כפר סבא

עושים סוף למטרד ריחות הלולים?

הוועדה לאיכות הסביבה התכנסה לישיבה מיוחדת לדיון בנושא מטרד הריחות מלולי התרנגולות בסביבה

זאב שרגא 20/06/2019
הרסגור-הנדין. זימן ישיבה בשכונה
צילום: ליאור פילשטיינר

לאחרונה התרבו הדיווחים אודות מפגעי ריחות הלולים בקרב תושבי שכונות האוניברסיטה וגני השרון ואילו יו"ר הוועדה לאיכות הסביבה, סגן ראש העירייה עילאי הרסגור-הנדין, החליט כי ישיבת הוועדה השבוע תתקיים בשכונה, בהשתתפות התושבים.

 במקביל שיגר ראש העירייה רפי סער, מכתב לראש מועצת דרום השרון, אשרת גני- גונן, על מנת שתפעל למיגור המפגע. "מקור הריחות הוא בלול במושב צופית הסמוך. לא מדובר בריחות רגילים של לול, אלא בריחות של פגרי עופות שנרקבים בשמש והופכים את חיי תושבי שתי השכונות לבלתי נסבלים, במיוחד בקו הבתים הסמוך למושב," אמרו בעירייה, "בשבועות האחרונים התקבלו במוקד העירוני מאות פניות מתושבי שתי השכונות על החמרה משמעותית בריחות, עד כדי בחילות והסתגרות בבתים. על אף פגישות שקיימו בנושא ראש העיר רפי סער וסגנו עילאי הרסגור-הנדין עם גורמים בכירים במשרד להגנת הסביבה, הבעיה לא באה על פתרונה. השבוע דיווחה המועצה האזורית דרום השרון, שמושב צופית נמצא בשטחה, על הגשת כתב אישום נגד בעלי הלול. עם זאת ולמרות העובדה שהלול פועל ללא רישיון עסק, פעולתו טרם הופסקה."

 במהלך הישיבה סיפרו התושבים על איכות חייהם שנפגעת מדי יום, נוכח מכת הריחות הקשים. "אני מראשוני התושבים בשכונה ומתגוררת פה כבר 11 שנים, אני יכולה להעיד שמפגע הריח הזה נמשך לפחות שבע שנים והוא רק הולך ומחמיר," אמרה אחת התושבות בשכונה.

 מהמועצה האזורית דרום השרון נמסר בתגובה כי, "לול זה פועל במקום משנות ה-70 של המאה הקודמת, זמן רב לפני הקמת השכונה, מדובר בחקלאים ותיקים שזו פרנסתם. בעקבות תלונה שהתקבלה במועצה לגבי מטרד הריח בסוף שנת 2018, החל הליך אכיפה על פי הדין במסגרתו נדרשו בעלי הלול להסדיר את עמידת העסק בדרישות החוק, ומשלא עשו כן ב-6.5.19 הוגש כתב אישום לבית משפט השלום בכפר סבא. למיטב ידיעתנו ובמקביל מתקיימת פעילות אכיפה בנושא הלול ע"י המשרד להגנת הסביבה אשר החלו בשנת 2016, במסגרת פעולות אלה אף זומן בעל העסק לשימוע במשרד להגנת הסביבה."

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
"השלטון המקומי הוא המפתח לצמיחה לאומית"
ספורט חצות ועוד
פורסם תחקיר על נחיתת הגחון בשדה"ת בהרצליה
אישום: התקשר וטען כי הוטמנה פצצה בבי"ס
חדשות הבחירות
טרגדיה בהרצליה: צעיר התחשמל למוות
טרגדיה בהרצליה: צעיר התחשמל למוות
תיבות אחסון לטלפונים סלולאריים
בהרצליה החליטו להוציא את הטלפונים הסלולאריים מחוץ לכיתה
עו"ד הואשם בדריסתה למוות של תושבת כפ"ס