כפר סבא

יוסף בעל החלומות

מחמוד יוסף, שהגיע להפועל כפר סבא מהליגה הפלסטינאית, מספר על הליגה בה שיחק, איך נחת בקבוצה מהשרון, ומהם שני החלומות שלו, אחד שהגשים ואחד שמקווה להגשים בעתיד

זאב גולדשמיט 20/06/2019
מחמוד יוסף. להצליח בהפועל כפר סבא
צילום באדיבות המועדון

הפועל כפר סבא מינתה השבוע את רביד גזל, שחקנה שלעבר של  מכבי נתניה, מכבי חיפה, מכבי ת"א וקריית שמונה, כעוזרו של המאמן אופיר חיים. במקביל, השוער איתמר ישראלי האריך את החוזה שלו ויעמוד בשער הקבוצה גם בליגת העל. אבל הסיפור החם של השבוע האחרון היה החתמתו של שחקן הנבחרת הפלסטינאית, מחמוד יוסף (22), קשר התקפי שגדל באחי עכו, שיחק עונה אחת בצעירי טמרה עד שקיבל הצעה לעבור לשנתיים לליגה הפלסטינאית: תחילה בקבוצת שבאב אל חליל מחברון ואחר-כך בבלטה משכם.                                                          "בליגה הפלסטינאית היתה לי תקופה נהדרת, נסעתי איתם ל-18 מדינות ברחבי אסיה, והרגשתי שהתקדמתי מאוד" סיפר יוסף, שברוב המשחקים שיחק עם הנבחרת עד גיל 21, ובשני משחקים שותף בנבחרת הבוגרת. שני שערים כבש בנבחרת הפלסטינית הבוגרת נגד  האיים המלדיביים."שיחקתי בנבחרת עם שחקנים ברמה גבוהה, שהיו יכולים בקלות לשחק בישראל בליגת העל או בלאומית. נבחרתי לטופ 10 באסיה. התנאים בליגה הפלסטינאית היו נוחים, אבל בכפר סבא תנאים טובים יותר".

מחמוד, האם באימונים השחקנים מדברים על המצב הפולטי עם ישראל?

"לא שואלים. המאמן אמר שאסור לדבר על ישראל ואסור לערב פוליטיקה עם כדורגל. שאלו אותי על נבחרת ישראל, אבל אמרתי להם שאני לא שיחקתי שם ואני לא מכיר". סוכנו מישל סלוק סיפר כי  מחמוד יוסף התאמן שבועיים בהפועל באר שבע, אבל כיוון שהתמהמהו בחר בהפועל כפר סבא, שבעקבות מערכת יחסים טובה עם משפחת שום. בכפר סבא התרשמו מהמהירות שלו ומאמינים שהוא פוטנציאל להתקדם. אביו פירגן לו והשבוע לקח אותו לבחור רכב חדש כמתנה על ההתקדמות לליגת העל.                                                                                   "היה לי חלום להגיע לליגת על, והמעבר להפועל כפר סבא זו הגשמת חלום בשבילי" אמר מחמוד יוסף "מעכו או מטמרה אי אפשר להגיע לליגת העל, אבל מהליגה הפלסטינאית זה אפשרי. עכשיו אני אקח את ההזדמנות בשתי ידיים ואראה לכולם מה אני שווה".

איפה נראה אותך עוד חמש שנים?

"אני מקווה שבקבוצה טובה באירופה. אבל אני מעדיף להתמקד במטרה הקרובה, לעבוד בצניעות ולעזור לכפר סבא, שנתנה לי את ההזדמנות, לתקוע יתד בליגת העל".

עוד בכפר סבא
הפועל כפר סבא במחנה האימון בפולין
זאב גולדשמיט 18/07/2019
נבחרת הכדורשת של כפר סבא. אלופת הטורניר
זאב גולדשמיט 18/07/2019
אברמוביץ ויורם אורנשטיין, מנכל מרכז הפועל
זאב גולדשמיט 04/07/2019
אוהדי הפועל כפר סבא , ינדדו למושבה
שגיא שבת 03/07/2019
יובל פרייליך עם מדליית הזהב באליפות אירופה
זאב גולדשמיט 27/06/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
'הכו בפניו במהלומות אגרוף'
נמצא מקום תפילה בחגים לתושבי נווה זמר הדתיים
נמצא מקום תפילה בחגים לתושבי "נווה זמר" הדתיים
נכנס למים לחלץ אדם אחר - וטבע למוות
נכנס למים לחלץ אדם אחר - וטבע למוות
נבחרה הנהלה חדשה להנהגת ההורים העירונית
פורסמה סיבת מותו של הפעוט מהרצליה
 מבצע הזדכות על הצבים
מבצע "הזדכות" על הצבים
חגיגה של כדורשת
התזמורת האנדלוסית ירושלים
פסטיבל ערבסק עכו 2019