כפר סבא

עשרות השתתפו במצעד העמים בכפ"ס

עשרות צאצאים של נאצים מרחבי העולם, שורדי שואה ותושבי כפר סבא השתתפו במצעד העמים שהתקיים בכפר סבא. ראש העיר, רפי סער: "על העם היהודי מוטלת החובה לזכור ולא לשכוח לעולם את זוועות הצורר הנאצי"

זאב שרגא 20/06/2019
המצעד ברחוב ויצמן (צילום: עמית דהן)

 צאצאים של נאצים מרחבי העולם, שורדי שואה ותושבי כפר סבא צעדו היום (יום חמישי) במצעד העמים 2019 שהתקיים בכפר-סבא. העיר כפר סבא מצטרפת לעשרות ערים ברחבי העולם, בהן מתקיים המצעד. 
 
עשרות צועדים צעדו לאורך הרחוב הראשי של העיר כפר סבא- ויצמן וביניהם ניצולי שואה, צאצאי נאצים ותושבים רבים. מדובר במיזם מצעד העמים, בשיתוף עם March of Life העולמית המתקיים במדינות רבות בעולם, החל מפינלנד וכלה בפרו, שמטרתו לעמוד לצד ישראל ולהתנגד לאנטישמיות.
 
התהלוכה יצאה מבניין העירייה עד למקום קיום טקס מיוחד ברחבת היכל התרבות. הטקס, במעמד ראש העיר רפי סער ונציגי הארגון העולמי, כלל ריקוד הורה כפר סבא בשיתוף להקה מגרמניה, נאום של נציגת ארגון אקסודוס חנה אברוצקי, נאום של שורד שואה והסתיים בשירת התקווה. בין הצועדים צעד גם עומר עם טלאי צהוב של סבתו. "מצאתי את הטלאי בין המסמכים של סבתי שעברה את התופת בהולנד ואני צועד איתו בגאון."
 
מצעד העמים מתקיים מדי שנה בעולם על ידי תנועת "מצעד העמים" בראשות היינץ ראוס, כשאת פעילות התנועה בישראל מנהל יגאל אבן זיו. התנועה הוקמה בגרמניה בשנת 2007, על ידי שרלוט ויובסט ביטנר, בשיתוף TOS Ministries הגרמני ויחד עם צאצאים של לוחמי הוורמכט, קציני SS וכוחות משטרה.
 
לתנועת שלושה מסרים עיקריים להטמעה בקרב רבים בעולם: לא לשכוח את השואה ולתת לניצולים להשמיע את קולם ולזעוק את זעקתם; שיקום היחסים בעולם וקירוב בין לבבות הצאצאים הן של הקורבנות והן של הנאצים; לבחור בצד של ישראל - לא לאפשר אנטישמיות מודרנית והתנגדות לקיומה של מדינת ישראל.
 
עד כה צעדו ב"מצעד העמים" מאות אלפי אנשים בכ-400 ערים ב- 20 מדינות בעולם, בשיתוף עם הקהילות היהודיות והנוצריות, כדי להשמיע קול נגד הגזענות, האנטישמיות ושנאת היהודים.
 
ראש העיר, רפי סער: "על העם היהודי מוטלת החובה לזכור ולא לשכוח לעולם את זוועות הצורר הנאצי, לתעד את זיכרונות הניצולים ולהילחם נגד תופעת האנטישמיות והגזענות. אני גאה שהעיר כפר סבא מצטרפת לערים רבות ברחבי העולם וקוראת להיאבק על זכותה קיומה של המדינה ונגד שנאת היהודים. זהו מפגן תמיכה חשוב, ואני קורא לכל התושבים לבוא ולהצטרף למצעד".
 
יגאל אבן זיו מנהל התנועה בישראל, "בשנים האחרונות ניכרת מגמה חמורה באירופה של עליית האנטישמיות על גווניה וגילויי האנטישמיות החדשה. מתקפות אלימות, פיגועים, 'נאומי שנאה' והפחד להיות מזוהה כיהודי בציבור, הפכו בימים אלו לנורמה החדשה, עלינו להילחם באירועים אלו בתוקף ולהשמיע את קולנו".

עוד בכפר סבא
מיכאל פרוסמושקין 05/12/2019
מיכאל פרוסמושקין 29/11/2019
מיכאל פרוסמושקין 25/11/2019
מיכאל פרוסמושקין 21/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
שפכה שמן רותח על בן זוגה
אישום: שפכה שמן רותח על בן זוגה
פינחס כהנא מצטרף להדר לביא
פינחס כהנא מצטרף להדר לביא
נדחתה תוכנית מתחם אלקו במתכונתה הנוכחית
ליקויי בטיחות נמצאו באתרי בנייה בר"ג
הפועל הוד השרון
הבלאגן חוזר
שלושה פצועים בתאונה בכביש 411
שלושה פצועים בתאונה בכביש 411
דירה להשכיר הצגה לילדים עם 'סוואנה קידס'
כפר סבא נוסעת בקארפול