כפר סבא

פרויקט עירוני להטענת רכבים חשמליים

לראשונה בישראל עיריית כפר-סבא אישרה את הפרויקט הייחודי, כחלק מהחזון העירוני להפחתת זיהום האוויר ומטרדי הרעש בעיר

כתב לוקאל 26/06/2019
עילאי הרסגור הנדין ודוד בן ישי מאגף הקיימות והחדשנות
צילום באדיבות דוברות עיריית כפר סבא

עדת התחבורה של עיריית כפר-סבא אישרה פרויקט ראשון מסוגו בארץ, להצבת עמדות טעינה לרכבים חשמליים ברחבי העיר. כמו כן, המליצה הוועדה על סדרת צעדים מרחיקי לכת לעידוד המעבר לרכבים חשמליים, כחלק מהחזון העירוני להפחית את זיהום האוויר ואת הרעש בעיר.

בשלב הראשון בפרויקט, שיבוצע באמצעות החברה הכלכלית לפיתוח כפר סבא, יוצבו 8 עמדות טעינה ראשונות במיקומים נבחרים באזור התעשייה הישן, ברחוב ויצמן (סמוך לבניין העירייה), באזור התעשייה עתיר ידע, סמוך לבית המשפט וליד בית החולים "מאיר". בהמשך, תיפרס תשתית הטענה לרכבים במרחב הציבורי על פי ביקוש.

כדי לעודד את המעבר לרכבים חשמליים יינתן פטור מלא מתשלום דמי חניה לרכבים חשמליים ברחבי העיר, וכן יסומנו בצבע ייחודי חניות ייעודיות עם עמדת טעינה שיוקצו לרכבים חשמליים בלבד.

ראש העיר, רפי סער: "עיריית כפר סבא מקדמת בימים אלו שורה של פרויקטים סביבתיים, כחלק ממדיניות עירונית ירוקה. המיזמים השונים אותם מתכננת ומפעילה העירייה, ישנו את מפת התחבורה בעיר, יביאו לתוספת מקומות חניה ויפחיתו את עומסי התנועה ומטרדי הרעש וזיהום האוויר - הכל תוך שמירה על איכות הסביבה ושיפור איכות חיי התושבים הכפר-סבאיים".

סגן ראש העירייה ומחזיק תיקי התחבורה, הקיימות והחדשנות עילאי הרסגור-הנדין: "אנחנו משנים את כללי המשחק. בנוסף למהפכת התחבורה השיתופית שאנחנו מקדמים, אנחנו מתכוונים להעביר גם את אלה שיבחרו להמשיך ולהשתמש ברכב הפרטי אל אמצעי תחבורה שאינם מזהמים. מדובר במהלך העירוני המקיף ביותר שנעשה אי פעם בישראל, שכולל הקמת עמדות טעינה ונקיטת צעדים נוספים בנושא. יתרון נוסף למהלך הוא חיסכון כספי גדול בהוצאות הדלק".

מנכ"ל החברה הכלכלית לפיתוח כפר סבא, אלעד קנדל: "החברה הכלכלית יוזמת ומקדמת מהלכים תחבורתיים וסביבתיים. מדינת ישראל הכריזה החודש על מהלך ארצי להקמת תחנות הטענה ואנחנו גאים לראות שאנו, כחברת בת עירונית, בחזית הפתרונות הטכנולוגיים ופועלים למען העיר. הקמת העמדות היא צעד נוסף בסל פתרונות תחבורתיים עליהם אנחנו שוקדים בימים אלו".

 

עוד בכפר סבא
כתב לוקאל 10/12/2019
מיכאל פרוסמושקין 01/12/2019
כתב לוקאל 26/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
אלפי אליהו שאולי, עוד  ומגשר
אבות יכולים להפחית את תשלום דמי המזונות לפי ההלכה החדשה
תאונות שמערכת בטיחות יכלה למנוע
תאונות שמערכת בטיחות יכלה למנוע
יום השואה והגבורה בבאר שבע
יום השואה והגבורה בבאר שבע
סוד הגן הנעלם סוכות במוזיאון הפתוח בתפן
ראובן נחושתן , אחראי על שמורת עץ השיזף
פריחה באמצע רעננה
עיריית ראשל"צ עם מאבק הנשים
בחזרה לכיתה
בחזרה לכיתה
"הרצליה זוכרת"