כפר סבא

הכירו את הכיתה החדשה שלכם

תוכנית הבנייה והשיפוצים הגדולה של מבני החינוך בכפר סבא יוצאת לדרך

כתב לוקאל 24/06/2019
החטיבה החדשה. הדמיות: אדריכל ערן זילברמן.
צילום הדמיות: אדריכל ערן זילברמן

עיריית כפר סבא, בהובלת אגף ההנדסה, אגף החינוך והחברה הכלכלית לפיתוח כפר סבא, יוצאת בתוכנית עבודה רחבת היקף וחסרת תקדים לשיפוץ ולבנייה של בתי ספר וגני ילדים ברחבי העיר.

בין הפרויקטים הרבים: שיפוץ מקיף בחטיבת הביניים ע"ש משה שרת; הרחבת בית הספר ע"ש יצחק שדה ובניית 6 כיתות אם חדשות, מרחבים מוגנים, חדרי שירותים ושיפוץ המבנה הקיים; הרחבת בית הספר ע"ש אוסישקין, הרחבת בית הספר ע"ש ש"י עגנון ובית הספר ע"ש רחל המשוררת; הקמת מבנה דו קומתי חדש לבית הספר של החינוך המיוחד "גוונים;"בניית 3 מעליות בבתי ספר בעיר, כמענה לצורך בהנגשה; שיפוץ כיתות בבתי הספר בעיר; 17 כיתות שמע חדשות, הצללות חדשות וקירוי סולארי במגרשי הספורט; הכנת תוכנית לשיפוץ חטיבת הביניים ע"ש שז"ר; תכנון בית מדרש חדש לבית הספר הממ"ד תורה ומדע; שיפוץ חזיתות באולפנית הראל; בניית חטיבה חדשה בשכונות הירוקות, במטרה לתת מענה לאוכלוסייה הגדלה; בניית גן ילדים עתידני במסגרת קול קורא של משרד החינוך, כמו גם בניית גן ילדים חדש נוסף, שיפוץ וביצוע עבודות בחצרות וצביעה בגנים; מרחבי למידה חדשניים, הקמת קריית חינוך דמוקרטית ייחודית, הכוללת 3 בתי ספר ייחודיים, ועוד.

תוכנית השיפוצים המקיפה, הנאמדת בסכום של כ-73 מיליון שקל (לא כולל עלות הקמת החטיבה החדשה) היא חלק מהאסטרטגיה העירונית, להתאים את מבני החינוך בעיר לעידן כיום ולהפכם למרחבים חדשניים, המעודדים למידה, יצירתיות, מעורבות חברתית, מצוינות ומנהיגות.

יש לציין עוד, כי השיפוצים כוללים גם שיפורי בטיחות נדרשים, שיפוץ חדרי שירותים, ניקוי חצרות, החלפת מתקני משחק ושיפוץ אולמות ספורט.

כמו כן, במסגרת מערך שיתוף הציבור בו דוגלת העירייה ניתן לקבל פרטים נוספים על תוכנית השיפוצים בחוברת מיוחדת שהעירייה מפרסמת, ובאתר ייעודי בתוך האתר העירוני.

ראש העיר, רפי סער: "אנו שמים את החינוך בראש סדר העדיפויות העירוני, ובהתאם לכך מתאימים ומנגישים את בתי הספר ואת הגנים בהתאם לרוח החינוך החדשנית. עלינו לסגור בתקופה קצרה פערי תשתית של שנים רבות. זוהי רק סנונית ראשונה במסגרת התוכניות הרבות שבכוונתנו לבצע במערכת החינוך בעיר, במטרה להעניק לילדי העיר, להורים ולצוותי ההוראה בכל מוסדות החינוך את המענה המיטבי לכל צורכיהם".

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
דר אלכסנדר קורין , חייו ניצלו
התמוטט במחלקה ועמיתיו הצילו את חייו
לכלוך בשביל מאחורי אולפנת צביה
בנודיס , הכיוון החוצה
אופיר חיים החליף את בנודיס
עוד מאור יחיאל. ייצג את הקשיש בתביעה נגד סלקום
נדחתה תביעתה של חברת סלקום נגד קשיש תושב הרצליה
מי העתיק ממי?
מי מעתיק ממי?
זה היה בסוף הקיץ
זה היה בסוף הקיץ
אוהדי הפועל כפר סבא , ינדדו למושבה
הפועל כ"ס תנדוד למושבה
גילו בגרות