כפר סבא

יומני ראש העירייה

בפרויקט "שקוף- מאה ימים של שקיפות" תוקפים את ראש העירייה רפי סער, שהתחייב לפרסם את יומן הפגישות שלו לציבור ולא עשה זאת עד כה. העירייה בתגובה: "ראש העיר רפי סער יפרסם את יומניו בהתאם להבטחה שנתן בעת הבחירות."

זאב שרגא 03/06/2019
רפי סער , התחייב לפרסם את יומן הפגישות שלו
צילום: פרטי

במהלך הבחירות המקומיות חתמו 97 מועמדים לראשות העיריות השונות על התחייבות אל מול "שקוף – מאה ימים של שקיפות", לפיה במידה וייבחרו יפרסמו את יומני הפגישות שלהם לציבור. 17 מהם אכן נבחרו, בהם ראש עיריית כפר סבא, רפי סער, אולם עד כה רק 14 עמדו בהתחייבותם ושלושה מהם, קובי אביבי - ראש מועצת באר טוביה, רמי גרינברג ראש עיריית פתח תקווה וסער, עדיין לא פרסמו את יומניהם.

 בשבועיים האחרונים פורסמו בדף הפייסבוק של "שקוף" פוסטים בנושא, המבקשים להזכיר את התחייבותם של הנבחרים. "לקראת הבחירות לרשויות המקומיות בסוף השנה שעברה, יצאנו למסע שמטרתו לעודד את כל המועמדים להתחייב למעשה שקיפות אחד ופשוט, במידה וינצחו בבחירות: פרסום יומן הפגישות שלהם באופן קבוע ויזום, באתר הרשות," כתבו ב"שקוף", "סער הצטרף מיוזמתו למיזם - והתחייב לממש שורה של צעדי שקיפות, ביניהם פרסום היומן. את התחייבותו פרסם בפייסבוק ב-11/11/2018, יומיים בלבד לפני הסיבוב השני של הבחירות בעיר."

 "בחודשיים האחרונים תזכרנו את סער שוב (ושוב) על התחייבותו: כתבנו לו הודעות אישיות, שלחנו מייל ללשכה ואפילו פנינו לדוברת שלו. עתה מוצו כל הצעדים שניתן לבצע בשקט מאחורי הקלעים - סער פשוט מתחמק. סער הבטיח שקיפות לתושבי כפר סבא - ולא קיים.

פנו לרפי סער בכל האמצעים ודרשו שקיפות: הבטחות צריך לקיים."

 חברת המועצה הדר לביא שיתפה את הדברים בדף הפייסבוק שלה והוסיפה: "ראש העיר שלנו נמצא בחברה לא טובה יחד עם עוד ראש עירייה וראש מועצה שהתחייבו לפני הבחירות לשחרר את היומנים שלהם - ולא עשו זאת. יתרה מכך, הוא אפילו לא מגיב לעמותה שבודקת מה קורה עם ההבטחה לאחר הבחירות. אז אנחנו מבקשים: ראש העיר, שחרר את היומן שלך. סגני ראש העיר עילאי הרסגור-הנדין ודני הרוש - שחררו את היומנים שלכם. אנחנו רוצים להוציא את כפר סבא מהאפלה!"

 סגן ראש העירייה, עילאי הרסגור-הנדין, הגיב בפוסט של לביא ואמר: "יומני נשלח לפרסום באתר העירייה עוד לפני פרסום הפוסט שלך ויפורסם עם יומנו של ראש העירייה שנמצא בהכנה (הורדת פרטים רגישים על תושבים שנפגשו איתו ובדיקה בשבע עיניים שלא יפורסם שום מידע אישי). חבל ששוב את מכפישה בלי לבדוק קודם."

 מעיריית כפר סבא נמסר בתגובה: "ראש העיר רפי סער יפרסם את יומניו בהתאם להבטחה שנתן בעת הבחירות."

עוד בכפר סבא
זאב גולדשמיט 26/09/2019
קרן שלהבת 26/09/2019
זאב גולדשמיט 18/09/2019
זאב גולדשמיט 12/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
קפיצה של 36% במיחזור אריזות במגדל העמק
חינוך למודעות ומניעת שרפות
חינוך למודעות ומניעת שרפות
הדמיית הפנטהאוז  במתחם מטרופוליס בגבעתיים
כ-550 יחידות דיור באיזור המרכז
חווה חקלאית חדשה בגליל ים
חווה חקלאית חדשה בגליל ים
כמה מזון קונה משפחה בישראל שלא לצורך?
שחר של יום חדש
פרישה מרצון בעיריית רעננה
פרישה מרצון בעיריית רעננה
אירוע דקירה במרכז כפר סבא