כפר סבא

"או נת"צ או אנחנו"

מחאת הסוחרים ברחוב ויצמן בכפר סבא מתרחבת - תכנית הנת"צים הוצגה בפני וועד הסוחרים במרכז העיר שהחליטו לחדש את המחאה: שלטי מחאה בבתי העסק, על מרפסות הבתים וכן הפגנה שמתוכננת בסמוך לישיבת המועצה הבאה

זאב שרגא 20/06/2019
מחאת הסוחרים כנגד תכנית
צילום: מתוך קבוצת הוועד

סוחרי מרכז העיר זעמו השבוע, כאשר חזרו נציגיהם מפגישת עבודה מקצועית בנושא תכנית "מהיר לעיר", בה השתתפו מנהלי החברה הכלכלית לפיתוח כפר סבא וכן נציגי חברת "נתיבי איילון" האמונה על הפרויקט. נציגי הוועד טענו כי התכנית המעודכנת הוצגה להם כמוצר מוגמר, אולם לא הוכנסו בה כל שינויים מהותיים שיענו על הנקודות הבעייתיות שעלו על ידם בפגישות קודמות.

 עיקר טענות הסוחרים נוכח העובדה כי לאורך ציר ויצמן לא קיימים מספיק מקומות עצירה לפריקה וטעינה, כמו גם מקומות חניה לרכב פרטי בכלל ולנכים בפרט. בין השאר הם מעלים נקודות נוספות ובעייתיות מבחינתם כמו: סיום בניית החניונים החדשים, לפני ביטול החניות כחול לבן בויצמן, ביטול הגדר לאורך ויצמן, השארה של לפחות 4 מטר מדרכה היכן שיש עסקים של בתי קפה מסעדות ואוכל, מעברי חצייה להולכי רגל גם בין צומת לצומת, מתן מעבר למכוניות פרטיות בנת"צ בשעות שאינן שעות העומס, עבודה ב- 8 מקטעים קצרים כך שאין מתחילים מקטע עד שלא מסיימים מקטע קודם. שמירה על העצים ודאגה לנטיעת עצים חדשים, מתן פתרונות לוגיסטיים מספקים למשלוחים בתקופת השיפוץ ומתן סיוע כלכלי ושיווקי לעסקים בתקופת השיפוץ.

 קבוצת הוואצאפ של הסוחרים החלה לגעוש נוכח הדברים וכבר למחרת, ביום שלישי, הוציאה העירייה הזמנה לסוחרים למעין "יום שיתוף", בו יקבלו הסבר על התכנית, לפי מקטעים בהם ממוקם בית העסק שלהם. ההזמנה התייחסה כבר לבוקרו של יום רביעי וחמישי, ואילו הסוחרים טענו כי גם אם היו רוצים להגיע, הרי שלא כל אחד יוכל להשאיר את  בית העסק לבד "מהיום למחר". אחרים הודיעו כי לא יגיעו כלל כאות מחאה ונציגת ההסברה של הפרויקט תועדה כשהיא יושבת לבדה בשעות הבוקר, ממתינה לסוחרים.

"מכת מוות לסוחרים"

 אחד מבעלי העסקים שכן הגיע למפגש עדכן בקבוצת הסוחרים ואמר: "כרגע ראיתי את התוכניות הכמעט סופיות של הנת"צ. קטסטרופה אחת גדולה לרחוב וייצמן ומכת מוות לנו הסוחרים. אם אנחנו לא נתעורר ומהר ככל האפשר, אנחנו  נסגור מהר מאד את העסקים שלנו. יש כמה נקודות קריטיות לטובתנו שצריך עליהן לשים דגש, ולנסות על ידי נקודות אלה לעצור את התוכנית המופרעת הזאת. חברה להתעורר מהתרדמת! זה יבוא בבום אחד גדול ואחר כך אנחנו נבכה. אל תחכו למחר מה שאפשר לעשות היום!"

 הסוחרים כאמור חידשו את מחאתם נגד התכנית ובמהלך השבוע נתלו בבתי העסק שלטי מחאה תחת הכותרת "או אנחנו או נת"צים". בהמשך מתכוונים לחלק בוועד שלטים לתלייה במרפסות הבתים ולצרף כמה שיותר תושבים ובעלי עסקים, למחאתם כנגד התכנית. עוד מתוכננת הפגנת סוחרים ותושבים, בסמוך לישיבת המועצה הבאה.

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
איפה חגגו הסלבס את יום הגבר הבינלאומי?
שני אחים הואשמו בגניבות מבתי עסק
יוזמה מצילת חיים
יוזמה מצילת חיים
חניכי הצופים עם נציגות ארגון אלמנות ויתומי צהל
פרויקט מרגש בהרצליה
אופנוען נפצע בתאונה בהרצליה
לילה במוזאון
הבית בו פגעה הרקטה במושב משמרת
בעקבות המצב הביטחוני - הצגה חינם לתושבי השרון
קרע ברשימת הליכוד למעוצה
קרע ברשימת "הליכוד" למועצה