כפר סבא

אי בהירות לגבי סגירת גני הילדים בכ"ס

מספר הורים הגיעו לישיבת המועצה שהתקיימה בפארק העירוני למחות על הכוונה לסגור ולאחד גנים בשנת הלימודים הקרובה. העירייה טרם פרסמה אלו גנים עתידים להתאחד ואלו גנים עתידים להיסגר

זאב שרגא 13/06/2019
דיון בנושא סגירת גני הילדים בישיבת המועצה
צילום: זאב שרגא

ביום רביעי שעבר התקיימה ישיבת המועצה בפארק העירוני בכפר סבא, במהלכה עלו לסדר היום שאילתות והצעות לסדר של חברי המועצה, אולם גולת הכותרת בישיבה הינו דיון שנערך בהמשך להודעת העירייה שהסעירה את ההורים, אודות כוונתה לסגור ולאחד כעשרה גנים בשנת הלימודים הקרובה. מספר הורים אף הגיעו למחות במהלך הישיבה ונשאו שלטים כנגד סגירת הגנים.

 "אין לנו שום וויכוח בנושא של גני ילדים וכל המחשבה היא ברגישות ובאחריות מאוד גבוהה," אמר ראש העירייה רפי סער בתחילת הדיון, "אנחנו הולכים להשקיע גם משאבים פדגוגיים וגם משאבים פיזיים וכלכליים, זה נמצא בראש סדר העדיפויות אבל נקלענו למצב באמת לא פשוט וצריך לפעול באחריות".

בהמשך קיבלו את רשות הדיבור נציגי ההורים, בהם יו"ר הנהגת ההורים העירונית, סיגל קוצ'מן. "התחלנו תהליך ובאמת היו כמה פגישות אבל אי אפשר לקבוע מדיניות בדקה וחצי, לבוא עכשיו ולבקש בלחץ של זמן לקבל החלטות. בעיניי אלה דיני נפשות, אנחנו עוסקים פה בילדים, בצוותים בתוך הגנים, בהורים – אי אפשר לבוא עכשיו ולהגיד שסוגרים שמונה גנים".

מועד פרסום השיבוצים נדחה

כבר בסוף השבוע הודיעה העירייה כי בהמשך לבקשות הורים, וכן לדיון הצפוי בנושא בוועדת החינוך, יידחה מועד פרסום השיבוצים במספר ימים.  ביום שני כאמור התכנסה ועדת החינוך לראשונה מאז תחילת הקדנציה, שם עודכנו חברי הוועדה על ההחלטה הסופית - 7 גנים יאוחדו, גן חדש יפתח והמבנים שיתפנו, יוסבו לגני חינוך מיוחד.

 "העיר כפר סבא עוברת שינוי מתמיד ומערכת החינוך שלנו צריכה להתאים את עצמה למציאות המשתנה," אמר בפתיחת הישיבה ראש העירייה, רפי סער, "בשנים האחרונות סבלה המערכת מהשקעה במקומות הלא נכונים, קפיאה על השמרים ומחוסר תכנון בכל התחומים. אם לא נסתכל קדימה, אם לא נציב לעצמנו יעדים חדשים, מערכת החינוך שלנו תישאר רחוק מאחור".

ומי יודע איזה גנים ייסגרו?

 מנהל אגף החינוך החדש, אורי ארבל גנץ, סקר בהמשך הדיון את מבנה האגף ואת האתגרים העומדים בפני מערכת החינוך העירונית וכן הוצגה טיוטת  תוכנית השיפוצים לחודשי הקיץ, הכוללת בניית כיתות חדשות, שיפוץ בתי ספר וגנים, שיפוץ אולמות ספורט, עיצוב מרחבי למידה, הצללות, הנגשת כיתות ועוד.

 בהודעת העירייה לאחר הישיבה נמסר כי, "בדיון בנושא הרישום לגני הילדים ואיחוד הגנים, לאחר בחינה של כל גן וגן, הוחלט כי  7  גנים יאוחדו, גן חדש יפתח והמבנים הנותרים יוסבו לגני חינוך מיוחד. בנוסף, הוחלט לפי המלצת ראש העיר לפעול במסגרת ועדה מצומצמת ולדון במודל הרישום לשנה הבאה. על כן, הוחלט כי בוועדת משנה, תבחן מדיניות השיבוץ והתהליך לשנת הלימודים הבאה. עוד הוחלט כי עם קבלת הנתונים אודות ועדות ההשמה ממשרד החינוך, יקבע מיקומם והרכבם של גני הגשר."

 חברת המועצה הדר לביא, שלקחה חלק בישיבה, זעמה נוכח הודעת העירייה ולדבריה הוועדה כלל לא קיבלה החלטה אלא עודכנה אודות סגירתם הצפויה של הגנים ולדבריה, לא מדובר בשבעה גנים שיאוחדו, אלה לפחות בשמונה.

 "הנושאים לא עלו לאישורה של הועדה, אלא חבריה עודכנו על ההחלטות שכבר התקבלו," אמרה חברת המועצה הדר לביא, "ההחלטה לסגור 8 גני ילדים הוסברה בגלל הצורך בפתיחת גנים חדשים לחינוך המיוחד, בניגוד למה שהוסבר לראשונה בישיבת המועצה שעסקה בכך, סיבות פדגוגיות ותקציביות ומיעוט נרשמים. ההתנהלות ודרך קבלת ההחלטות עדיין מטרידה. שיקולים אחרים מהכמות כמו חשיבות קהילתית של הגן לדוגמה, לא נלקחו בחשבון בקבלת ההחלטה".

 בפוסט שפרסמה לביא בפייסבוק ביקשה אחת האימהות לקבל את רשימת הגנים העתידים להיסגר או להתאחד ואילו לביא השיבה כי, "אין את זה בצורה מסודרת, אבל כעקרון - צבר/ארז, דקל, דוכיפת, סול, אנפה, מרגנית, שרון, והרדוף/נבל." סה"כ 10 גנים לשיטתה של לביא, שלא ברור עתידם.

 פנינו לעירייה ושאלנו בצורה ברורה: אלו גנים עתידים להתאחד ואלו גנים עתידים להיסגר בשנת הלימודים הקרובה?

 מעיריית כפר סבא נמסר: "במהלך הישיבה הוצגו הנתונים, כולל הצורך בגני חינוך מיוחד נוספים. עדיין ישנן סוגיות, אשר נמצאות בבחינה כגון: קבלת תוצאות ועדות השמה של משרד החינוך, גני גשר ועוד.  עם גמר הבדיקות תצא לציבור הודעה מסודרת". 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
מהם הגורמים המשפיעים על אין אונות וחוסר חשק מיני?
לחזור למסלול הניצחונות
צעיר נורה בבת ים
'כנפיים של קרמבו' בקמפיין גיוס המוני
חבר המועצה ומחזיק תיק הרווחה איתי כהן בפגישתו עם השר חיים כץ
התכנית "כנפיים של קרמבו" תיכנס לעפולה
עשרות פחים יוצבו בשכונת רמות בבש
עשרות פחים יוצבו בשכונת רמות בב"ש
בשישי: בזאר למכירת בגדים למען אם ששכלה את בנה וירדה מנכסיה
מעטפה בכביש האוסרת על חנייה
לוקחים את החוק לידיים