כפר סבא

מסייעים למשפחת פרידלנדר

שכניו שלראובן פרידלנדר שנהרג בשריפה שפרצה בדירתו, התגייסו לנקות את בית המשפחה

קרן שלהבת 05/06/2019
צילום: הדירה מבפנים לפני הניקיון. (צילום באדיבות דודו ישראלי)

בני המשפחה שאיבדו את אב המשפחה, נאלצים להתמודד לצד האובדן האישי, גם עם הנזק המשני שהוא הרס הדירה. "אמא נותרה רק עם בגדיה. כל תכולת הבית של הוריי נשרפה". אמר בנה ישראל בשבוע שעבר כשפנה בבקשה לסיוע מהתושבים. 

השריפה שפרצה ביום שני שעבר, סמוך לשעה עשר בבוקר, כילתה את כמעט את כל תכולת הבית בו התגורר ראובן יחד עם אשתו. שכניו הטובים הסתייעו בעזרת עיריית כפר סבא, ניקו ופינו את כל השרידים והחפצים שניזוקו מהשריפה". 

דודו ישראלי שכנו של ראובן ומתנדב בארגון 'ידידים': "אני מכיר את ישראל מהשכונה וגם מבית הכנסת. כששמעתי על השריפה החלטתי לגייס עוד כמה מתנדבים, פנינו למשפחה והצענו את עזרתנו. הצלחנו לפנות מהדירה את כל התכולה והציוד שנשרף. ניקינו את כל הבית והכנו אותו לשיפוץ. הסתייענו בעזרה של מחלקת הביטחון של עיריית כפר סבא שדאגה לנו לשתי מכולות כדי שנוכל לזרוק את כל הפסולת. וגם גם ביוע של אנשי חב"ד. את הדברים ששרדו אחסנו באחד המחסנים שהעירייה ספקה לנו". 

מה מצבו של הבית ולמה בני המשפחה זקוקים? 
"כרגע לא ניתן לחזור ולהתגורר בבית. הקירות, המשקופים וכל הרצפה התמלאו בפיח שחור. כדי שיהיה ניתן לשוב ולהתגורר בה, צריך להביא לכאן חברת ניקיון מיוחדת שמתמחה במקרים מסוג זה. על פי ברורים שעשינו, ניקיון מסוג זה עולה כ- 15,000 שקלים, כסף שכרגע אין בידי המשפחה. אנחנו מנסים לגייס תרומות או חברת ניקיון שתהיה מוכנה לבצע את השיפוץ בהתנדבות". 

בני המשפחה מבקשים להודות לכל מי שסייע: לראש העיר רפי סער, איתן צנעני, בנימין גרין, דודו ישראלי, לאנשי חב"ד ולכל המתנדבים.
לסיוע ותרומות ניתן להתקשר לטל: 052-9261200 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
חבורת נערים היכתה חתול עד מוות
הרב דר מיכאל לייטמן
נאצי בארץ ישראל
מחבקים את משפחות הנעדרים
חינוך – עניין של זוויות במגדל העמק
אישום: על רקע חוב כספי - תקף מנהל בחברת חשמל
תנך בכיף
"תנ"ך בכיף"
המדינה בגדה בנו
"המדינה בגדה בנו"
5 הדברים שישדרגו לכם את הלילה