כפר סבא

פסטיבל שכולו ספר

עיריית כפר סבא מציגה: פסטיבל, שיתקיים בין התאריכים 19-16 ביוני במדרחוב ירושלים, יכלול אירועים לעידוד הקריאה, המבוססים על האג'נדה העירונית של עיר "אפס פסולת"

כתב לוקאל 12/06/2019
פסטיבל שכולו ספר
צילום באדיבות דוברות עיריית כפר סבא

בשבוע הבא ייפתח בכפר סבא "פסטיבל שכולו ספר", כחלק מאירועי חודש הקריאה בספריות הציבוריות וימי אהבה לסביבה, המתקיימים בעיר.

כמדי שנה בחודש יוני, חוגגים בכפר סבא ובכל רחבי הארץ את חג הספר והקריאה בספריות הציבוריות, בירידי ספרים, במפגשי ספרים ועוד.

זו השנה השנייה בה עיריית כפר סבא והספרייה העירונית, בשיתוף אגף קיימות וחדשנות, מובילים את הפסטיבל, שיתקיים השנה בתאריכים 16-19 ביוני במדרחוב ירושלים.

הפסטיבל יכלול השנה אירועים לעידוד קריאה באופן מקורי, חדשני וסביבתי, כחלק מאג'נדה של עיר "אפס פסולת".

בין היתר, יתקיימו בפסטיבל שעות סיפור, פינות יצירה, דוכני מכירת ספרי יד-שנייה, מכירה עצמית של ספרים ע"י התושבים ומפגשי סופרים.

בעמדות מכירת הספרים ישרתו את התושבים אנשי "סיפור חוזר", מקבוצת שכולו טוב - רשת חנויות ספרים חברתית ללא מטרת רווח, המהווה מרכז הכשרה לתעסוקה לאנשים המתמודדים עם קשיים נפשיים. כל ההכנסות יועברו ממכירת הספרים יועברו ל"סיפור חוזר".

מיכל גאולה, מנהלת הספרייה העירונית: "בפסטיבל ייהנו המבקרים משעות סיפור, פינות יצירה, דוכני מכירת ספרי יד-שנייה, מכירה עצמית של ספרים על ידי תושבים ומפגשי סופרים. בנוסף, יתקיימו אירועים ייחודים כגון המופע 'תמונות יפואיות' - מופע מוזיקלי תיאטרלי, המבוסס על הספר תמונות יפואיות של מנחם תלמי, שבמרכזו סיפורים יפואיים ודמויות יפואיות בשילוב שיריםעל יפו; מפגש עם הסופר והמו"ל רם אורן, ערב 'סיפורי סבתות', מלווה במוזיקה חיה ובשירי ילדות; וכן אירועים לכל המשפחה במדרחוב ירושלים. אירוע השיא יתקיים במדרחוב ביום שלישי בשעה 17:45 - 'סיפור אפריקאי' - להקת בנדורה במופע סיפור וריקוד קצבי וססגוני לקצב תופים, שבסיומם יוזמן הקהל להצטרף במחול לרקדנים.

במהלך כל השבוע יוצבו עמדות מכירת הספרים של אנשי "סיפור חוזר" מקבוצת שכולו טוב, ואנו רואים חשיבות רבה בשיתוף הפעולה זו השנה השנייה עם אגף הקיימות העירוני".

שלומית קיטרו, רכזת תחום אנרגיה וניהול משאבים בעירייה: "בעקבות הצלחה פסטיבל שכולו ספר 2018, גם השנה עיריית כפר סבא תציין את חודש הקריאה בדרך מקיימת, סביבתית וקהילתית, כך שגם הכסף חוזר לקהילה למטרה טובה, גם אנו מפחיתים את הצריכה והטמנת הפסולת וגם נהנים מפסטיבל שכולו חוויה לכל המשפחה. אני מזמינה את כולם לבוא לקחת חלק באירועי הפסטיבל, ליהנות מפינות ישיבה נוחות עם ספר טוב, להשתתף במפגשי סופרים, המחזות של סיפורים ולקחת חלק במכירה עצמית של ספרים".

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
פצועה מיידוי אבנים בכביש 60
אברהם בכר. להשקיע בקידום שחקנים צעירים
בכר בדור הצעיר
הדמיית נתיבי התחבורה הציבורית ברחוב ויצמן
פרויקט הנת"צים - לאן?
גריסרו. סיפוק אדיר
האנשים שעושים את הרצליה
בית הכנסת ישורון ברעננה
קהילת "ישורון" מבקשת לבנות בית כנסת חדש
סוכות עם צלילי ילדות
מכללת שנקר והשף אייל שני בשת"פ
הולכת רגל נפצעה קשה בקריית טבעון