כפר סבא

שיא ישראלי במרתון

גימרה אמרה, ממועדון הפועל אתלטי אורן השרון כפר סבא, שבר בשבוע שעבר את השיא הישראלי לריצת מרתון וקבע את הקריטריון לאולימפיאדת טוקיו

זאב גולדשמיט 13/06/2019
גימרה אמרה מקבל את מגן ההוקרה מראש העירייה
צילום באדיבות עיריית כפר סבא

תעשו כבוד לאתלט גימרה אמרה ממועדון הפועל אתלטי אורן השרון כפר סבא, ששבר את השיא הישראלי במרתון פראג, כשקבע תוצאה של 2:09.54. אמרה סיים את המרתון במקום השמיני וקבע את הקריטריון לאולימפיאדת טוקיו 2020.

אמרה (32), אלוף ישראל לשנת 2018 ושיאן ישראל במרתון, היה לישראלי הראשון שירד מטווח השעתיים ועשר דקות.  זו הייתה סיבה למסיבה. בשבוע שעבר אמרה הוזמן ללשכת ראש העירייה, רפי סער, שהעניק לאתלט המוכשר מגן הוקרה מיוחד מטעם עיריית כפר סבא. מגן הוקרה נוסף העניק ראש העיר למאמנו של גימרה אמרה, זהר זמירו.

הטקס התקיים בנוכחות סגן ראש העירייה ומחזיק תיק הספורט דני הרוש, מנהל אגף הספורט שאול מיטלברג, הבעלים של מועדון הפועל כפר סבא בכדורגל יצחק שום, וד"ר אמנון גור - התומך באמרה ובזמירו ושפתח את ביתו בפניהם ומלווה אותם לאורך כל הדרך, מבחינה מקצועית, רפואית וכספית.

גימרה אמרה נולד במחוז מערב גוג'ם שבאתיופיה, ילד רביעי למשפחה בת שישה אחים ואחיות. עלה לישראל עם משפחתו בשנת 2006  ואת שירותו הצבאי עשה בבה"ד 8.                               

קבוצת הפועל אתלטי אורן השרון כפר סבא, מהמובילות בתחום האתלטיקה בישראל, הוקמה בשנת 2008 לזכרו של יריב אורן ז"ל , ספורטאי מצטיין, מורה ומאמן באגודת הפועל כפר סבא, שחינך דורות של ספורטאים מצטיינים.

ראש העירייה, רפי סער: "אני מברך את גימרה אמרה על הישגו ועל קביעת הקריטריון להשתתפות באולימפיאדת טוקיו ומאחל לו בהצלחה".

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
מבלים בפארק החדש
הקרנה חגיגית בפארק האגם בהוד"ש
רשת הברים והמסעדות גמס (JEMS)
תושבי ב"ש והסביבה? בקרוב תשתו בירה טובה יותר
יש להם קייס
הזמר איתי לוי והדוגמנית מריה דומרק רוקדים ברחובות תל-אביב
רוקדים עם כוכבים
רואה שש שש
רוכב טרקטורון נפצע בינוני בתל אביב
כנס חיבור לחיים טובים
כנס "חיבור לחיים טובים" 2019
החלו העבודות להקמת אצטדיון חדש בצפת
צפת בדרך לאיצטדיון חדש