כפר סבא

רעול פנים שדד פיצוציה בכפר סבא באיומי סכין

תושב כפר סבא נעצר בחשד כי באישון לילה שדד אלפי שקלים מעובד פיצוציה במרכז העיר תוך שהוא מאיים עליו בסכין

מיכאל פרוסמושקין 30/05/2019
רעול פנים שדד פיצוציה בכפר סבא באיומי סכין
צילום אילוסטרציה iclip art

שוד מזוין התרחש בתחילת השבוע, באישון לילה, בפיצוציה במרכז כפר סבא.

האירוע החמור התרחש סמוך לשעה שתיים בלילה בין שבת לראשון, אז נכנס גבר רעול פנים לפיצוציה ברחוב ויצמן בעיר כשעל פניו כובע גרב ובידו סכין גדולה. הגבר איים על העובד בפיצוציה הן בתנועות סכין לעברו והן בדבריו ודרש לקבל כסף מהקופה. בהתאם להנחיות ונוכח החשש מפני החשוד, העובד בבית העסק מסר לידיו של רעול הפנים חבילת שטרות, בסך אלפי שקלים. לאחר שקיבל את מבוקשו נמלט הגבר מהמקום.

 "בשתיים וחצי לפנות בוקר, נכנס גבר עם סכין מטבח גדולה, איים על העובד שלי ודרש ממנו להוציא את הכסף מהקופה ולמסור לו", סיפר בעל העסק ל"קול הכפר" . "בשבע שנים שאני כאן, דבר כזה עוד לא היה אצלנו. הפגיעה היא פחות בהיבט הכספי, אלא יותר בפן הרגשי – פסיכולוגי. זה לא דבר נעים כשזה קורה. באיזו קלות אדם נכנס עם סכין באמצע הלילה,  ובהתאם להנחיות לעובדים שלי שלא להתעמת אם קורה מקרה כזה, מקבל את הכסף". 

בעל העסק הוסיף וציין כי עוד לפני האירוע ועל רקע מקרי שוד בתי עסק אחרים שאירעו בעיר ביצע מספר פעולות מנע, וכעת שוקל לשים גז מדמיע לעובדים שלו על מנת לחזק את הביטחון האישי שלהם.

חרף חומרת האירוע, דוברות מרחב שרון שאחראית על תחנת כפ"ס, בחרה שלא לעדכן את הציבור על האירוע. כך או כך, עם קבלת הדיווח על השוד, נפתחה חקירה.

יממה לאחר ביצוע השוד, נעצר תושב כפר סבא, בן 31, המוכר למשטרה בחשד לביצוע שוד מזוין, החזקת סכין ואיומים. בחקירתו הוא שמר על זכות השתיקה. מדיון הארכת מעצרו של החשוד עלה כי באמתחתו של הצעיר עבר פלילי מכביד ביותר שצבר לאורך השנים, לרבות בעבירות רכוש, הפרעה לשוטרים, סמים ועוד. בעברו נשא החשוד מספר מאסרים, חלקם ממושכים.

בתום הדיון, קבעה השופטת אילה אורן כי קיים חשד סביר והאריכה את מעצרו עד 30 במאי.

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
הרב דר מיכאל לייטמן
ליבי ליבכם
"יוצרים פורטרט" בחדרה
תקיפה בבית עסק במרכז כפ"ס
שאלה של מוסריות
חינוך וקהילה בהוד השרון
הדברה נגד חולדות בבית
פועל נפל לבור ביוב
שכונה חדשה בבאר שבע