כפר סבא

כפר סבא בוחרת בשוויון מגדרי

שתי תלמידות שכבה ג' בבית הספר היסודי ע"ש גולדה מאיר בכפר סבא, העבירו פעילות לתלמידי השכבות הנמוכות במטרה להעביר מסר: כל אחד וכל אחת יכולים להיות מה שיבחרו

כתב לוקאל 25/06/2019
תלמידות בבית הספר גולדה בכפר סבא
צילום באדיבות דוברות עיריית כפר סבא

כחול זה לבנים, ורוד זה לבנות? בבית הספר היסודי ע"ש גולדה מאיר בכפר סבא החליטו לשבור מוסכמות וסטריאוטיפים וללמד את תלמידות ותלמידי בית הספר כי אין מקצוע אחד לבנים ואחר לבנות, אין צבע אהוב דווקא על בנות ושני על הבנים וכי כל אחד ואחת יכולים לבחור מה יהיו ומה ירצו לעשות כשיגדלו.

מדובר ביוזמה של מועצת התלמידים של בית הספר, שנולדה מפרויקט של מועצת הנשים העירונית, "אימו"ש – אימהות מובילות שינוי", לייזום פרויקטים בקהילה לקידום השוויון.

חברי מועצת התלמידים של בית הספר החליטו שנושא השוויון המגדרי חשוב בעיניהם, ולמרות שמדובר בתקופה לחוצה של סוף השנה, החליטו לצאת בפרויקט להטמעת הנושא.

במסגרת הפרויקט הכינו ארבל עמית ויובל מייזליש, תלמידות שכבה ג' בבית הספר, מצגת מיוחדת, אותה העבירו לתלמידות ולתלמידי שכבה ב'.

הבנות הצעירות התחילו בחידון, בו הוצגו תמונות של מכונית משטרה, כבאית ומטוס, ושאלו את התלמידות והתלמידים מי לדעתם עושה שימוש בכלי התחבורה. בהתאם לתשובות של הילדים התנהל שיח בנושא, כשהתלמידות ארבל ויובל נותנות דוגמאות לנשים שעוסקות במקצועות "גבריים" כביכול.

"מרגש לראות כמה פשוט זה יכול להיות, להעביר מסר, כשיש אכפתיות ורצון לשינוי", מספרת חגית ארליך, אם לאחת התלמידות, חברת ועדת מגדר בבית הספר ובוגרת המחזור הראשון של פרויקט "אימו"ש".

"כל הכבוד לארבל וליובל ולמועצת התלמידים על היוזמה ועל הרצון להביא שינוי בהתייחסות למגדר בחיינו. כן ירבו יוזמות שכאלו בעוד בתי ספר בעיר".

חברת מועצת העיר ויו"ר מועצת הנשים, עו"ד עדי לוי סקופ: "מועצת הנשים מברכת על היוזמה המקסימה וגאה במועצת התלמידות והתלמידים, ובבנות שכבר בכיתה ג' מגלות מנהיגות חברתית, מודעות לנושא ופועלות כדי ליצור שוויון מגדרי אמיתי. אנו מעודדות בתי ספר נוספים להצטרף ליוזמה זו וניתן לכך את מלוא הסיוע וההדרכה הנדרשים".

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
פסטיבל תיאטרון בכפר סבא
פסטיבל תיאטרון בכפר סבא
משהו אחר
רוצים לחזור הביתה בשלום
החנוכייה הכי גדולה
שיאני השכר בעיריית הוד השרון
מיהו שיאן השכר בעיריית הוד השרון לשנת 2017?
"הבנתי שהגמגום לא באשמתי"
נשאר בתפקיד
מתקמבק בכפר סבא