כפר סבא

שלושה גני ילדים שבתו במחאה על אפשרות סגירתם

הורים במתחם הגנים נופר, נבל והרדוף, שם עלו סימני שאלה בנוגע למתכונת פעילות הגנים בשנה הבאה, השביתו ביום א' את הלימודים בגן. נציגי ההורים הגיעו לפגישה דחופה במחלקת החינוך, שם הבהירו את עמדתם בנושא

זאב שרגא 20/06/2019
שביתה במתחם הגנים
צילום: פרטי

אין ספק כי מחאת הורי גני הילדים מהווה את המשבר הגדול הראשון איתו מתמודדת הנהלת העירייה החדשה וראש העירייה רפי סער. מזה כחודש ימים מתחוללת סערה בקרב הורי הילדים בגנים, נוכח אי הבהירות אודות עתידם של מספר גנים בשנת הלימודים הקרובה, וכן פרסום שיבוצי התלמידים בגן שנדחה שוב ושוב ועורר את זעמם של ההורים.

כזכור, תחילתה של המחאה לפני כחודש, עת קיבלו הורים במספר גני ילדים הודעה ולפיה מספר גנים עתידים להיסגר כבר בשנת הלימודים הבאה. השמועות פרסו כנפיים ובעירייה מיהרו להסביר כי לא מדובר בהודעה רשמית וכי לא התקבלה החלטה בנושא. הרחש בקרב ההורים התגבר ואז, הודיעה העירייה רשמית על סגירתם העתידית של כ – 10 גנים, מה שהוגדר בהמשך כ"איחוד" בגנים, נוכח מה "מיעוט נרשמים" לכאורה, אולם לא יצאה החלטה רשמית עם שמות הגנים.

 הורים במתחם הגנים נופר, נבל והרדוף, שם עלו סימני שאלה בנוגע למתכונת פעילות הגנים בשנה הבאה, השביתו ביום א' את הלימודים בגן ונציגי ההורים הגיעו לפגישה דחופה במחלקת החינוך, שם הבהירו את עמדתם בנושא. "לפני סגירת הרישום הודיעו לנו שגן הרדוף במתחם הגנים בשכונת עלייה עומד להיסגר ולא סיפקו לנו תשובות למה, רק כי אין מספיק נרשמים לכאורה," מספר אחד האבות בגן, "החלטנו שאנחנו משביתים את שלושת הגנים עד שנקבל תשובות ברורות ורק אז הסכימו לקבל את נציגי ההורים לפגישה בנושא. החלטנו להפסיק עם השביתה לאחר הפגישה, כשראינו שמתחילה הידברות בין הצדדים."

 נציגי ההורים בגן צבר בשכונת קפלן הגיעו גם הם לפגישה דחופה במשרדי אגף החינוך ביום א', זאת נוכח הודעה שקיבלו לכאורה, על סגירתו של הגן. "העירייה החליטה על סגירת הגן מבלי לשתף אותנו ההורים, גילינו למעשה כדרך אגב כשאחת האימהות ביקשה להירשם לגן ואמרו לה שהוא לא ממשיך לפעול בשנה הבאה, כשביקשנו להבין מה הסיבה אמרו לנו שמדובר במיעוט נרשמים, למרות שהיו לנו 17 נרשמים בגן," אומרת אחת האימהות בגן, "זה הגן הדתי היחידי באזור שכונת קפלן ומגיעים אליו מכל השכונות מסביב, קפלן, הראשונים, שכונת הקאנטרי.

 "הבנו שרוצים לאחד את הגן עם גן אחר, כך שהוא יהיה "רב גילאי", ילד בן שנתיים ותשע יהיה יחד עם ילד בן חמש וחצי," היא אומרת, "התחלנו במחאה, הגענו לפגישה במחלקת החינוך וקיבלנו שם אופציה למצוא עוד 10 ילדים שיהיו מעוניינים להירשם לגן ובהתאם יחליטו האם להמשיך בפעילות הגן. מצאנו נרשמים חדשים, העברנו את הרשימה לעירייה ועכשיו אנחנו ממתינים לתשובות."

  בהמשך למחאת ההורים והדיון בוועדת החינוך, הודיעה העירייה על דחייה במועד פרסום השיבוצים לגנים, אולם בבוקרו של יום א' נכנסו הורים לאתר העירייה, ביקשו לבדוק האם התחדש משהו בנידון ונדהמו לגלות הודעה באתר, לפיה פרסום השיבוצים נדחה לסוף חודש יוני, מה שעורר סערה רבתי והביא את העירייה לפתוח בבהילות "קו פתוח" בדף הפייסבוק העירוני, בו יינתן מענה לשאלות ההורים הזועמים.

 הפוסט גרר מעל 200 תגובות, ברובן של הורים שביקשו אחת ולתמיד להפיג את סימני השאלה סביב שתי הסוגיות – שיבוץ התלמידים וקבלת רשימת הגנים העתידים להיסגר או "להתאחד" כהגדרת העירייה. ביום שלישי אחר הצהריים הוציאה העירייה הודעה לפיה השיבוצים יפורסמו למחרת ציינה כי, "בשבועות האחרונים עמלו במחלקת גני הילדים על שיבוצם של 4,800 ילדים לגנים העירוניים. כאמור, מדובר במערכת שיקולים מורכבת וסבוכה, כשהעיקרון המנחה את עובדי המחלקה הוא טובת הילדים.

 "כזכור, בשבוע שעבר התקיימה הישיבה הראשונה של ועדת החינוך, בה נידון בין היתר נושא איחוד הגנים, מה שהוביל לדחייה במועד פרסום השיבוצים, שתוכנן לתחילת החודש. עם סיום מלאכת השיבוצים ופרסום התוצאות להורים, אנו שמחים לבשר על פתיחתו של גן חדש – גן "כפיר" ברחוב גלבוע בעיר. יש לציין, כי הורים שירצו לבקש העברה לגן אחר, יוכלו לעשות זאת באמצעות אתר העירייה עד לתאריך 27.06 בשעה 24:00."

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
דצמבר בסימן מאבק בנגע הסמים
סוד הגן הנעלם סוכות במוזיאון הפתוח בתפן
שמות אביביים במיוחד
חושבים לקרוא לבן שלכם אביב? לקראת האביב - 5 שמות אביביים במיוחד
מלייפציג להרצליה
מלייפציג להרצליה
הרוג בתאונת עבודה בצור יגאל
הרוג בתאונת עבודה בצור יגאל
שישה הרוגים בתאונה באזור ים המלח
שמונה הרוגים בתאונה באזור ים המלח
חשד: נהג לבצע עבירות מין בקטין
נעצרו חשודים בשודים בבאר שבע