כפר סבא

כמה תעלה חניה בחניון כיכר השוק בכ"ס?

ביקשנו לבדוק מדוע העירייה, באמצעות החברה הכלכלית, לא דאגה להוזיל משמעותית את תשלום החניה לתושבים בחניון העתיד להיבנות בכיכר השוק? החברה הכלכלית בתגובה: "עיריית כפר סבא דאגה לשמור במכרז על מחיר נמוך של 15 ₪, כשבעתיד בכפוף לשיקולי העירייה אף להורידו ל- 10 ₪

זאב שרגא 13/06/2019
חניון מוריה
צילום: פרטי

עם פרסומו של המכרז להקמת חניון כיכר השוק החדש, פנינו לעירייה לפני כחודשיים לאחר שגילינו כי תעריפי החניה שנקבעו לא זולים במיוחד, בלשון המעטה, וגם תושבי העיר כפר סבא צפויים לשלם בחניון החדש, המהווה לכאורה "בשורה" לנהגים, סכומים שעומדים על כ – 15 ₪ לשעה ועד 50 שקלים ליום. בתגובה ששלחה העירייה כאמור לפני כחודשיים, נמסר כי, "מדובר בהליך מכרזי שרק החל, ומסיבה זו אנו מנועים מלמסור פרטים."

 אז המתנו חודשיים, המכרז נסגר ומבדיקה חוזרת שערכנו, לא בוצעו כל שינויים בתעריפי החניה שישלמו הנהגים, בהם גם תושבי העיר כפר סבא. בסעיף תעריפי החניה שיגבה מפעיל החניון, לא קיים כל סעיף המתייחס לעלויות שייגבו בעבור חנייה מתושבי העיר וכן לא קיים סעיף הגדרת תעריף לתושבים ו\או הנחות.

 הסעיף היחיד הנוגע לתעריפי ההנחה אומר כי, "מחיר החניה השעתי אותו יהא רשאי לגבות המפעיל לא יעלה בשום מקרה על סך של 15 ₪ וכי מחיר החניה היומי המרבי, אותו יהא רשאי לגבות המפעיל, לא יעלה בשום מקרה על סך של 50 ₪, זאת גם במקרה של אובדן כרטיס חניה. סכומים אלה כוללים מע"מ.

 כמו כן צוין במסמכי המכרז כי, "עיריית כפר סבא תהא רשאית במהלך תקופת ההפעלה, ועל פי שיקול דעתה, להפחית את מחיר החניה השעתי אותו גובה המפעיל, זאת עד למחיר חניה שעתי מינימאלי של 10 ₪. במקרה של הפחתת מחיר החניה השעתי כאמור תאריך העירייה, במידת הצורך, את תקופת ההפעלה ואת תקופת החכירה בהתאמה ובאופן יחסי."

 נציין כי בחניון צפויים להיבנות כ – 235 מקומות חניה חדשים על פני שלושה מפלסים מתחת לקרקע, אולם האם התושבים אכן ימהרו להחנות את רכבם בתעריפים אלה? פנינו שוב לעירייה ושאלנו, מדוע לא עיגנה במכרז סעיפים המעניקים הנחה לתושבי כפר סבא, על פני נהגים אחרים?

 מהחברה הכלכלית נמסר בתגובה כי, "הקמת חניון עירוני במתחם השוק הוא בשורה של ממש לתושבים ולסוחרים כאחד. בזכות תוספת זו של מקומות חנייה יגדל משמעותית היצע החניה במרכז העיר, תקטן מצוקת חנייה ותגדל תנועת הלקוחות. חשוב להדגיש כי, עיריית כפר סבא דאגה לשמור במכרז על מחיר נמוך של 15 ₪, כשבעתיד בכפוף לשיקולי העירייה אף להורידו ל- 10 ₪."

זאב שרגא      zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
דר גלאל אשקר מנהל המחלקה לרפואה דחופה בהלל יפה
זהירות- מדוזה לפניך
אופנוען נפצע בתאונה בהרצליה
החוק המעודכן להגבלת הפרסום והשיווק של מוצרי טבק
החוק המעודכן להגבלת הפרסום והשיווק של מוצרי טבק יוצא לדרך
רגע לפני הצום- תורמים דם
רגע לפני הצום- תורמים דם
נשיא המדינה רובי ריבלין בביח בלינסון
נשיא המדינה הגיע לבי"ח בלינסון כדי לשהות לצידה של רעייתו
ועדת פרס החינוך עם המנהיגות החינוכית
אילת זכתה בפעם השלישית בפרס החינוך הארצי
חג המוזיקה הישראלית
ארבעה עצורים בגין קטטה