כפר סבא

שיא ישראלי במרתון

גימרה אמרה, ממועדון הפועל אתלטי אורן השרון כפר סבא, שבר בשבוע שעבר את השיא הישראלי לריצת מרתון וקבע את הקריטריון לאולימפיאדת טוקיו

זאב גולדשמיט 13/06/2019
גימרה אמרה מקבל את מגן ההוקרה מראש העירייה
צילום באדיבות עיריית כפר סבא

תעשו כבוד לאתלט גימרה אמרה ממועדון הפועל אתלטי אורן השרון כפר סבא, ששבר את השיא הישראלי במרתון פראג, כשקבע תוצאה של 2:09.54. אמרה סיים את המרתון במקום השמיני וקבע את הקריטריון לאולימפיאדת טוקיו 2020.

אמרה (32), אלוף ישראל לשנת 2018 ושיאן ישראל במרתון, היה לישראלי הראשון שירד מטווח השעתיים ועשר דקות.  זו הייתה סיבה למסיבה. בשבוע שעבר אמרה הוזמן ללשכת ראש העירייה, רפי סער, שהעניק לאתלט המוכשר מגן הוקרה מיוחד מטעם עיריית כפר סבא. מגן הוקרה נוסף העניק ראש העיר למאמנו של גימרה אמרה, זהר זמירו.

הטקס התקיים בנוכחות סגן ראש העירייה ומחזיק תיק הספורט דני הרוש, מנהל אגף הספורט שאול מיטלברג, הבעלים של מועדון הפועל כפר סבא בכדורגל יצחק שום, וד"ר אמנון גור - התומך באמרה ובזמירו ושפתח את ביתו בפניהם ומלווה אותם לאורך כל הדרך, מבחינה מקצועית, רפואית וכספית.

גימרה אמרה נולד במחוז מערב גוג'ם שבאתיופיה, ילד רביעי למשפחה בת שישה אחים ואחיות. עלה לישראל עם משפחתו בשנת 2006  ואת שירותו הצבאי עשה בבה"ד 8.                               

קבוצת הפועל אתלטי אורן השרון כפר סבא, מהמובילות בתחום האתלטיקה בישראל, הוקמה בשנת 2008 לזכרו של יריב אורן ז"ל , ספורטאי מצטיין, מורה ומאמן באגודת הפועל כפר סבא, שחינך דורות של ספורטאים מצטיינים.

ראש העירייה, רפי סער: "אני מברך את גימרה אמרה על הישגו ועל קביעת הקריטריון להשתתפות באולימפיאדת טוקיו ומאחל לו בהצלחה".

עוד בכפר סבא
זאב גולדשמיט 18/09/2019
זאב גולדשמיט 18/09/2019
שרון יונתן 12/09/2019
זאב גולדשמיט 03/09/2019
זאב גולדשמיט 29/08/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
בעקבות המצב: בוטלו הלימודים בשדות נגב
בוטלו הלימודים בשדרות ובעוטף עזה
אולם ומלואו
נמלת האש הקטנה
נמלת האש הקטנה התגלתה בירושלים
הירידה הסופית
פסטיבל אמנות רחוב ברמת השרון
אירועי "ארט תות אלון"- פסטיבל אמנות רחוב ברמת השרון
עברתם את התיאוריה ?
עיריית ראשל"צ עם מאבק הנשים
הפוליטיקה של הרצליה
הפוליטיקה של הרצליה