כפר סבא

החלו ההכנות לליגת העל

אחרי חגיגות העליה בעיריית כפר סבא מתחילים להכשיר את אצטדיון לויטה לעונה הבאה בליגת העל, בה תשחק הפועל כפר סבא גם בזכותו של המאמן המנטלי עדי טפר שמספר על חשיבות האימון המנטלי בקבוצות ספורט

זאב גולדשמיט 30/05/2019
עדי טפר. להחדיר מחויבות ואמונה
צילום: פרטי

חגיגות העלייה לליגת העל מאחורינו, ובהפועל כפר סבא נערכים להכין את העונה הבאה. לצד ההכנות במישור המקצועי, עיריית כפ"ס לקחה על עצמה לשדרג את אצטדיון "לויטה", לאור דרישות חדשות של מנהלת ליגת העל. שלוש דרישות מהותיות שעלו: הקמת קופות חדשות למכירת כרטיסים, כדי למנוע צפיפות, והנגשת הקופות הקיימות לבעלי מוגבלויות . בנוסף, המנהלת דורשת להקים עמדת שידור חדשה לטלוויזיה בצד המזרחי (היכן שאין יציע), כדי שבשידורים ניתן יהיה לראות את הקהל. היום עמדת השידור היא במרכז היציע, ובצילומים רואים בעיקר את היציע השומם ממול. בנוסף, המנהלת רוצה מבנה עבור עמדת ה- VAR , וכן יש צורך לשדרג את התאורה באצטדיון. כזכור, אחרי העלייה הקודמת לליגת העל הושקעו במגרש כשלושה מיליון שקלים בלוח תוצאות אלקטרוני וחדר הלבשה חדש לקבוצה האורחת.                                             

ראש העירייה, רפי סער, שיחד עם סגנו דני הרוש ליוו את הקבוצה למשחק העלייה בעפולה, הורה לפעול במהירות כדי להכשיר את המגרש לליגת העל. "הונחיתי ע"י ראש העיר להכשיר את לויטה למשחקים בליגת העל על פי הדרישות של המנהלת, ונעמוד בזה" אמר סגן ראש העיר, דני הרוש, שאחראי על הספורט בכפר סבא . "כולנו שמחים בשמחתה של הפועל כפר סבא, וכבר התחלנו לעבוד. בשעה שאתה מדבר איתי, מנוף נמצא באצטדיון ובודק את הגובה של מגדל הטלוויזיה, כדי שנעמוד בתקן. נקבל הצעות מחיר ונתחיל לעבוד".                                                                                      

 המאמן אופיר חיים ימשיך עונה נוספת, כאשר יגאל אנטבי מועמד להיות עוזרו. באשר לשחקנים, הוזכרו שמותיהם של ג'ניה ברקמן, טל מחלוף, עומר פדידה, טריקו גטהון, עמרי שקל, קווין ריינשטיין, אלמוג אוחיון וגל פורת כמי שעשויים להמשיך.

 סיפור הצלחה של טפר

במהלך חגיגות העלייה השחקנים הזכירו כחלק מהסיבות לשיפור ביכולתם את המאמן המנטלי, עדי טפר, שהגיע עם אופיר חיים. טפר (43), עוסק בפסיכולוגיה מודרנית, ונחשב לטריינר NLP. "אופיר ביקש את עזרתי, וכל מה שעשיתי היה לו לעזר, עבדנו כצוות" סיפר עדי טפר, "כשהגעתי להפועל כפר סבא גיליתי שחדר ההלבשה מפולג. הייתה מחנאות. היו שחקנים דומיננטיים, כל אחד משך לכיוון שלו. התחלתי בפעולות לאחד אותו. היה חשוב לתת לשחקנים להבין שהשינוי יבוא רק אם יבינו שהם יצליחו כקבוצה".

ואיך זה השתנה?

"הסיכום שלי עם אופיר היה שתהיה לי יד חופשית. קיימתי שיחות משותפות עם השחקנים והצוות, לצד שיחות פרטניות. רציתי להגדיר שפה שתהיה משותפת לכולם. למשל, דיברנו על מחויבות, על אמונה, על שינוי מחשבתי. השחקנים הדומיננטיים קיבלו את מרותי באהבה.  ביקשתי מהשחקנים שישאלו שאלות ושלא יקבלו כמובן מאליו כל מה שאומר, ומהר מאוד נוצר חיבור טוב".

הנתונים היבשים מדברים בעד עצמם. מאז שעדי טפר הצטרף נעצר רצף ההפסדים, והפועל כפ"ס ניצחה בשישה משחקים ואחד סיימה בתיקו.

טפר סיפר על דרך העבודה: "השחקנים התבקשו לכתוב משוב, ולהסביר האם הצלחנו להשיג את התוצאה הרצויה. המשובים היו מעולים וגם התוצאות במגרש", הוסיף טפר והוסיף: "בעקבות האימון המנטלי, שהיה כעזר לאימונים שהעביר אופיר חיים שהוא הרוח החיה בהצלחה, שחקנים הרגישו יותר משוחררים במגרש, וקיבלו ביטחון".

עדי, במחצית הראשונה בעפולה הקבוצה נראתה כאילו אין לה מאמן מנטלי.

"גם אנחנו הופתענו. ספגנו שני שערים ממצבים נייחים, אבל זה חלק מהמשחק. החוכמה הייתה לדעת לחזור למשחק, והתוצאה הסופית מדברת בעד עצמה. במחצית לחצתי 'כיף' לשחקנים ויחד עם המאמן שידרנו עסקים כרגיל ושאפשר לחזור למשחק ולנצח. אני זוכר שישבתי ליד פדידה ואמרתי לו שכבר חזרנו ממשחקים שהובילו עלינו. הפועל כפ"ס הגיעה לעפולה מוכנה מנטלית לניצחון, ועמדה במשימה".

מסיבת עלייה ראשונה, שיזם האוהד השרוף רז הרוש, התקיימה ביום שני ב"נגיסה" רעננה, שאחד השותפים בה הוא עומר פדידה. נצפו באירוע שחקני הקבוצה, צוות המועדון והבעלים יצחק שום. אסף נמני, שעבד בראשל"צ, מונה השבוע למנהל המקצועי של מחלקת הנוער הפועל כפ"ס.

עוד בכפר סבא
זאב גולדשמיט 12/11/2019
זאב גולדשמיט 07/11/2019
זאב גולדשמיט 05/11/2019
זאב גולדשמיט 31/10/2019
זאב גולדשמיט 31/10/2019
זאב גולדשמיט 30/10/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
לצום בהיריון או לא?
לצום בהיריון או לא?
מה עם הרבע האחרון?
האם הלימודים בביהס לאה גולדברג יושבתו עם פתיחת השנה?
האם הלימודים בביה"ס לאה גולדברג יושבתו עם פתיחת השנה?
מדוע כועס ראש עיריית צפת?
פעילויות לילדים באושילנד
הפאנל בתיכון הראשונים , חגיגה דמוקרטית
תלמידי הרצליה יחזו את תוצאות הבחירות לכנסת?
אריחים צבעוניים פרונדה
באביב הזה תעצבו פסטל
הורי הנדיב עתרו לבית המשפט