כפר סבא

הורי הגנים בכ"ס חוזרים להפגין

ההורים יפגינו בסמוך לישיבת המועצה, כנגד הצפיפות בגני הילדים כהגדרתם

זאב שרגא 03/06/2019
הפגנת ההורים הקודמת בישיבת המועצה
צילום: פרטי

בישיבת המועצה האחרונה שהתקיימה לפני כחודש הגיעו הורים לילדי הגנים בעיר, על מנת להפגין אל מול החלטת העירייה על סגירתם ואיחודם של כ – 10 גני ילדים ברחבי העיר. בישיבה הסוערת כזכור הוטחו האשמות הדדיות בין הצדדים, בעוד ההורים המוחים טענו כי לא היו שותפים לתהליך, בדומה לעמדתם של וועד הורי הגנים בעיר, שקראו לעירייה לשתפם בהחלטה אילו גנים יש לסגור או לאחד, אם בכלל, אל מול עמדת העירייה לפיה ההחלטה כלל עוד לא התקבלה וכי חלק מההורים המוחים, עושים זאת מתוך כוונה למחאה פוליטית לכאורה.

 הדברים כאמור העלו את חמתם של ההורים שמתארגנים להפגנה נוספת ביום רביעי הקרוב, במקביל לישיבת המועצה. בהזמנה שהפיצו ההורים נכתב כי, "תושבי כפר סבא, הורים יקרים, המאבק על הצפיפות בגנים הוא של כולנו כי ילדינו לא סרדינים. מגיעים יחד למועצת העיר, בדיון מיוחד בנושא גני הילדים! חלק מהגנים החליטו הפעם להגיע ללא ילדים, לשיקול כל גן והורה. 

 "אנחנו לא מסכימים שבגני הילדים שלנו בכפר סבא, 32-35 ילדים זה מספר מקובל וטוב בעיני המשבץ," נכתב בהזמנה להפגנה, "כיום ברור לכל כי פדגוגיה טובה עבור הגיל הרך  נעשית בקבוצות קטנות.  ב- oecd גן תקין עבור הגיל הרך מונה 14-17 ילדים ולא 32-35  ואנחנו מאמינים שגננת עם 35 ילדים, טובה ומקצועית ככל שתהא, תפספס את זה או את האחר ברגע חשוב. בעיר צומחת אין מקום לסגור גנים אלא להגיע בהם לאיזון מספרי ראוי לחינוך ילדינו."

 "אנחנו ההורים, ואם אנחנו לא יוצאים לדאוג לילדי הגן באמצעים הדמוקרטיים - איש לא יעשה זאת טוב מאיתנו עבורנו ועבורם.  ניפגש להשמיע את דברינו במועצה בפני ראש העיר . יום רביעי, 5.6, בשעה 19:00, במצפור הפארק העירוני, סמוך לשער מספר 30 הצמוד לחניון הציבורי - הכניסה מרחוב התע"ש 11."

 תגובת העירייה תפורסם מיד כשתתקבל במערכת.

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
תאונת מטוס בשדה תעופה בהרצליה
חשד: רצח וניסיון התאבדות באזור ירושלים
חמישה פצועים בתאונה בכניסה לחיפה
חמישה פצועים בתאונה בכניסה לחיפה
אופנוען נפצע בתאונה ליד מחלף רעננה מרכז
אופנוען נפצע בתאונה ליד מחלף רעננה מרכז
פסטיבל הבירה ברעננה חוזר
"הציבור משווע לו"
אירוע האומנות חוזר לבאר שבע
שר"ב חורפי
עוד אלי אלוש
מתפללי בית הכנסת "בית אל" נושמים לרווחה