כפר סבא

אישום: תושב השטחים שדד שרשראות מקשישים

צעיר מקלקיליה הואשם בסדרת מעשי שוד בהם תלש שרשראות מצווארם של קשישים בכפר סבא ופ"ת

מיכאל פרוסמושקין 27/06/2019
תלש שרשרות מקשישים
צילום אילוסטרציה iclip art

תושב קלקיליה, בן 27, נעצר בחשד לסדרת מעשי שוד של קשישים בכפר סבא ובפ"ת.

במהלך חודש יוני השנה התקבלו במשטרה תלונות מקשישים מהן עלה כי גבר חטף מהן שרשרת. החוקרים הצליחו לאפיין כי האלמוני פעל על פי דפוס פעולה דומה בכל האירועים, לפיו היה מאתר את הקורבן, עוקב אחריו, חוטף את שרשרת שהיתה לצווארו של הקורבן ונמלט מהמקום.

לאחר בדיקת מצלמות אבטחה ואמצעים טכנולוגיית נוספים זוהה, אותר ונעצר הצעיר החשוד. מעצרו הוארך מעת לעת וביום רביעי השבוע הוגש נגדו כתב אישום המייחס לו שישה אירועי שוד: ארבעה בכפר סבא ושניים בפ"ת.

אחד האירועים שאירע בכפר סבא התרחש ב – 26 במאי ברחוב בלינסון. הנאשם הבחין בקשישה, בת 84, שהיתה בדרך לביתה, ניגש אליה ומשך בכוח שרשרת מצווארה. היא צעקה "גנב, גנב", אך הוא הצליח להימלט עם התליון שתלש ועלה על אוטובוס לכיוון פ"ת. 

על פי כתב האישום, ב – 4 ביוני ביצע שוד וניסיון שוד. בשעה 17:00 לערך, הבחין הנאשם בקשיש, בן 79, שירד מביתו ברחוב אוסטושינסקי בכפ"ס. הוא ניגש אליו וניסה לתלוש את השרשרת מצווארו. היא נקרעה, אך הוא נמלט בלעדיה.

שעתיים לאחר מכן, הבחין בזוג קשישים בני 78, ברחוב גאולה בעיר בעת שהמתינו לבן משפחתם. הנאשם ניגש אל הקשישה ותלש שרשרת מצווארה. היא צעקה בתגובה, והנאשם נמלט מהמקום כשהשרשרת בידו.

ב – 11 ביוני, בשעות הצהריים, הבחין הנאשם בקשישה, בת 73, יושבת על ספסל בפינת הרחובות רוטשילד ובן גוריון, כשעל צווארה שרשרת זהב עם תליון. על פי הנטען, בעת שהיא קמה מהספסל, ניגש אליה ותלש ממנה את השרשרת. גם הפעם הוא הצליח להימלט.

לאחר תפיסתו הוא הודה במיוחס לו. בחקירתו עלה כי נהג לנסוע לקלקיליה ולמכור את השלל ששדד לאדם אחר. בתיק החקירה צילומי מצלמות אבטחה, תלונות של הקורבנות, איכונים טלפוניים והתאמה לפרטי הלבוש שלבש השודד.

מבקשת המעצר עד תום ההליכים שהוגשה נגדו עולה כי באמתחתו עבר פלילי, בין היתר בגין עבירה דומה, והוא ריצה מאסרים בפועל.

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
אלדד אמיר. ראש חזק מצליח לנצח כל אחד
הים זורם לי בדם
שחקניות הנבחרת עם המאמן דרור גורן וגיא קלנר. מקום שני באליפות
נעצרה רק בגמר
תחת הנהלה חדשה
תחת הנהלה חדשה
עומדים בפקקים
עומדים בפקקים
מהן טעויות העיצוב הנפוצות במטבח?
הרצליה שרה שירי לוחמים
הרצליה שרה שירי לוחמים
מעגל מוסיקלי בלבן
בתיהם נשרפו עד היסוד אך רוחם לא נשברה
מזכיר הקלפי איים לפסול את הצבעת וינטראוב
מזכיר הקלפי איים לפסול את הצבעת וינטראוב