כפר סבא

הישג חסר תקדים לתלמידי הסטודיו "בימת הנוער" מכ"ס

לראשונה מאז הקמתו , הופיעו בני נוער וילדים בפסטיבל ישראל הבינלאומי בתיאטרון ירושלים , המשתתפים שזכו לכבוד הם תלמידי הסטודיו "בימת הנוער" בהנהלתם של ירדנה וטוביה גלבר מכפר סבא

גרציה 24/06/2019
תלמידי בימת הנוער בחוצות פסטיבל ישראל בתיאטרון ירושלים
צילום: יח"צ

בפעם הראשונה מאז נפתח פסטיבל ישראל הבינלאומי והיוקרתי בירושלים (לפני 58 שנה) השתתפו לראשונה בני נוער כחלק מהתוכנית האומנותית.

בחמישי האחרון, במסגרת תיאטרון החוצות של פסטיבל ישראל בתיאטרון ירושלים, לקחו חלק בפעולה אומנותית 15 בני נוער מבימת הנוער כפר סבא, הסטודיו למשחק לילדים ונוער של ירדנה וטוביה גלבר, עם המופע 

 בפסטיבל בו מופיעים טובי האומנים בארץ ובעולם i still have a dream

המופע, פרי עבודתם של הצעירים (בני 12-15) תלמידי הסטודיו של בימת הנוער מהסטודיו בקניון כפר סבא הירוקה, בהנחיית היוצרת עלית קרייז, אתגר את הקודים ההתנהגותיים התרבותיים הנהוגים במרחב התיאטרון.

השחקנים ביקשו למקם את עצמם על התפר העדין שבין הרצון לחוות את החוויה הרגשית במפגש עם אמנות חיה באולם התיאטרון, לבין הקוד ההתנהגותי המאופק והשיח האינטלקטואלי שמתקיים בפואיה וברחבת התיאטרון.

באמצעות פעולות פרפורמטיביות, גלויות יותר או פחות, חלמו הנערים והנערות את התיאטרון מחדש, יצרו אינטראקציות מפתיעות ומתחו את גבולות המרחב והמחייה של קהל הצופים שגדש את המתחם.

המופע כלל בתוכו שלושה חלקים שונים במסגרת אירועי החוצות של הפסטיבל. החלק הראשון היה הצבה כמעט סטטית יוצאת דופן בתוך תיאטרון ירושלים, המשיך לאירוע ברחבת התיאטרון שבו חשפו השחקנים הצעירים חלומות כתובים על גופם והסתיים בחלק השלישי שבו תלמידי הסטודיו הסתובבו בין העוברים והשבים בתוך הפואיה של אולם התיאטרון ובאמצעות אוזניות השמיעו להם את החלומות שלהם וסיימו בדיאלוג אינטימי במהלכו שאלו את השומעים "מה החלום שלך?"

האירוע גרף הדים רבים בקרב באי הפסטיבל ועורר התרגשות גדולה. המנהל האומנותי של פסטיבל ישראל, איציק ג'ולי ,הצהיר: "שחקני בימת הנוער ריגשו את הקהל ומאוד תרמו לערב בכישרון והמקצועיות שלהם, וזה אומר עבורי שיש עתיד! "

זאת לא הפעם הראשונה שהסטודיו למשחק בימת הנוער כפר סבא מייצר פעולה חסרת תקדים ומשתלב בפסטיבל גדול. לפני 14 שנים פרצו דרך תלמידי הסטודיו במסגרת פסטיבל עכו לתיאטרון אחר ומאז השתתפותם הפכה למסורת. בחוה"מ סוכות הקרוב יעלו שוב הצעירים שתי הפקות ייחודיות בפסטיבל עכו, אחת מהן תעסוק במצב הרגיש של ילדי עוטף עזה בשיתוף קבוצה משדרות והשנייה שתעסוק בנוער בסיכון.

ירדנה וטוביה גלבר מנהלי בימת הנוער הודו: "כבוד גדול ותודה רבה לאיציק ג'ולי המנהל האומנותי של פסטיבל ישראל שנתן לנו ולבני הנוער את ההזדמנות לקחת חלק בפסטיבל המופלא הזה עם טובי האומנים בארץ ובעולם. חשוב לנו שהילדים אשר מתחנכים בבימת הנוער יהיו אומנים יוצרים שחשופים ומעורבים גם בפאן התרבותי-חברתי סביבתי, הואיל ואומן יוצר ומגיב באמצעות האומנות להתרחשויות חברתיות"

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
השחר של איתן
שני פצועים בתאונה בין שני אופנועים בנתיבי איילון
אופנוען נפצע בתאונה בהרצליה
אברהם בכר. להשקיע בקידום שחקנים צעירים
בכר בדור הצעיר
יצחק שום , הצלתי את הקבוצה מפירוק
שום עולה להתקפה
ציפור שחורה
ציפור שחורה
יור ארגון קבלני חיפה, חיים פייגלין
"כרבע מיליון העוסקים בענף הבנייה נפגעו ממדיניות האוצר"
אמא יקרה לו