, פליאה קטנר: "כפר סבא מחבקת את הקהילה הלהט"בית ומזמינה את כל התושבים לקחת חלק באירועי הגאווה. נראה את פניה המגוונות של הקהילה העירונית בכפר סבא, ונהנה משלל אירועים תרבותיים וחינוכיים".

הסדרי תנועה וחסימות כבישים

 "במהלך המצעד ייפרסו כוחות משטרה במתחם האירוע ובסביבתו לשמירה על בטחון הנפש והרכוש, שמירה על קיומו התקין של המצעד ושמירה על שלומם של משתתפי המצעד וביטחונם, תוך פגיעה מינימאלית בשגרת חייהם של תושבי האזור," אמרו במשטרה לקראת האירוע, " המצעד יחל בהפנינג ברחוב ירושלים, משם ייצא שמאלה לרחוב ויצמן, ימשיך לכיוון מזרח עד לרחוב רוטשילד, ביצוע "פרסה" וחזרה לרחוב ויצמן לכיוון מערב, כניסה לכיכר העיר ומעבר דרך רחוב דוד אלעזר, עד למדרחוב ירושלים. רחוב ויצמן, החל מצומת הרח' ויצמן-ירושלים ועד צומת הרח' ויצמן-רוטשילד, יהיה סגור לתנועת כלי רכב בשני הנתיבים וזאת לאורך כל שעת הצעדה."

להלן הסדרי התנועה במהלך המצעד וחסימות הכבישים החל מהשעה 07:00 ועד לסיום המשוער של המצעד בשעה 15:00:

רח' ויצמן יהיה סגור מצומת ויצמן-הרצל ועד ויצמן-סוקולוב. לא תתאפשר פנייה ימינה מרח' סוקולוב לרח' ויצמן. לא תתאפשר פנייה שמאלה מרח' כצנלסון לרח' ויצמן. התנועה תתאפשר ברחובות המקבילים בן גוריון ורח' הכרמל. הכניסה לרח' רוטשילד תהיה חסומה בצומת הרח' רוטשילד-המייסדים. תנועת כלי רכב תתאפשר ברח' הכרמל.

 הכניסה לרח' ארבל תהיה חסומה בצומת הרח' ארבל-המייסדים ובכלל זה גם חניון המצוי בפינת הרח' ארבל-כנרת. כציר חלופי תתאפשר התנועה ברח' הכרמל. הכניסה לרח' דוד אלעזר ומוטה גור (קניון ערים) תתאפשר רק לחניונים. הכניסה לרח' התחיה מרח' אנה פרנק תהיה חסומה. כציר חלופי ניתן לנסוע על רחובות אנה פרנק ובן גוריון. הכניסה לרח' ירושלים תהיה חסומה מרח' נחשון. כציר חלופי ניתן יהיה לנסוע ברחובות נחשון ובן גוריון. הכניסה לרח' רוטשילד תהיה חסומה מרח' נחשון. כציר חלופי ניתן יהיה לנסוע ברחובות נחשון ובן גוריון.

 לא תתאפשר פנייה שמאלה מרח' הרצל לרח' ויצמן.

 לא תותר הכנסת כלי נשק למתחם ההפנינג והמצעד וציבור המשתתפים מתבקש להישמע להוראות השוטרים, שיהיו פרוסים לאורך רחוב המצעד והכבישים הסמוכים אליו.

ומה בהמשך החודש?

ביום ראשון, ה- 2.6 תתקיים הרצאה ייחודית בנושא מיניות- כלים מעשיים להורים בבית רייזל; הרצאה לעובדי העירייה בנושא העלאת המודעות והסובלנות; ב- 11.6 תתקיים בקניון G הקרנה מיוחדת של הסרט "רוקט מן", לצד שיח עם המוסיקאי והיוצר, דורון מדלי; בספרייה העירונית תתקיים שעת סיפור בנושא סובלנות.

 עבור צעירי העיר יתקיים ערב "פוליטיקה וגאווה" ב- 13.6 במרכז הצעירים בחצר השוק. כמו כן, תתקיים הקרנה מיוחדת של הסרט "רפסודיה בוהמית" במרכז המוזיקה לנוער הגלריה 29, ויתקיימו מגוון רחב של פעילויות בנושא סובלנות וקבלת השונה בתנועות הנוער ובמרכזים הקהילתיים. פירוט מלא של האירועים מתעדכן באתר העירוני ובפייסבוק.

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
 תקף בליין במועדון ולא ירצה מאסר
תקף בליין במועדון ולא ירצה מאסר
חשד: נהג שיכור וביצע תאונה
תלמידי שכבה ו אילנות. מקום ראשון ארצי
ביה"ס אילנות בהרצליה נלחם בעישון
מכוונת גבוה
קיבלה כליה וחיים חדשים
קיבלה כליה וחיים חדשים
מימין: דר רותי נאור (מנהלת האגף לשירותים חברתיים), ניר קריסטל (ממ וסגן ראש העיר), חיים ברוידא (ראש העיר), חיים כץ (שר הרווחה), אילן כהן (יור אילן, סניף רעננה) וחברי הנהלת סניף אילן בעיר בטקס פתיחת
יום ההתרמה הארצי של איל"ן
בחירה גדולה יותר לתלמידי הוד השרון
תלמידי הוד השרון יזכו לבחירה גדולה יותר
יור ארגון קבלני חיפה, חיים פייגלין
"כרבע מיליון העוסקים בענף הבנייה נפגעו ממדיניות האוצר"