כפר סבא

"הדוכן החילוני" בבית חולים מאיר בכ"ס

פעילי "הדוכן החילוני" חילקו כריכים וקפה למאושפזים ובני משפחותיהם בבית החולים מאיר , בניגוד לטענות אודות השבתת מכונות הממכר האוטומטיות בשבת, בהנהלת בית החולים "מאיר" מבהירים כי מדובר בפייק ניוז

זאב שרגא 05/06/2019
פעילי הדוכן החילוני בבית החולים מאיר
צילום: מתוך דף הפייסבוק "הדוכן החילוני"

ארגון "הדוכן החילוני" מבקש על פי הגדרתו, לתת מענה חילוני לדוכני חב"ד ולהדתה במרחב הציבורי. "במקום שלטי צניעות נתלה שלטי חופש מדת, ובמקום סטיקרים שקוראים להדרה נחלק מדבקות שדוגלות בקבלת האחר," נכתב בדף הארגון, "אנו דוגלים בשיח נעים ובהידברות."

 ביום שבת (25.5) ערכו מתנדבי הארגון פעילות בבית החולים מאיר, במסגרתה חילקו כריכים וקפה חם למאושפזים בבי החולים ולבני משפחותיהם, זאת במחאה על סגירתן של המסעדות בבית החולים במהלך השבת, מה שמאלץ את מי שמעוניין בכך, לצאת משערי בית החולים אל המסעדה הפתוחה בתחילת הרחוב. בפעילות לקחו חלק מתנדבים מכל רחבי הארץ, בהם גם סגן ראש עיריית כפר סבא, עילאי הרסגור-הנדין (מרצ), שאמר לאחר החלוקה: "חילקנו כריכים ושתיה חמה למאושפזים ולמבקרים, במקום חנויות המזון שאינן פתוחות בשבת במתחם בית החולים, הורי הילדים קיבלו דינוזאורים להרכבה," אמר הנדין, "התגובות ממש חיממו את הלב, ונתנו רצון להמשיך את מבצעי ההתנדבות האלה."

 ביום שבת האחרון פרסמו בדף הפייסבוק של "הדוכן החילוני" סרטון שתועד על ידי מבקרים בבית החולים "מאיר" ממנו עולה לכאורה כי גם מכונות הממכר האוטומטיות מושבתות במהלך השבת. בסרטון נראים זוג הורים המבקשים לרכוש חטיף לילדם, אולם למרות שהמכונה דולקת נרשם כי "אזל המלאי". "מדוע אתם משביתים את המכונות האוטומטיות לממכר מזון / משקאות במהלך סופי-השבוע? לחילונים לא מגיע קפה בשבת בבוקר?" כתבו ב"דוכן החילוני" והוסיפו, "יפה שעל החנייה אתם גובים תשלום בכל ימות השבוע, גם בשבת."

 הפוסט החריף הפך ויראלי וזכה למאות לייקים, שיתופים ותגובות, בהן של אזרחים שדיווחו כי גם הם נתקלים לכאורה בתופעה דומה בבתי חולים ברחבי הארץ, עת לא הצליחו לקבל שירות במכונות הממכר האוטומטיות. 

 שוחחנו עם עובדים בבית החולים מאיר, שהתפלאו נוכח הפרסומים וציינו כי פרט לתקלות טכניות נקודתיות, כלל מכונות הממכר האוטומטיות פועלות, גם בימי שבת. מהנהלת בית החולים מאיר נמסר בתגובה: "אין ולא הייתה כל מדיניות של נעילת המכונות באף שלב. גם בסרט שנראה בפייסבוק רואים שהמכונה עובדת, אולם ישנה תקלה.  מצער שכדי "להילחם״ למען משהו עושים שימוש בפייק ניוז, כשכל מבקר בבית החולים יודע שתמיד ניתן לגשת למכונות. יתרה מזאת, המכונה שבסמוך למחלקת ילדים אפילו מותאמת לבריאותם של ילדים ומציעה אוכל וחטיפים בריאים, גם בשבת."

 נתקלתם במכונת ממכר מושבתת בשבת במרחב הציבורי, דווחו לנו במייל או בדף הפייסבוק שלנו "קול הכפר – לוקאל כפר סבא"

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
שריפה פרצה בעסק במרכז הרצליה
מיקרופון להקלטה
איזה מיקרופון מתאים לשימוש שלי?
הוארך מעצרו של מאמן הכדוריד החשוד בעבירות מין בקטינות
הוארך מעצר מאמן הכדוריד החשוד בעבירות מין בקטינות ברשת
"זה שוד. איפה הקופות?"
אלמונים פיזרו שקיות של רעל עכברים
אלמונים פיזרו שקיות של רעל עכברים
מי אמר גינה ולא קיבל?
מי אמר גינה ולא קיבל?
בחנוכה הולכים לקייטנה
שנת הלימודים נפתחה כסדרה